Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
167 001 příspěvků, nejnovější před 5 minutami

Vytápění
253 986 příspěvků, nejnovější před hodinou

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 638 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
22 530 příspěvků, nejnovější před 27 minutami

Obnovitelné zdroje energie
50 682 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Elektrotechnika
9 879 příspěvků, nejnovější před hodinou

Ceny a dodavatelé energií
4 030 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
216 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Opěrná zeď vysoká cca 90cm, z toho nadzemní část jen 38 cm

Poslední příspěvek od Pavel Pšenička: Já chápu problematiku opěrných zdí, ale přeci nebudu dělat 1m hluboké základy a žebra kvůli zídce, která bude vysoká 38cm ..

Koroze mědi

Poslední příspěvek od Jan Mráz: Je to jímka na staré střeše paneláku nad kterou je udělaná nová střecha. A jak jsem uvedl, bylo to obskládané zateplovací vatou. Teplota pod střechou bude vyšší.

Zatepleni + fasada RD

Poslední příspěvek od Mikele Štěpaník: Mate pravdu, 2 hod. v kalkulacce tepelne ztraty mi vyslo, ze cihla ma dobrou tepelnou ztratu = kdyz zateplim pomuzu si -5% z faktury na plyn, ale 300 tis. Kc investice. Kdezto strecha dle kalkulacky TZ unik pres 30%. Dum je resen takto, prizemi podlahove topeni, polovina prizemi otevrene…

Protherm ray9k teplota OV a tlak u termostatem vypnuteho kotle

Dobry den. Loni jsem mela revizi elektrokotle, kdy mi pan poradil, abych kotel, kdyz ho mimo topnou sezonu nepouzivam, neshazovala z pojistek, ale jen na termostatu nastavila off. Vcera mi lehce skrundalo v topeni na chodbe, kde je umisten i kotel. Trosku me to vydesilo, protoze na termostatu…

Baxi Duo compact - pravděpodobně vadná deska

Poslední příspěvek od Zipox Koholik: Děkuji Vám, opraveno díky Vám.

Výroba elektřiny pálením odpadních olejů

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Tož hoď zde do placu parametry pro vodou chlazený naftový motor s výkonem 6kw. Čili kolik to vyrobí tepla,el.energie a spotřeba.

Je potřeba nová přípojka?

Poslední příspěvek od Linda Benešová: Dobrý den, mám ještě jeden dotaz... Vše jsme diskutovali s rodinou přítele a nejsou moc nadšení z toho celého procesu. Zjistila jsem, že mají jistič pouze jednofázový 16A. Na celý dům, kde bydlí tatínek+přítelkyně a tatínka rodiče. Jistič by se tedy musel měnit na třífázový a pak ještě navyšovat,…

Cenová nabídka rekonstrukce domu s termínem realizace za 10 měsíců.

Mám projekt na rekonstrukci domu, zateplení, nová krytina. Takže si vybírám stavební firmu na rekonstrukci domu. Stavební firmy již mají zakázky na půl roku dopředu i více. Takže stavební firmy mi budou nabízet termín realizace až příští rok. Jak je to s cenovými nabídka v současné situaci kdy…

Čím sundat zaschlý olejový nátěr na dřevě?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Kombinace se špachtlí je klasika a dost mě překvapuje, že to nevíte. Na dočištění jsou šikovné oscilační brusky, ale pozor, jakákoli bruska Vám nedokáže obrousit barvu, vosk apod. Barva se jen taví a zaplácá brusné plátno. Pro odstranění zbytků barvy jsou proto vhodnější truhlářské škrabky.

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: V aplikaci zmizela možnost max. výkon nastavovat ale mělo by to zůstat na maximu. Já když kliknu na ikonu elektrického sloupu tak tam je položka Pac max = 6 kW. Vy byste tam měl mít 10 kW.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.