Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 496 příspěvků, nejnovější před 22 minutami

Vytápění
248 454 příspěvků, nejnovější před minutou

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 979 příspěvků, nejnovější před 8 minutami

Voda, kanalizace, koupelny
22 012 příspěvků, nejnovější před 8 minutami

Obnovitelné zdroje energie
48 910 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Elektrotechnika
9 623 příspěvků, nejnovější před 19 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
3 865 příspěvků, nejnovější před 19 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 9 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

řešení vytápění staršího rodinného domu na víkendy

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Tazatele se to netýká a Vás nehodlám poučovat. Pokud Vás to zajímá, tak stáhněte nějaký program na výpočet bilance vodních par (např "Teplo 2017 EDU"). Program Vám spočítá toky vlhkosti v průběhu celého roku pro zvolenou konstrukci. Vy si na druhou stranu najděte, např. kolik vody…

Jaký zdroj vytápění zvolit vs cena

Poslední příspěvek od Pavel ŽaludCTP: Vypočet tepelnych ztrát objektu a tím pádem i jednotlivých místností. Porovnat s radiatory na místě instalovaných a pokud vyjde dobrý teplotní spád instalovat po řádném vyčištění topné soustavy Tepelné čerpadlo. Pokud máte prostor na dřevo a nevadí Vám jednou denně přiložit podívejte se na kotel…

Vlhkost v garáži

Poslední příspěvek od Tomáš Dědovský: Dobrý den, moc děkuji za info u nás vznik vlhkosti nemá vlvi na to, zda jsem autem před tím jeli či nikoliv. Jak jsem vypozoroval, tak se vlhkost tvoří při skokové změně teploty ve venkovním prostředí.Pravdou je, že podlahy jsou betonové a jsou něčím natřené(nemám šanci zjistit čím) Odvětrání…

Vzduch ve vodovodním řadu

Dobrý den přátelé. Mám problém, že se mi do vodovodního řadu v rodinném domku dostává vzduch. Při puštění vodovodní baterie jde voda se vzduchem. Mám domácí vodárnu Darling a čerpám vodu ze studně. Měl jsem doma instalatéra a ten mi dal za čerpadlo zpětnou klapku. Bohužel to nepomohlo. Nikde voda…

Sádrokartonové desky přímo do krokve bez roštu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Můj názor je ten, že bych to tak nedělal. Jednak krokve nebývají v rovině a dále musíte nějak sešroubovat vodorovné spoje SDK. Takže pokud je pro Vás navýšení o těch cca 2.5cm, tak by jste měl přidat min vodorovné latě mezi krovy v místech spojů SDK a také mezi ně pro zpevnění. Radši bych nacpal…

kotel nedostává elektřinu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Samozřejmě, že to nemá ověřené. Určitě víte sám nejlépe, že nejčastější jsou problémy se studenými spoji a odchází relátka. Kondenzátory odchází primárně díky teplotním cyklům a přetěžování.

Problém s topením - nastavení regulátoru

Poslední příspěvek od Vladimír Dědeček: Dobrý den, kotel topí na teplotu 45 °C (na RVA nastavena TVmax na 45 °C). Zkoušel jsem nastavit 40, 50 i 60 °C, ale žádný vliv to nemělo. Je pravdou, že směšovač je velmi, velmi pomalý. Na první fotografii je vlevo okruh pro 1. patro s radiátory, vpravo, s čerpadlem a teploměry, je okruh pro…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: Já mám taky jeden elektroměr a dva EANy. Ale oba mají stejné číslo. Taky nevím co to znamená. Můžeme mít rozdílného dodavatele/odběratele? Technický problém v tom není.

Kotel Protherm Panter

Poslední příspěvek od David Lebeda: Děkuju... on se ten můj dotaz koukám vložil takhle nakonec, nicméně ano, myslel jsem přesně to. Moc děkuju...

Vytápění rodinného domu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: To je obecný problém. Na jedné straně se u nás netrestá klamavá reklama a na druhé je kvanta lidí, co nepochopili jak funguje reklama. Pak je klidně možné se dočíst, že jeden inzerovaný supr, hyper přímotop má o 40% vyšší účinnost, než jiný obyčejný.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.