Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 474 příspěvků, nejnovější před 2 minutami

Vytápění
248 294 příspěvků, nejnovější před 12 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 972 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 008 příspěvků, nejnovější právě teď

Obnovitelné zdroje energie
48 891 příspěvků, nejnovější před 30 minutami

Elektrotechnika
9 622 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 862 příspěvků, nejnovější před 15 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Dvojí rozvody - rozdělovač dešťová a pitná voda

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Vodu z WC ani pračky nepijete.

Kondenzace v šikminách

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Co když se dostává vlhkost spodem a na studené fólii nahoře vlhkost zkondenzuje. Je ten prostor pod plechovou krytinou dobře odvětraný?

Vyplatí se dnes instalovat TČ?

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Nemusí se to řešit ze strany státu ale co prodejce a udržení záruky, ty příjmy z kontrol si asi nenechá ujít i samotné prohlídky bez měření těsnosti nebudou levné, berte to jen jako můj názor, nemusí být správný.

Zima 2021/2022 - odhad topné náročnosti sezony

Poslední příspěvek od Petr D: No tohle předpovídat ke konci ledna, je jako se ptát jestli příští týden bude pršet. Před cca 5 lety byly v březnu mrazy -15°C a trvaly 14 dní. To úplně rozbije jakékoliv odhady, takže odpověď na otázku je: Možná to bude lepší než loni a nebo taky ne.

Rada při vývěru typu FVE a montážní firmy

Poslední příspěvek od Tomáš Koryčánek: Děkuji za názor, na zbohatnutí z toho určitě nemyslím, taky to vidím na tu soběstačnost a nezávislost, ale také alespoň nějaké snížení nákladů. Člověk je většinu času v práci pryč z domu, ale rodiče jsou doma a je tedy odběr. U nás byl jasný odběr v létě hlavně do toho boileru na ohřev vody, ale…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Jiří Sedlář: Mě osobně měsíční fakturace vyhovuje-mám ji od roku 2014, ale právě díky produktu elektřina pro soláry je nevýhodná. ČEZ poskytuje rozporuplné informace. Rozhodl jsem se řešit prodej s jiným odběratelem a mám nastaveno kvartální vyúčtování bez podmínek za spotové ceny.

Protékání vody kolem šroubení

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Když použijete toto https://www.bovram.cz/bessey-sverka-srou… a silnější železnou pásovinu kterou podložíte silnou gumou tak to možná utěsní, záleží na tom jestli není ten šroubek moc vystouplý.

Podlahové topení vs krbová kamna

Poslední příspěvek od Lukáš Matušica: Nastavil jsem si ekviterm, ale nechápu ten noční útlum,prosím o vysvětlení. Akorát mi teď jede vlastně pořád a počítač si sám reguluje teplotu zpátečky ( teplotu mám v místnosti stálou)

Krbová kamna Nordica

Poslední příspěvek od Karel Pánek: Dobrý den, řeším stejný problém jako vy. Nově frézovaný a vložkovaný komín průměr 180mm, podle výpočtu všemu vyhovuje. Kamna Verner 13/10.2 a prostě si nezatopím. Kamna se dusí, dehtujou a nehoří. Protože už jsem s nápady po třech měsících opravdu v koncích, obrátil jsem se na soudního znalce a…

Jak řídit TČ vzduch-voda?

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Anuloid je taktovací nádrž? Pro Vás řízení podle teploty vody v ní

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.