Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
173 845 příspěvků, nejnovější před 2 minutami

Vytápění
281 181 příspěvků, nejnovější před 18 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 786 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Voda, kanalizace, koupelny
24 515 příspěvků, nejnovější před 13 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 377 příspěvků, nejnovější před 9 hodinami

Elektrotechnika
10 573 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 211 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Nezařazené
853 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Utěsnění kabelového průchodu

Poslední příspěvek od Filip Patek: Podle meho je to nekde ve sklepe a kabel vede ze zeme nahoru. Pan pise, ze to je 2m podzemi.

Zem-voda vs vzduch-voda

Poslední příspěvek od Ivan K.: FB- facebook

elektrokotel nebo olejové radiatory

Poslední příspěvek od Ivan K.: ste trapny, zase

Kúrenie-chladenie TČ+rekuperácia+klíma

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Na šrotišti dějin.

FVE jinak než podle nákresu

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Na střeše ne ale pod střechou by mely být. Nakreslené je tam máte. Ty panely jdou dát 2x 18 jen to napětí bude 800V.

Zeptejte se a budete spokojeni.

Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Čermáková Martina s mailem "…" ??? Serióznost sama. Nebo jste si po svatbě změnila obě jména? A jak ten váš příspěvek souvisí s tématem Cena a dodavatelé energií? Skoro mám nutkání v takových případech dát ty kontaktní údaje zde zveřejněné na nějakou…

Přechod na spotové ceny a řešení připojení staršího TČ Nibe

Dobrý den, pokouším se vyřešit řízení staršího TČ (NIBE Split 270AMS - r.v. 2009) a natápění větší akumulační nádrže pomocí levné spotové elektřiny (převážně po půlnoci a víkendy). Našel by se někdo, kdo by v této problematice dokázal pomoci formou placené konzultace, případně celé zakázky?…

Kanalizace v prudkém svahu

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Něco jsem si o tom přečetl a tyto spadišťové šachty se používají kvůli tomu, aby se zpomalila rychlost média v kanalizaci, snížila se jeho kinetická energie. O zahlcování to není. Prostě aby to nevymílalo spoje, nerozrušovalo kinetickými rázy potrubí, podloží atp.

Kombinace dotovaného ohřívání vody (90.000Kč) a plynový kotel Junkers na topení

Poslední příspěvek od Filip Patek: Reseni s prednostnim rele je moc pekne, dekuji. Pomohl jste i mne. :-)

Výška terasy x parapet

Poslední příspěvek od Radek Sukup: Dobrý den, můžete se prosím podělit o výsledek instalace dřevěné terasy? Jak jste to nakonec vyřešil s tím parapetem? A ještě jsem se chtěl zeptat, zda se jedná o zděný dům či dřevostavbu? Díky.

Účinnost vs. topný faktor TČ

Poslední příspěvek od Miroslav Paták: Díky za info. Chladiva bylo z výroby o 10% méně, je doplněno má předepsanou hodnotu. Před doplněním namrzaly trubky dvě, nyní jen jedna.

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od R JJ: Našel jsem starou komunikaci s RCT, podle které jsem obě věže zprovoznil. Je to cca 15 měsíců straé takže odkaz na tehdejší verzi FW pro DC není již platný, aktuálně to provozuji s FW 5673. Pro zájemce, pozor na sériové číslo BMS/věže Třeba vám to pomůže.... 1. Both Battery Towers have…

TČ a napojení na baterii FVE

Poslední příspěvek od Robert Vrána: Tč je spotřebič jako každý jiný. Má ovšem specificky rozloženou spotřebu během roku. Mám dobrou zkušenost s využitím energie z FVE na topení pomoci tč. Zvlášt tento měsíc(únor- je tedy relativně teplo) se daří pokrýt z FVE plně spotřebu celého domu i topení z cca 50procent. Na druhou stranu je…

Fikltrace dešťové vody

Poslední příspěvek od Filip Hering: Tak jsem po 15 letech opět nahlédl do TZB Info a zajímalo by mne jak jste pořídil. Dnes bych pro Vás měl řešení filtrem před jímkou a sice od firmy Wisy. Geniální řešení mám to takuž 20 let. Občas vyčistím což je věc 5 minut.

Poddimenzované vaznice

Poslední příspěvek od Jan Čermák: Dobry den, jiz to je dlouho po umisteni dotazu, ale jak jste nakonec problem vyresil?

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.