Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 498 příspěvků, nejnovější před 52 minutami

Vytápění
248 469 příspěvků, nejnovější před 7 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 979 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
22 016 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
48 911 příspěvků, nejnovější před hodinou

Elektrotechnika
9 623 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
3 865 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 9 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Magnetický filtr na potrubí na topnou vodu

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Ano dejte tam nejaky kvalitní větší

Správné použití parobrzdy

Aktuálně stavím RD a rád bych si nechal poradit správné řešení. Do obrázku jsem zakreslil skladbu střechy a skladbu stropu mezi 2NP a půdou. Skladbu tvoří kleštiny, stavební prkna 25mm a na ně položené zbytky OSB desek (rozměr cca 0,8x0,6 m). OSB jsou přiložené těsně k sobě, ale ne všude je…

PENB, vytápění klimatizací

Dobrý den, Projektant mi právě dělá projekt na novostavbu, zrovna má covid, tak ho nechci otravovat, proto bych se chtěl zeptat tady. Nevím jaké budou požadavky na PENB, chtěl bych topit upravenou klimatizací na vzduch/voda, bude to při kolaudaci problém? 5kw klimatizace se dá pořídit kolem 25…

Jaký zdroj vytápění zvolit vs cena

Poslední příspěvek od Václav Drahoňovský: Aha, tak to jsem nevěděl. Manželka vydělává nad 14 já také ale máme dvě děti 8 a 9 let, které samozřejmě nevydělávají.

RCT 6.0 + MODBUS a vlastní regulace spotřeby

Poslední příspěvek od Michal Houdek: Monitoring přes internet už chodí verze 1.0.0 bydana během podzimu. Je potřeba měnič v nastavení připojit k portálu a následně se na portál zaregistrovat a přidat si měnič. https://rct-portal.com/ Návod na zprovoznění je zde https://rct-portal.com/manual/Setup_RCT-…

Vzduch ve vodovodním řadu

Poslední příspěvek od Josef Šimůnek: Cca před rokem jsem řešil něco podobného, zaměřte se na sací koš ve studni. Důrazně doporučuji sací koš s kulovým ventilem, hlavně ne ty klasické mosazné se síťkou a zpětnou klapkou na pružince. https://www.cerpadlashop.cz/Saci-kos-KUL…

řešení vytápění staršího rodinného domu na víkendy

Poslední příspěvek od Lubos 550: Prosim vas. Takych programov su mraky a nikto nevie, co vlastne pocitaju. Mimochodom, clovek tiez vydychuje difuzne. To ste mozna nevedel.

Vzduch ve vodovodním řadu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Mezi akumulační nádrží a čerpadlem by vždy měla být zpětné klapka a taky je snad vždy součástí vodáren Darling. Dále záleží na tom, jakou máte akumulační nádobu. Jsou dvě možnosti Nádrž s vnitřním gumovým vakem. Vzduchová vrstva je tedy oddělena gumovou membránou. Pokud se tam dostává vzduch,…

Sádrokartonové desky přímo do krokve bez roštu

Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Jak už bylo napsáno je třeba řešit rozdíly ve výškové úrovni krokví, navíc kotvení jen v místě krokví s jejich světlou vzdálenostmi cca 90 je nedostatečné, rošt být musí, není nutné dělat dvojitý a ty 3 cm na SDK profil nebudou myslím nic fatálního

Vlhkost v garáži

Poslední příspěvek od Tomáš Dědovský: Dobrý den, moc děkuji za info u nás vznik vlhkosti nemá vlvi na to, zda jsem autem před tím jeli či nikoliv. Jak jsem vypozoroval, tak se vlhkost tvoří při skokové změně teploty ve venkovním prostředí.Pravdou je, že podlahy jsou betonové a jsou něčím natřené(nemám šanci zjistit čím) Odvětrání…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.