Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
169 613 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Vytápění
265 631 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 960 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
23 527 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Obnovitelné zdroje energie
53 161 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Elektrotechnika
10 294 příspěvků, nejnovější před 5 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 665 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
453 příspěvků, nejnovější před 10 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Nízké průtoky v podlahovém topení

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Na max máte dolní ventily, ale další omezení průtoků se dělá otáčením průtokoměrů. Jejich součástí je nastavitelné clonka pro vyrovnání průtoků. Musíte to mít omezené, protože jinak by všechna voda tekla tím krátkým okruhem

Zapojení FTV panelů

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Hlavně napětí.

Teplotní spád rekonstruovaného domu.

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Teplotní spád a jeho hodnota je poplatná kromě průtoku i teplotě vody, která natéká. Řeknu to jinak. Při stejném průtku bude voda při vstupu 90°C do tělesa mít úplně jiný teplotní spád než když tam půjde voda o teplotě 45°C. To je dané fyzikální zákonitostí jakou se těleso zbavuje tepelné energie…

Odvětrání radonu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Rekuperace samozřejmě podstatně sníží koncentraci radinu

pochozí plochá střecha skladba

Poslední příspěvek od Lubos Janek: No mám difůzně otevřenou dřevostavbu, ale střechu mám uzavřenou. Skladba je OSB, parozábrana, 400mm esp 100, klíny, netkanou a pvc... Normálně se dá potom chodit a i konstrukce se soláry je na tom.

Kapacita akumulačních nádrží vs. elektro kotel

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Pokud už akumulační nádrž, tak tato musí být v prostorách, které je nutné alespoň temperovat (i kdyby tam nebyla akunádrž). Jako dávat akumulační nádrž někam do sklepa, kde by se za normálních okolností prostě netopilo vůbec, to může jen blázen. Přes 1 m2 plochy nádrže unikne za den třeba 1 kWh,…

Výměna čerpadel

Poslední příspěvek od Ivo Šubrt: Průtoky nevím, ale radiátorům jsem osadil Alfu 1 ve specifikaci 25-60 asi s vyšším průtokem a hlavně jistotou, že lépe dosáhne ze sklepa do podkroví. Spolu s ŘJ watměřák ukazoval na 1. stupeň 9 W a na 2. 18 W, a dvojka už je mazec.

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: Nemusí mít strach jsem již po obědě a v zimě nerad někam jezdím. Nikdy nevíte, který spěchající neznalec fyziky se vám naplete do cesty.

Vyvýšené spaní - jaký rozměr hranolu

Poslední příspěvek od Ivo Šubrt: Obdobně to posílí rohové větráky (důležitá je výška sloupků), případně ze strany roštu k dřevěnému profilu přišroubuvaný kovový jekl, nesoucí rošt. Záleží jen na počtu, průměru a délce šroubů (přesněji vrutů). Lepší, než dlaby.

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !

https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !

BLAZE HARMONY - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od fugas fugas: Dobrý den stačí rozvod potrubí udělat do U tím se zabrání samotíži F.F.

THEMATRONIK JER.1000

Poslední příspěvek od jan starý: Mohu prosit spojení na pana Baču?

Klenbování paliva v přikládací šachtě kotlů na dřevo.

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: Mám kotel C20S a v současnosti topím dřevem. Mám AN 2x 750l + 1x 1000. Ta jde odpojit. Mám rovněž ACD 01, dva topné okruhy a bojler 200l. Pro Atmos dělám servis kotlů. Proto jsem zvědavý a zkušenosti.

Kondenzácia vodných párna vnútornej strane obvodovej konštrukcie.

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Já na to používám program "Teplo 2017 EDU"

LG ThermaV 12 kW split - integrace do Home Assistant

Poslední příspěvek od Ender Wiggin: Pro tu modbus integraci lze použít konvertor RS485/Ethernet nebo RS485/Wifi (po místní síti), takže není zcela nutné to fyzické propojení. Ale řekl bych že jste dobrý, že jste to rozchodil přes REST, to asi nebyla úplně legrace, nejen čtení parametrů ale i nastavování. Navíc pokud dobře chápu tak…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.