Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
175 410 příspěvků, nejnovější před 17 minutami

Vytápění
283 646 příspěvků, nejnovější před 41 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 890 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
24 990 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Obnovitelné zdroje energie
56 991 příspěvků, nejnovější před hodinou

Elektrotechnika
10 637 příspěvků, nejnovější před 8 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 297 příspěvků, nejnovější před 18 hodinami

Nezařazené
951 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Populární rubriky

Reklama

Témata s novými příspěvky

Skladba podlahy pro podlahové topení na klenbách – staro-nové téma

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Ekostyrénem to můžete vylít až na nulu pod anhydrtit,čili bez EPS.

Díra v základech

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Ta díra je prkotina. Já jsem ji ve sklepě udělal taky, protože jsem v záplavové oblasti. Spíše naopak, pokud je tam dost vody, tak bych ji zvětšil a udělal z ní studnu.

Doporučení vytápění pro starý dům(s velkou ztrátou - 80MWh)

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: ale houby, to je zde celé zmatek. Tazatel uváděl ztrátu 80MWh. To je možná roční spotřeba. Tepelná ztráta se udává v kW Pokud má opravdu spotřebu 80MWh/rok, tak by měl TZ kolem 50 kW. To je pro dům podobné velikosti nesmysl. Jak napsal pan Dítě, je to jen mlácení prázdné slámy. My nevíme tepelné…

Načítání spotřeby el.energie ze sítě po namontování FVE

Poslední příspěvek od Ing Zdenek SOKOL CSc: Zdravím mám problém a zhotovitelská firma je neschopná, jedná se o ABISUN. Zažil někdy něco takového a jak to řešil ? FVE spuštěna v listopdu 2023 ale v půlce února 2024 se zvedla spotřeba z asi 50- 80 Watů za hodinu na 2 kWh slovy 2 kilowathodiny, za hodinu. Nikdo s FVE v tomto únoru…

Okna zároveň s fasádou

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Vážený pane,když čtu Homolu,vybaví se mi reklamní vajíčko v televizi z minulých let,kdy z něj vypadla Triola a Pramen.Obchody na dvě věci.Tak samo zde,dle něj byste měl větrat i v lednici,aby Vám neplesnivěla Niva. Jelikož obé bylo odtrženo od reality,tak i takto zapravená ona budou normálně…

Happy Holiday u EPET (se někdo zbláznil?)

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Nemohu = 3-letý fix u čezu mi končí až v 11/2024 (silovku mám za 3,9Kč/kWh). ps: velmi uvažuji že mou 3-panelovou FVE rozšířím na 6 panelů - 3panely dám na západ.

Zásuvky a vypínače

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Nad kuchyňskou linkou jsou 2 dvojzásuvky. Časem vyměněné za ty co už mají jednu zásuvku pootočenou o 45°aby šly dvě zahnuté koncovky zasunout. Další zásuvka je na opačné straně asi 30 cm nad podlahou. Světla jsou hlavní na stropě a místní na lince a na digestoři. Kuchyň je malá.

Zpevnění břehu rybníka

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Ano, kolega p. Homola je odborník na všechno, a není to ani učitel. Jinak já bych prvně tomu zákazníkovi sdělil odhadovanou cenu, ony ho pak už ty roupy přejdou. A bude pak i zbytečné vymýšlet detaily daného řešení. Báj oko to je kolik metrů břehu? 20 metrů? nevím, kolik stojej gabiony (ono…

Chystá se někdo si pojistit nynější cenu plynu na delší dobu?

Poslední příspěvek od Vojtěch Bílek: Také preferuji jistotu, ale za tuto cenu, kterou uvádíte jsem před rokem nabídku nenašel ( do konce října 23 jsem měl na 2 roky cenu téměř třetinovou). Dotaz právě směřuje k získání jistoty nižší ceny na delší období než pouze 1 nebo 2 let.

Jsou ceny opravdu aktualni?

Poslední příspěvek od Jan Schindler: Dobrý den, máte pravdu, v Kalkulátoru je spoustu dodavatelů, kteří dávno neexistují a nefungují. Máme historické ceníky staré více než 12 let. Z toho smutná ale nemusíte být, smutný může být jen člověk bez jakýchkoliv morálních zábran.

Zbourani stareho domu a nova stavba na suti

Poslední příspěvek od Jarda Nezbeda: To je hygienická stanice, kdybyste nevěděl. Žádný krajský úřad, žádné životní prostředí. A toto závazné stanovisko je podkladem pro rozhodnutí stavebního úřadu. Příště raději nepište, když tomu nerozumíte, jen matete ostatní.

Cenová nabidka

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Tak přeji mnoho štěstí. Když jsem posílal poptávky posledně já (rekonstrukce lodžií), tak se firmy ani neráčily odpovědět. Žádná. Nakonec jsem musel změnit uvažované technické řešení (prostě lodžie jen poflikovat pochozí hydroizolací, místo stavebního vybourání a nové dlažby - to se nechtělo…

Špatná instalace kondenzačního kotle firmou

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: To kolik je od stropu je uplne jedno A asi by to slo, jen se mi zda muj napad snazsi a jednodusi :D

Gumová drť

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Viděl jsem, že z takových recyklovaných gumových pásů (podrcená zrecyklovaná guma spojená nějakým lepidlem) dělaj třeba podkladky např. pod konstrukce na FV panely na ploché střechy, aby ty konstrukce neležely naholo na plechu.

Licotherm - poradna

Poslední příspěvek od Jiri Trcka: Mezi lidmi se pro kontrolu kotle vžilo označení revize. Ostatně je to napsáno i v článku, na který jste poskytl odkaz. Tento výraz je používán také ve sdělovacích prostředcích a hlavně jej používají uživatelé při hledání technika na internetu. Proto se na stránkách slovo revize používá ve smyslu…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.