Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
166 635 příspěvků, nejnovější před 39 minutami

Vytápění
252 953 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 437 příspěvků, nejnovější před 18 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
22 343 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
50 223 příspěvků, nejnovější před 3 minutami

Elektrotechnika
9 812 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 006 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
204 příspěvků, nejnovější před hodinou

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Druhá instalace FVE - hybridní ke stávající 3f FVE ne zelený bonus

Poslední příspěvek od Dušan SOBOTKA: OK dík za info

Dřevostavba na návěsu

Poslední příspěvek od Dušan Večeřa: No jelikož ten plech asi nebude doléhat úplně přesně na ty trámy, tak mě napadlo, že když se uvnitř zatopí a pak to vychladne, tak na plechu zevnitř konstrukce zkondenzuje vlhkost z venkovního vzduchu. Třeba na podzim. A když tam bude ten plech a zkondenzovaná voda se nevypaří tak ať se tam…

výpočet tepelné ztráty potrubí s izolací

Poslední příspěvek od Marek Krátký: Dobrý den, díky za reakci. Mohl by jste mi poslat z jakého vztahu počítáte W/K jednotlivých materiálů? Předpokládám, že se jedná o dílčí U. Vlákno jsem původně založil z důvodu, že jsem si chtěl tyto výsledky spočítat pomocí výpočtů uvedených pod kalkulačkou TZB a konkrétně hodnoty Uo jsem se…

Hluková studie TČ

Poslední příspěvek od Filip Cada: Aha, predpokladal jsem, ze dotycny dotaci necerpa. Ale dnes je asi vyuzivani dotaci novou normou :-D

Dokazuje distributor nelegální přetoky FVE jen podle jejich elektroměru?

Poslední příspěvek od Zbyněk Pipek: Děkuji za reakci. Mohl bych se ještě zeptat jakým způsobem probíhá první paralelní připojení? To vlastně přijede ten od distribuce s novým elektroměrem a nějak tu fve ještě kontroluje? Mám pořád obavy, aby si tam nevšiml těch kW do DS, které tam natekly, než jsem odstranil závadu s přetoky. Ten…

firmware střídačů GoodWe

Poslední příspěvek od Pavel Třmínek: GW10ET, Pylontech H2 a aktuálně jedu na 820. Před tím jsem měl verzi 5 něco a potýkal jsem se s neustálými restarty zařízení v případě vyšších přetoků. Nyní již pátý den bez jediného problému. Navíc mi přijde podstatně hladší křivka náběhu výkonu.

Hybridní střídače - modely chybí v ZÚ

Poslední příspěvek od Jiří Zilvar: Dobrý den, v ČR máme jako jedni z mála na světě měření po fázích. Třífázové střídače se tomu musí přizpůsobit a umět dodávat asymetricky, jinak se FV elektrárna v ČR nevyplatí, viz https://www.estav.cz/cz/9418.rozumna-nav… Fronius ani řada dalších velkých výrobců (Solaredge,

Gumové dlaždice do garáže

Dobrý den, uvažuji o podlaze z gumových dlaždic do garáže (průjezdu). V současnosti je podlaha ze dlaždic (staré cca 33x33, červené kamínky), místy je ale kvůli rekonstrukci a změně vedení přerušená. Nerad bych to jen kvůli estetice a velkým nákladům vysekával a dával podlahu novou. Jenže mám…

Je baterie k FVE neekonomická když máte tarif D57d?

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Proč s baterií když to jde bez ní?

zavzdušnění systému topné smyčky uzavřený okruh

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: tak proveďte chemickou úpravu

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.