Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 475 příspěvků, nejnovější před 19 minutami

Vytápění
248 297 příspěvků, nejnovější před 5 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 972 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 009 příspěvků, nejnovější před 3 minutami

Obnovitelné zdroje energie
48 892 příspěvků, nejnovější před 31 minutami

Elektrotechnika
9 622 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 862 příspěvků, nejnovější před 16 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Dvojí rozvody - rozdělovač dešťová a pitná voda

Poslední příspěvek od Petr Königsmark: To nepiji :-) Ale za určitých podmínek by mohlo dojít ke zpětnému průtoku a zbytky dešťové vody by se mohly dostat do rozvodu pitné vody.

Jak řídit TČ vzduch-voda?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Máte tam nesrovnalost s tím anuloidem. K TČ On-Off se dává taktovací nádrž, ale ta funguje i jako anuloid. Prostě kombinace anuloid + AN je nesmysl. Kombinace radiátorů a PT není zrovna ideální. Teplota nastavená na TČ určuje teplotu do radiátorů a tím i teplotu v místnostech s radiátory. PT má…

Stříkaná pěna PUR izolace podkroví - zdravotní rizika

Poslední příspěvek od Lubos 550: Dobry den, PU pena sa po vytvrdnuti povazuje za celkom "bezpecnu". Je to proste plast. Problem je podobne ako u polystyrenu pokial je vystavena UV ziareniu. V tom pripade zltne-oxiduje a rozpadava sa. Vtedy je vhodne pouzit nejaky reflexny nater , alebo foliu. Skor je lepsie sa zamerat…

Podlahové topení vs krbová kamna

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: V noci bývá chladněji a TČ by proto topilo větším výkonem. Naopak ve dne se oteplí a čerpadlo bude topit menším výkonem. Jenže z hlediska účinnosti to potřebujete otočit. V noci jen trochu dotápět a ve dne větší výkon. Kromě toho je výhodnější snížit noční výkon i z hlediska hluku. To, že běží…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: Já jsem měl měsíční fakturaci u BE. V létě jsem víc dodal než odebral, faktura byla záporná a opravdu zaplatili oni mě. U ČEZu toto nejde, bylo by to nevýhodné. I kdybych se dostal na nulu tak bych stejně zaplatil za jistič a zbytek by propadl.

Kondenzace v šikminách

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Co když se dostává vlhkost spodem a na studené fólii nahoře vlhkost zkondenzuje. Je ten prostor pod plechovou krytinou dobře odvětraný?

Vyplatí se dnes instalovat TČ?

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Nemusí se to řešit ze strany státu ale co prodejce a udržení záruky, ty příjmy z kontrol si asi nenechá ujít i samotné prohlídky bez měření těsnosti nebudou levné, berte to jen jako můj názor, nemusí být správný.

Zima 2021/2022 - odhad topné náročnosti sezony

Poslední příspěvek od Petr D: No tohle předpovídat ke konci ledna, je jako se ptát jestli příští týden bude pršet. Před cca 5 lety byly v březnu mrazy -15°C a trvaly 14 dní. To úplně rozbije jakékoliv odhady, takže odpověď na otázku je: Možná to bude lepší než loni a nebo taky ne.

Rada při vývěru typu FVE a montážní firmy

Poslední příspěvek od Tomáš Koryčánek: Děkuji za názor, na zbohatnutí z toho určitě nemyslím, taky to vidím na tu soběstačnost a nezávislost, ale také alespoň nějaké snížení nákladů. Člověk je většinu času v práci pryč z domu, ale rodiče jsou doma a je tedy odběr. U nás byl jasný odběr v létě hlavně do toho boileru na ohřev vody, ale…

Protékání vody kolem šroubení

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Když použijete toto https://www.bovram.cz/bessey-sverka-srou… a silnější železnou pásovinu kterou podložíte silnou gumou tak to možná utěsní, záleží na tom jestli není ten šroubek moc vystouplý.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.