Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 473 příspěvků, nejnovější před 11 minutami

Vytápění
248 292 příspěvků, nejnovější před minutou

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 972 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 007 příspěvků, nejnovější před 4 minutami

Obnovitelné zdroje energie
48 891 příspěvků, nejnovější před minutou

Elektrotechnika
9 622 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 862 příspěvků, nejnovější před 15 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Vyplatí se dnes instalovat TČ?

Poslední příspěvek od Petr Spurny: Já osobně chci split zařízení s R32 s takovým objemem média, aby tam ta povinnost revize prostě nebyla. Ze zákona je tato povinnost u R410 od relativně malých objemů. Použití R290 zatím u splitu legislativa komplikuje. Se zakonými revizemi je to jako s revizemi komínů či kotlů - neřeší se to...

Rada při vývěru typu FVE a montážní firmy

Poslední příspěvek od Tomáš Koryčánek: Děkuji za názor, na zbohatnutí z toho určitě nemyslím, taky to vidím na tu soběstačnost a nezávislost, ale také alespoň nějaké snížení nákladů. Člověk je většinu času v práci pryč z domu, ale rodiče jsou doma a je tedy odběr. U nás byl jasný odběr v létě hlavně do toho boileru na ohřev vody, ale…

Dvojí rozvody - rozdělovač dešťová a pitná voda

Poslední příspěvek od Petr Königsmark: Dle mého je to správně. Pouze, aby to bylo úplně správně, tak před přechodem z dešťové vody zpět na pitnou by to chtělo rozvody propláchnout a vydezinfikovat.

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Jiří Sedlář: Mě osobně měsíční fakturace vyhovuje-mám ji od roku 2014, ale právě díky produktu elektřina pro soláry je nevýhodná. ČEZ poskytuje rozporuplné informace. Rozhodl jsem se řešit prodej s jiným odběratelem a mám nastaveno kvartální vyúčtování bez podmínek za spotové ceny.

Kondenzace v šikminách

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující problém. Na podzim jsem dokončil zateplení podkroví a začlo se topit. Nad podkrovím je pak nezateplený prostor půdy s okýnkem ve štítu, takže tam je docela průvan. Při zateplování jsem použil trochu odlišnou skladbu. Jednak jsem použil tuhou izolaci…

Protékání vody kolem šroubení

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Když použijete toto https://www.bovram.cz/bessey-sverka-srou… a silnější železnou pásovinu kterou podložíte silnou gumou tak to možná utěsní, záleží na tom jestli není ten šroubek moc vystouplý.

Podlahové topení vs krbová kamna

Poslední příspěvek od Lukáš Matušica: Nastavil jsem si ekviterm, ale nechápu ten noční útlum,prosím o vysvětlení. Akorát mi teď jede vlastně pořád a počítač si sám reguluje teplotu zpátečky ( teplotu mám v místnosti stálou)

Krbová kamna Nordica

Poslední příspěvek od Karel Pánek: Dobrý den, řeším stejný problém jako vy. Nově frézovaný a vložkovaný komín průměr 180mm, podle výpočtu všemu vyhovuje. Kamna Verner 13/10.2 a prostě si nezatopím. Kamna se dusí, dehtujou a nehoří. Protože už jsem s nápady po třech měsících opravdu v koncích, obrátil jsem se na soudního znalce a…

Jak řídit TČ vzduch-voda?

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Anuloid je taktovací nádrž? Pro Vás řízení podle teploty vody v ní

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: To je pravda ale záleží jaká firma. Pokud mají hodně 3f motorů tak to bude v pohodě. Malé firmě s počítači a kávovary to vadit bude. U velké firmy to zase symetrizuje matematická pravděpodobnost připojení velkého množství 1f spotřebičů. Jenomže velké firmě nepomůže tak malý měnič. Ale oni to někde…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.