Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
175 653 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Vytápění
283 966 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 923 příspěvků, nejnovější včera

Voda, kanalizace, koupelny
25 084 příspěvků, nejnovější před 13 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
57 073 příspěvků, nejnovější před 12 hodinami

Elektrotechnika
10 657 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 317 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Nezařazené
969 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Heluz Family 50

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Přes dvacet let

Tepelná ztráta

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Kontrolní otázka - k čemu tu TZ potřebujete vědět?

Pro všechny o všem

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Já mohu vysdílet thůje a králíky,buď za vajíčka nebo uložení CO.

Prosba o radu - radiátory na sraz k sobě

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Nemusíte mít obavy, dlouhé radiátory až do 3 m jsou k dispozici, máte na výběr 2000 a pak 2300. Možná, že tak dlouhý ani nebudete potřebovat. Jenom pozor na volbu ventilu aby měl dostatečnou průtočnost. Kdybychom znali potřebný tepelný výkon (starého), tak Vám nějaké vyberu.

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Lukáš Papřok: Jestli máte v záruce tak to je na reklamaci baterie, u mě vyměnili bez problémů, dá se najít až jednotlivé články u kterého je vada a napětí má mimo rozsah ostatních článků. Proto vám BMS odpojuje. Mě to dělá občas v zimě když se "nic neděje" ale po kalibraci se vždy srovnají....

Prasklá betonová jímka

Poslední příspěvek od Filip Patek: Poslete foto, at je videt rozsah praskliny.

Skladba podlah nad hurdis stropem

Poslední příspěvek od Ladislav Karvatko: omlouvám se ale mám dotaz projektant napsal že máme dát odpadní roury od sprchyprostě komplet koupelnu do podlahy to by bylo v pořádku kvůly spádu atd.. ale podlaha je z hurdis a podle mě je hloupost přeci.jak by jste to řešil vy?děkuji za opdověd

Návrh zateplení řadového opukového domu

Dobrý den, řešíme venkovní zateplení přes 300 let starého řadového domu. Přízemí je z opuky lepené hlínou v tloušťce zdi okolo 80 cm. Patro je přistavěné z tvárnic před 50 lety v tloušťce zdi 28 cm. Patro je zateplené před 20 roky polystyrenem 8 cm. Dům není podsklepený a nemá základy. Celé roky…

Viadrus U22

Poslední příspěvek od David Pernický: Připojím zkušenost, teta vyměnila po 15 letech tekoucí U26 5 článek za U22 economy 34kw 4 roky zpět. Starý kotel zjevně zlikvidoval režim topení, když ještě žil děda. Palivo hlavně buk a při mrazech černé uhlí, topení celodenní na max 50°C, kotel a komín samý dehet. Economy už mají s AN 1000l po…

Vzduchotechnika v profi kuchyni - netáhne to

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Kdybych znal výkon motoru, tak jsem schopen určit jaké množství vzduchu může odtáhnout. Problém je už ten, že dva různé lapáky jsou napojeny na jeden odtah. Jeden může být s vyšším odporem než druhý. Pomohla by také fotka v ventilátoru a to zda je to axiální, diagonální nebo radiální. Pokud ten…

Obecní kanalizace a septik mi

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: Naprostý souhlas. I když popis stavu není přesný a ta jedna fotka toho mnoho neupřesňuje.

Výběr TČ topení + TUV

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Daikin Altherma EDLA09D3W1

Podivne zvuky na pude

Poslední příspěvek od Martin Ulrich: Na tom videu je ten zvuk. A vetsi nez 10 Mb soubor to nepovoli, musel jsem to video orezat. Vyfotim detailne ten trus.

Bytový dům měřidla - malá kotelna

Poslední příspěvek od Ivan K.: Musí být tato „nekotelna“ osazena měřidly – kalorimetry na spotřebu teplé vody a vytápění? ANO - aspon na Sk musi Musí být s dálkovým odečtem? nie , ale musi byt pri odpocte niekto kompetenty za barak(spravca)

Mobilní klimatizace

Poslední příspěvek od Matěj Kurka: Nevím, jak moc je klimatizace účinná při zbavování vzduchu vlhkosti, ale při zkoušce včera(jednotka byla venku) a i dnes(jednotka je teď uvnitř) mi šla/jde v obou případech do kyblu vlhkost(voda z odtoku). Předpokládám, že v obou případech jde dovnitř vzduch zbavený vlhkosti.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.