Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
166 660 příspěvků, nejnovější před 9 hodinami

Vytápění
253 169 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 473 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
22 352 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
50 265 příspěvků, nejnovější před 13 hodinami

Elektrotechnika
9 812 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 012 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Nezařazené
208 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Příprava odpadu do druhého patra

Poslední příspěvek od Martin Syrovátka: Pokud máte svisle navíc několik metrů potrubí, tak by ani trvalé uzavření nemělo dělat problémy. Sám to tak mám už 4 roky.

zkušenosti 123ušetři a Plynule

Poslední příspěvek od ivana Netolicka: Od listopadu žádám konečné vyúčtování , společnost se mnou přestala komunikovat.

Pasivní rekuperace a klimatizace. Dává to smysl? Nebo raději lepší aktivni rekuperaci?

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Jablotron nemá rekuperační výměník, ale regenerační - jaké "svinstvo" nasaje, takové pouští zpátky

Ponorné automatické čerpadlo do studny.

Ahoj. Nevíte jaký rozdíl je mezi ponorným čerpadlem ACUASTOP 4/8A a čerpadlem Einhell GE-DW 1100 N-A? Jde mě o to jestli je ten Acuastop kvalitnější? Děkuji za odpověď.

Kotel nebo krbová kamna?

Poslední příspěvek od A M: Přejít kompletně na topení dřevem nechci, už nejsem nejmladší a dřív jsem si užila kamen a všeho kolem ažaž. Kromě toho bydlím ve městě a možnost získat snadno dřevo nebudu mít pořád. Ale vzhledem k současné situaci bych ráda měla nějakou pojistku, proto jsem zvolila tohle řešení. Naprosto s Vámi…

Předehřev u rekuperace. Ano/Ne?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: To úplně neplatí. Vy jste psal, že počítáte se rekuperacemi Nilan nebo Zehnder. Obě mají čidlo vlhkosti a umí si řídit výkon podle vlhkosti odsávaného vzduchu. Co se týká předehřevu, tak se lidi obvykle strachují, zda nedojde k poškození rekuperace. Nedojde, protože se automaticky vypíná. Dále…

Dimenze tepelného čerpadla

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Pokud se jedná o celkovou podlahovou plochu obytné části, tak se bez rekuperace dostanete na TZ shruba 5kW a s rekuperací tak 3.8kW. Pokud si umístíte garáž do tepelné obálky, tak je to blbost díky která samozřejmě naroste TZ a zhorší se parametry PENB. Bez rekuperace to již skoro nejde. Já…

DEKPIR Floor

Dobrý den, použil jste někdo izolaci DEKPIR Floor pro podlahové topení uložené na fólii a ne do systémové desky?

Rekuperace - jak zajistit průchod vzduchu zavřenými dveřmi?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Já jsem použil mřížky do dveří. Dělají se i podobné mřížky do dělících příček.

tepelne čerpadlo Acond Pro N

Poslední příspěvek od Gabriela Konderlová: Dobrý den, mohu se zeptat jak jste se rozhodl. Také zvažujeme ACOND.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.