Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
173 893 příspěvků, nejnovější před 3 hodinami

Vytápění
281 238 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 787 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
24 519 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 388 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Elektrotechnika
10 574 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 214 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Nezařazené
854 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

ohyb jaklu

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Přímo v textovém editoru WORD. Má skoro nevyčerpatelné možnosti. Musíte si vybrat ikony a upravit "kreslící plátno". Starší verze umožňovala plynulé změny rozměru, nová už poskakuje po mm. Jeden čtvereček je 5 kroků. Na kreslení to stačí. Kreslení je velmi produktivní, protože kopírujete…

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Lukáš R: Dobrý večer vážený pane Nedbal. Koukal jsem na odkaz a jak by pravil klasik....Jak primitivní, ale jak účinné. Mě s regulací DC25GD velice pomáhá regulátor tahu, ale po pravdě mi také nepřijde ideální že se do komína přimíchává tolik studeného vzduchu. Pohybuji se teplotou spalin kolem 200C° a…

elektrokotel nebo olejové radiatory

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Jo jo,a v každém sloupci jiné množství molekul chladiva.

Nosnost hurdis stropu/podlahy

Dobrý den, Rád bych se zeptal na únosnost hurdiskoveho stropu, i200 hurdis s ukosem, zalite betonem do pulky Icek, Rad bych zdil z porfixu 10-15cm příčky, zdali to icka zvladnou, icka dlouhe 6m nepodeprena v spodnim patře. Zdilo by se i mezi ickama, ne jen primo na nich.., děkuji.

Kotel FB2Automat, prosba korekční koeficienty

Poslední příspěvek od Božena Zemanová: Ještě výkon ventilátoru kolik %????

Junkers ZW24-2D neohřívá TUV?

Poslední příspěvek od Ivan K.: len pre istotu, to je prietokovy ohrev TUV? to je vsade ten isty problem, cize aj v kuchyni aj v kupelke ? tlak TUV je vsade rovnaky, ako pri studenej vode ? ked pustite TUV z kohutika, ide kotol do max. vykonu ? asi jedine co dokazete je vymenit je cidlo na TUV, potom uz len servisak

FVE jinak než podle nákresu

Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Každý střídač má nějaké minimální DC napětí, od kterého funguje. Takže pokud dva stringy vyhoví pro maximální přípustné napětí, může to být lepší volba než tři, které navrhl nějaký projektant od stolu, který v životě nebyl při montáži na střeše, neoživovat žádnou FVE a neřešil následné provozní…

Plíseň kolem oken, začalo to ale minulý rok. Co s tím?

Poslední příspěvek od Jirka Čížek: Když to vystříkatě jakoukoli chemií, tak je jen otazkou času kdy se to ukáže znovu. Je to znouzectnost. Je třeba třeba odstranit podstatu proč tam je plíseň . Žádná vodička není na trvalo. Je třeba, hlavně vysekat z exteriéru ostění neboli omítku až na cihly neboli kamení, včetně vyspárování.…

KOMŮRKOVÉ ZDIVO, (duté zdivo, dvouvrstvé zdivo)

Poslední příspěvek od Jan Moškoř: V tomhle jsem fakt neznalý a usuzoval jsem pocitově podle toho, co jsem viděl, protože mě ze selského rozumu napadlo, že duté komůrkové zdivo sestaveno z pálených cihel o tloušťce 450mm, kdy ta tloušťka je jenom díky těm mezerám, nemůže mít takovou nosnost, jako totéž stejné zdivo z pálených…

Utěsnění kabelového průchodu

Poslední příspěvek od Martin Šramka: Dobře, moc děkuji za odpovědi Jaroslave.

FVE v režimu Zeleného bonusu a možnosti rozšíření

Poslední příspěvek od Tomáš Čermák: Je potřeba mít čtyřkvadrantový elektroměr Vašeho distributora. Podružný elektroměr u nové FVE nemáme, pro měření stačí údaje z aplikace v telefonu, kterou si nainstalujete a je spárovaná s Vaším měničem.

IPA na OSB

Poslední příspěvek od Filip Patek: Ano, maly sklon by pri malem podbiti nemusel byt dobry.. Na druhou stranu kotvicich prvku se netreba bat, ale absolutne chapu vase pocity, mel jsem je take :-D

Jsou ceny opravdu aktualni?

Poslední příspěvek od Jan Schindler: Dobrý den. Ceníky Trend a ostatní byly zařazeny do databáze 9.2.2024 několik hodin poté, co je dodavatel zveřejnil. Bohužel obchodník rovněž zveřejnil informaci, že se jedná o ceníky pro stávající zákazníky, nikoliv pro zákazníky nové. Mohl jste se přesvědčit v archivní verzi Kalkulátoru, to jste…

Měsíční ceny elektřiny

Poslední příspěvek od Pavel Filip: Ceník správce přidá v okamžiku, kdy jej dodavatel vydá a ten ho vydá podle toho, jak si vymyslel způsob výpočtu ceny. Dnes má cenu na březen sedm z deseti dodavatelů s měsíčním produktem. Dva zbývající stanovují cenu z posledních 5 obchodních dnů, takže logicky budou znát cenu až zítra večer,…

Časový spínač rozpojuje nulák?

Poslední příspěvek od Jiri Matus: Aha, tak jestli norma neudává že fáze má byt vlevo... tak je to jasne. Dik moc kluci za objasnění. Ono to možná dává smysl... pokud není dané, kde je fáze, tak vás to vyškolí dávat si pozor vždy a všude a na obou stranách.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.