Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
167 001 příspěvků, nejnovější před 27 minutami

Vytápění
253 987 příspěvků, nejnovější před 13 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 638 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
22 530 příspěvků, nejnovější před 48 minutami

Obnovitelné zdroje energie
50 682 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Elektrotechnika
9 882 příspěvků, nejnovější právě teď

Ceny a dodavatelé energií
4 030 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
216 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Výroba elektřiny pálením odpadních olejů

Poslední příspěvek od Jan Beneš: Generátory na biomasu jsem teda nenašel. Když googluji najde to jen prodejce zařízení na vyrobu biomasy. Stále hledám a nemůžu najít alternativní zdroj co pokryje dům 20kwh plus teplo. Soláry nestačí a fosilní paliva jsou za 10-15 let mrtvá, zbytečná investice. Někde najdu odkaz na generátor z…

Protherm ray9k teplota OV a tlak u termostatem vypnuteho kotle

Poslední příspěvek od Harry Breindl: dobrý den Kotel musí být pod napětím i v létě, a to z nutnosti automatickému krátkému periodickému sepnutí čerpadla z důvodu zamezení jeho zatuhnutí. V systému je asi i trochu vzduchu. Breindl

Je potřeba nová přípojka?

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Na to žádná úleva není. Nerozlišuje se, zda už na pozemku nějaká přípojková skříň distributora je nebo není, zkrátka se platí vždycky podíl ve výši jako by tam nebylo nic. Proto se tomu taky říká "podíl", je to defacto na úrovni poplatku a basta. Pokud by chtěli navýšit těch 1x16A na…

Opěrná zeď vysoká cca 90cm, z toho nadzemní část jen 38 cm

Poslední příspěvek od Pavel Pšenička: Já chápu problematiku opěrných zdí, ale přeci nebudu dělat 1m hluboké základy a žebra kvůli zídce, která bude vysoká 38cm ..

Koroze mědi

Poslední příspěvek od Jan Mráz: Je to jímka na staré střeše paneláku nad kterou je udělaná nová střecha. A jak jsem uvedl, bylo to obskládané zateplovací vatou. Teplota pod střechou bude vyšší.

Zatepleni + fasada RD

Poslední příspěvek od Mikele Štěpaník: Mate pravdu, 2 hod. v kalkulacce tepelne ztraty mi vyslo, ze cihla ma dobrou tepelnou ztratu = kdyz zateplim pomuzu si -5% z faktury na plyn, ale 300 tis. Kc investice. Kdezto strecha dle kalkulacky TZ unik pres 30%. Dum je resen takto, prizemi podlahove topeni, polovina prizemi otevrene…

Baxi Duo compact - pravděpodobně vadná deska

Poslední příspěvek od Zipox Koholik: Děkuji Vám, opraveno díky Vám.

Cenová nabídka rekonstrukce domu s termínem realizace za 10 měsíců.

Mám projekt na rekonstrukci domu, zateplení, nová krytina. Takže si vybírám stavební firmu na rekonstrukci domu. Stavební firmy již mají zakázky na půl roku dopředu i více. Takže stavební firmy mi budou nabízet termín realizace až příští rok. Jak je to s cenovými nabídka v současné situaci kdy…

Čím sundat zaschlý olejový nátěr na dřevě?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Kombinace se špachtlí je klasika a dost mě překvapuje, že to nevíte. Na dočištění jsou šikovné oscilační brusky, ale pozor, jakákoli bruska Vám nedokáže obrousit barvu, vosk apod. Barva se jen taví a zaplácá brusné plátno. Pro odstranění zbytků barvy jsou proto vhodnější truhlářské škrabky.

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: V aplikaci zmizela možnost max. výkon nastavovat ale mělo by to zůstat na maximu. Já když kliknu na ikonu elektrického sloupu tak tam je položka Pac max = 6 kW. Vy byste tam měl mít 10 kW.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.