Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
169 544 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Vytápění
264 939 příspěvků, nejnovější před minutou

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 956 příspěvků, nejnovější před 19 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
23 484 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
53 126 příspěvků, nejnovější před 11 hodinami

Elektrotechnika
10 286 příspěvků, nejnovější před 5 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 664 příspěvků, nejnovější před 9 dny

Nezařazené
453 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Výpočet a spotřeba plynu

Poslední příspěvek od Pavel Pavlo: Taky mě překvapil ten údaj. Dejte sem kolik m3 jste za rok spotřeboval. On má asi pane Homolo teď odečtové období.

Velikost akumulační nádrźe pro TČ

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Asi zbytečně zhoršujete COP (účinnost čerpadla) tím že nahříváte zbytečně vodu o 6st více než potřebujete na topení. 12 let staré čerpadlo bude asi ON/OFF to opravdu nějakou vyrovnávací nádobu potřebuje.

Neteče teplá voda v bytě

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Měřidlo musí být v každém bytě a nejen na teplou ale i na studenou vodu. Na patě domu jsou měřidla fakturační.

Tepelné čerpadlo TnG air

Poslední příspěvek od Pavja BULKOVA: Můžete sz

posunutí odpadu

Poslední příspěvek od Stanislav Kormanec: Jaký je minimální sklon odpadního potrubí? Norma uvádí minimální sklon 1 %, tj. sklon 1 cm na 1 m délky KG potrubí, avšak toto bývá v praxi velmi těžko dosažitelné. Proto doporučujeme sklon 3-5 %, tj. 3-5 cm na 1 m délky KG potrubí. Toto doporučení platí pro veškeré KG trubky MS má pravdu…

Zateplení Betonového stropu u bungalovu

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Měla by tam být parotěsná folie. Paropropustná folie se dává nahoru jako ochrana izolace proti prachu. Pokud ji tam nedáte, bude procházející vlhkost kondenzovat na spodní straně záklopu.

Dyness T10 Pro chaotický SOC.

Poslední příspěvek od Roman Šíma: Setkal jsem se s případem,kdy se SOC choval zmatečně a chaoticky. Příčina byla v komunikačním kabelu CAN-BUS mezi měničem a baterii (BMS). Zkuste kabel zkontrolovat a prověřit (nakrimpovaní,dotažení atd).

Plynový kotel Viessmann 222-W divný zvuk při topení TUV a znovuzapálení po nahřátí

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Osobne bych vymenil hned alfalaval a neresil vic. Jak je kotel starsi je to prvni vec kterou chce.mit novou i kdyby to tim nebylo:)

Přebíjení Li-ion akumulátoru

Poslední příspěvek od Robert Rotfi: Nebyl to S-Power, ale to je jedno. Podle mě to v této kombinaci nemůže správně fungovat. Hlásilo mi to vždy po nabití na 100% ( v květnu praktiucky denně): "Charging overvoltage1" Od výměny za "univerzální" BMS už se hláška nikdy neobjevila. Na Vašem místě bych žádal výměnu.

Nejlepší tepelné čerpadlo?

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Pane Wolfe, 80% lidí otevře okna,aby u piva machrovali,že mají nižší cenu kilovatky... Zákazník si určuje cenu jedné kwh.

Vedení přívodu pro VZT, vzhledem k zimnímu topení ze starší zástavby

Poslední příspěvek od Pavel D: Díky za reakci a zkušenost. Magnet asi dost pomůže. Ale dám to servo, zdá se mi to po zde zveřejněných zkušenostech opodstatněné, a ubude i tlaková ztráta (která samozřejmě ve Vašem případě odtahu digestoře je asi nepodstatná). Poradil by někdo ještě ohledně těch tukových filtrů na odtahu…

Jak silnou traverzu a kari sít ?

Prosím o radu: mám rozestavěný sklep 4x5,5m a na délku dám traverzu, kterou uprostřed podepřu.Jak silná by traverza měla být? Na ni chci po celém! dát podloženou 2cm kari sít a vylít strop betonem 15cm.Bude stačit sít síla 8 na 15 když na ní bude stát os. auto (později garáž).

Pořídit TČ nebo zůstat u plynu?

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Že by?

Chyba 5p3 ariston clas x cf necelý rok starý kotel

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Pokud to je turbo tak tam neodchazi, pokud komin tak to urcite očistěte a mrknete zda se vam nezanasi vymenik, je mozny ze nemate privod vzduchu a tvori se bordel Ale ano ocistenin nic nezkazite

Vnitrek elektricke termohlavice

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Neprodává se to asi proto, že málo kdo to umí vyměnit a také není to díl na kterém by se mělo něco pokazit. Jak už bylo řečeno vymontovat z hotové hlavice.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.