Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
167 623 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Vytápění
254 954 příspěvků, nejnovější před 3 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 687 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 754 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
51 096 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Elektrotechnika
9 908 příspěvků, nejnovější před 11 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 089 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Nezařazené
222 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Náhradní díly na Dakon KZ15

Zdravím členy tohoto fóra :-) Nevíte, kde by se dala sehnat spalovací komora pro kondenzační Dakon KZ15, třeba i použitá? Ta stávající teče, Dakon odkazuje na servisní partnery - ty ale už tento díl nemají (Giannoni France) a já zatím nechci investovat zcela nový zdroj vytápění.

Výměna starého termostatu za Wifi termostat

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Salus rt310i, je to sice bezdratak ale funguje dobre Pripojuje se jednoduse, u kotle budete mit prijmaci krabicku kterou pripojite na kabel termostatu. A date do elektriky.. pak mate termostat bezdratovy na 2 baterky co date nekam do místnosti a pak bude jeste jedna krabicka co se pripoji do…

Zubaté schody - statika

Dobrý den, chceme mít v domě lomenicové schody (zubaté i zespoda) - 7 stupínků. Hloubka nášlapu 292 mm Výška nášlapu 186 mm. Délka schodiště je 1750mm a výška 1240mm. Schodiště chci dělat svépomocí a zajímalo by mne, jestli mi můžete ze zkušenosti poradit 1) Jaká je minimální tloušťka betonu…

Termostat na vafky

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Usetril jste na zacatku, dal nic nereste a budte spokojeny :)

FVE do 20 kWp - stavební povolení

Poslední příspěvek od Tomáš tom: U nás je to podobné, úředníci na stavebním úřadě nehodlají respektovat zákon a stavební povolení požadují vždy, třeba i na 1kW. Prý se tím mění charakter stavby. No ale nejvíc si ještě užijte s hasiči, ti si navymýšlejí spoustu nesmyslů, některé paradoxně i zvyšují riziko požáru a bez kterých…

Oběhové čerpadlo soláru jede I přes nízkou teplotu kolektoru

Poslední příspěvek od Miroslav Vaňhara: MAximálku mám nastavenou na 85°C ať se to zbytečné nepřestává, takže v tom to nebude 🤨

Vytápění a ohřev TUV v RD v dnešní době

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Ozvěte se mi na … a dovolím si Vám nabídnout komplexní řešení vytápění s TČ včetně ohřevu TUV.

Lze použít kamnářský tmel na komínové vložky schiedel?

Poslední příspěvek od Jozef Homola: https://vytapeni.tzb-info.cz/kominy-a-ko… Zde o problematice nízkoemisních kotlů píše známý odborník na komíny Ing Sodomka. Stojí to za seznámení se s článkem.

Zateplení stropu vlhkého sklepa

Poslední příspěvek od Jozef Homola: PIR desky jsou pro sklep škoda. PIR desky jsou oblícované Al fólií především proto aby co nejpozději vyprchal nadouvací plyn, který má menší tepelnou vodivost než vzduch. Tyto desky se volně vkládají a nejlépe se vzduchovou mezerou. Lepit jakoukoliv maltou která má přísady vápna nebo jiných alkálí…

Dvou okruhový bojler

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Ještě dávám nerezové 300l daikiny,ovšem momentálně nejsou. Ty maj hada jen 1,8m2,ale daikina si s tím poradí,moduluje výkon i průtok. file:///C:/Users/Lubos/Downloads/Daikin%20Altherma%20M.pdf

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.