Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 480 příspěvků, nejnovější před 13 minutami

Vytápění
248 252 příspěvků, nejnovější před 41 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 972 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 006 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
48 874 příspěvků, nejnovější před hodinou

Elektrotechnika
9 622 příspěvků, nejnovější před 20 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
3 861 příspěvků, nejnovější před hodinou

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Mokré fleky na fasádě,která je zatím v lepidle

Poslední příspěvek od Honza Novotný: Psal jsem,že větrám dvěma okny (50x50) ve štítech,jsou otevřená na ventilačku

Jak řídit TČ vzduch-voda?

Jedná se o on-off monoblok 6kW. "Problém" je v tom, že to není klasika pro domácnosti s nějakým sofistikovaným řízením a displejem. Zařízení má samozřejmě v sobě jednotku a venku na krytu malý displej, kde lze nastavit provozní hodnoty (teplota vody, odtávání apod), ale jako externí…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: Toto jsem našel na stránkách ČEZu: Nijak neomezujeme množství energie, které můžete do sítě během ročního cyklu poslat. Do sítě tak můžete v průběhu letní sezóny, kdy fotovoltaika vyrobí nejvíce energie, dodat např. 2 MWh a odebrat si toto množství klidně až v zimě, kdy není elektřiny ze…

Zateplení garáže od zbytku domu

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Co se vejde tak nalepit na strop garáže. A jestli přidat radiátor tak zvětšit ten stávající a hlavně zkontrolovat průtok radiátorem, rozdíl teplot nahoře dole max. 5 st. jedna stěna by se nechala i zateplit zevnitř, z čeho je postavený dům?

Jak připravit plochou střechu pro FVE.

Poslední příspěvek od Petr Prochaska: Střecha bude mít plochu bez atiky asi 190 m2. O nějaké výkupy do sítě mi moc nejde. Spíše co největší soběstačnost. Z těch van 15 stupňů mám obavy, aby se na nich nedržel sníh.

Přepis energie DPI

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Jen pro zajímavost. Na OTE už jsou statistiky za prosinec. U elektřiny lze podle vývoje soudit, že si dominanti udrží cca 55-65% zákazníků z řad propadlíků do DPI. Popravdě, tu retenční schopnost jsem čekal podstatně nižší, hádal jsem pod 50%. Nejvyšší míru retence má PRE, nejnižší naopak Eon.…

Plovoucí podlaha v koupelně

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Izolace s dírama je izolace. Howk

Stavební povolení pro dům s vytápěním pomocí TČ a vrtu

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Lidi nechápou že ušetří 900W a za to si rádi připlatí 200t.

FVE licene na RD 19/25 kW

Poslední příspěvek od Josef Zapletal: Přes 10 kW dostanete licenci a IČO , pak budete moct prodávat. Normálně za burzovní cenu- marži obchodníka. Rozdíl v licenci nad 20kW je jen v tom , že musíte mít vzdělání a praxi v oboru elektro. Když ho nemáte musíte někoho sehnat aby se za vás tzv. zaručil a…

Jednoduchá FVE do 2kW

Poslední příspěvek od Josef Zapletal: Ano výkon panelů nám utěšeně roste, ještě výkon ještě není účinnost. Na třechu se obří panely moc nehodí , protože je s nimi špatná manipulace a ve výsledku se nic neušetří.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.