Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 496 příspěvků, nejnovější před 7 minutami

Vytápění
248 452 příspěvků, nejnovější před 3 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 978 příspěvků, nejnovější právě teď

Voda, kanalizace, koupelny
22 011 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Obnovitelné zdroje energie
48 910 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Elektrotechnika
9 623 příspěvků, nejnovější před 19 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
3 865 příspěvků, nejnovější před 19 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 9 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Vlhkost v garáži

Poslední příspěvek od Tomáš Dědovský: Dobrý den, moc děkuji za radu. Do plastových lišt určitě půjde takto udělat. Do těsnění dveří nikoliv, neb tam žádné není = u vrat jsou jen železné stojny + kovová vrata = tam ani nevím kam navrtat. Nic méně lišty určitě zkusím. Ještě jednou moc děkuji Hezký den Tomáš Dědovský

řešení vytápění staršího rodinného domu na víkendy

Poslední příspěvek od Lubos 550: Pobavili ste. Vy v podstate tvrdite, ze parotesne folie su zbytocne, lebo k presunu pary (vlhkosti) zvnutra von a do izolacie nedochadza. Ta difuzia je len jeden z mnohych sposobov, ako dochadza k presunu vlhkosti. Napriklad u tych panelakov to bol skor "Venturiho efekt", kde silnejsi…

Sádrokartonové desky přímo do krokve bez roštu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Můj názor je ten, že bych to tak nedělal. Jednak krokve nebývají v rovině a dále musíte nějak sešroubovat vodorovné spoje SDK. Takže pokud je pro Vás navýšení o těch cca 2.5cm, tak by jste měl přidat min vodorovné latě mezi krovy v místech spojů SDK a také mezi ně pro zpevnění. Radši bych nacpal…

Jaký zdroj vytápění zvolit vs cena

Poslední příspěvek od Josef Šimůnek: 6 let starý, zateplený RD s plasťáky a TZ 12-14 kW? Safra Václave, co to máte za barák? Jak už se ptal Radek, zkuste napsat trochu víc technických dat o baráku jako celku.

kotel nedostává elektřinu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Samozřejmě, že to nemá ověřené. Určitě víte sám nejlépe, že nejčastější jsou problémy se studenými spoji a odchází relátka. Kondenzátory odchází primárně díky teplotním cyklům a přetěžování.

Problém s topením - nastavení regulátoru

Poslední příspěvek od Vladimír Dědeček: Dobrý den, kotel topí na teplotu 45 °C (na RVA nastavena TVmax na 45 °C). Zkoušel jsem nastavit 40, 50 i 60 °C, ale žádný vliv to nemělo. Je pravdou, že směšovač je velmi, velmi pomalý. Na první fotografii je vlevo okruh pro 1. patro s radiátory, vpravo, s čerpadlem a teploměry, je okruh pro…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: Já mám taky jeden elektroměr a dva EANy. Ale oba mají stejné číslo. Taky nevím co to znamená. Můžeme mít rozdílného dodavatele/odběratele? Technický problém v tom není.

Kotel Protherm Panter

Poslední příspěvek od David Lebeda: Děkuju... on se ten můj dotaz koukám vložil takhle nakonec, nicméně ano, myslel jsem přesně to. Moc děkuju...

Vytápění rodinného domu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: To je obecný problém. Na jedné straně se u nás netrestá klamavá reklama a na druhé je kvanta lidí, co nepochopili jak funguje reklama. Pak je klidně možné se dočíst, že jeden inzerovaný supr, hyper přímotop má o 40% vyšší účinnost, než jiný obyčejný.

Porovnání nákladů na vytápění (TZB kalkulačka)

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: No tak si tam dejte co Vám vyhovuje,ne?

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.