Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
169 562 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Vytápění
265 024 příspěvků, nejnovější před hodinou

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 956 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Voda, kanalizace, koupelny
23 485 příspěvků, nejnovější před 21 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
53 134 příspěvků, nejnovější před 15 hodinami

Elektrotechnika
10 286 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 665 příspěvků, nejnovější před 20 hodinami

Nezařazené
453 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Pořídit TČ nebo zůstat u plynu?

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Má dva domky vedle sebe,jeden může prosoudit.

NIBE F2040 - 6

Poslední příspěvek od Standa Petrášek: bohužel to čerpadlo neuvádí ale mám podružný elektroměr to je jediné...

Zateplení Betonového stropu u bungalovu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Pokud je to ve fázi, jak je to na fotkách, tak je zatížení minimální a není problém použít postup, co jsem napsal

Výpočet a spotřeba plynu

Poslední příspěvek od Ludmila Bulvova: jak tu většina napsala podstatné je naměřená spotřeba - pokud máte stejnou tak je to jen v ceně za jednotku . Dům mého partnera dvougenerační průměrná spotřeba 2400 m3 , ale topí tu navíc jedny akumulačky i boiler a sporák na elektřinu - při přibližně stejné spotřebě letoška a loňska navýšeni v…

vhodný termostat pro opentherm funkce

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Kondenzačnímu kotli (ekonomice) vůbec nesvědčí zvyšování ani teploty ani výkonu, pokud to není potřeba. Pokud chcete mít ráno zatopené, tak na termostatu "vzbudíte" kotel o nějakou hodinu dříve. Nelze na webu najít žádnou literaturu nebo experimentání práce (a dělá se jich hodně okolo…

Automatický kotel nedotápí do požadované teploty

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Stejné hořáky používal kdysi Dakon, takže na str. 7 to máte napsané a na str. 15 i nakreslené: https://www.dakon.cz/wp-content/uploads/…

Vysoký tah komínu

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: POdívejte se na toto a nebo hledejte něco podobného :https://www.kamnarna.cz/Teplovzdusny-vym… a nebo tento, který sálá více do strany a ne do stropu : https://www.kamnarna.cz/Teplovzdusny-vym…

Vekra - okna - zkušenosti -

Poslední příspěvek od Karel Ptáček: Máme Vekru déle, k dilataci mi u nich nikdy nedošlo, pravdou je, že jsem si jedno křídlo dotahoval, aby dále na zadrhávalo o spodní rám, ale to byla otázka chvíle to pootočit. Co se tyče „režimu“ leto/zima, nikdy jsem tuto funkci ani nehledal, okna nám těsní v obou ročních režimech dobře.

LG THERMA V - recenze

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Námraza a odtávání při těchto teplotách je naprostoo normální,

Chytrá termohlavice na radiátor - neexistující redukce?

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Kdyby se podařilo identifikovat tu značku na tělese ventilu možná bychom našli pomoc. Takto vysoký dřík mají i ventily JAGA DECO nebo COMAP. Distančních adaptérů je mnoho a v tomto případě to chce nějaký "vysoký" mezikus.

Přebíjení Li-ion akumulátoru

Poslední příspěvek od Vladan Marcalík: Vymaštěnče bezmozkovitý tupý

Zapojeni TC, kotle a dvou akumulacnich nadob

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Teoreticky lze všechno. Ale... Už ve výpočtu je zanesena nerovnost porovnávání, neboť je postaven na volbě bodu bivalence. Já jsem pro své počítal "reálnější" -5°C a tím pádem menší SCOP oproti TČ s -12°C s reálně nedosažitelném v případě špatně nadimenzovaníého.

Dyness T10 Pro chaotický SOC.

Poslední příspěvek od Pavel Karpíšek: Mezi střídačem a BMS je ještě pripojen odpor, kvůli verzi BMS PRO. Kabel od odporu do BMS jsem dal jiný. Žádná změna. Od Střídače je kabel napevno . Jinak se kabely zdají ok.

datebest.net - visit website and win smartphone!

https://datebest.net - visit website and win smartphone!

posunutí odpadu

Poslední příspěvek od Marek Štěpanovský: do zdi se mi to sekat nechce je tam sice zeď 24 cm ale jsou na tom betonové stropy takže se mi do toho takovi šlic sekat nechce. je to teď hrubá stavba takže si myslím že když to natáhnu ted z nuly kterou končím v desce a povedu to už v potrubí 75mm až k tomu tak to bude skované v polystyrenu.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.