Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
168 788 příspěvků, nejnovější včera

Vytápění
261 602 příspěvků, nejnovější před 10 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 846 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
23 213 příspěvků, nejnovější před hodinou

Obnovitelné zdroje energie
52 493 příspěvků, nejnovější před 34 minutami

Elektrotechnika
10 168 příspěvků, nejnovější před 16 minutami

Ceny a dodavatelé energií
4 537 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Nezařazené
428 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

regulace teploty v průběhu dne

Poslední příspěvek od Radek Rejč: Topime na 21.5, kondenzacni kotel a pritapeni v krbovkach drevem. 17st neni moc ok... Zalohy na plyn mame ted 8000 Kc, ale myslim, ze uspora tisicovky mesicne za mrznuti nestoji.

Studena voda Dakon KZ 15 R

Poslední příspěvek od Pavel Pavlo: To sám " poklepáním " neodstraníte. Jak píše PW. Osobně bych řekl, že máte vadnou ovládací desku s displejem. Řídící Furimat by se takto nechovala. A voda se vám neohřívá, protože vám neprejíždí 3CV. Takže servis.

Rekonstrukce části patra - TN-C-S síť

Poslední příspěvek od Rostislav Linda: Aha, už rozumím. V současné době mám přivedeno pouze jednu fázi do rozvodnice - a do celkové rekonstrukce el. instalace domu (jedná se o rodinný dům) to tak bude muset zůstat, takže s tím nemůžu zatím nijak hýbat. Postupně budu dávat za proudový chránič vše co půjde, ale například teď…

Funguje správně?

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Souhlasím, může to být jen lehká údržba. odpustit nebo zavřít vodu a ventil má šroubení tak jde lehce vyndat. Podle mě by mělo jít šoupátko vyndat spodem po vyndání pojistky nahoře na té tyčce. Pozor vystřelí pružina.

Teplá voda neprojde topným okruhem, studená vracečka

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zde na obrázku si tazatel může ověřit (obrázek vpravo), že není jedno čím se točí zda hlavicí nebo ventilem. Při některých průtocích točení hlavicí nic "nepřidá" zato ventilem je to "kopanec".

Existuje vůbec FVE, která je schopna spolehlivě pracovat v režimu zjednodušeného připojení?

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Za prvé, pokud chcete hybrid, tak na zhruba 3,5-4 MWh ročně je 7 kWp v panelech prostě moc. Optimální hodnota jsou 4 kWp, možná o chlup víc, ale né 7 kWp. To je moc. Je to už z logiky věci, 7 kWp vyrobí za rok 7 000 kWh, a vy chtě nechtě spotřebujete teoreticky max. 365 x 10 = 3650 kWh. Ve…

Studna na sdíleném pozemku

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Z kontextu dotazu plyne, že na studnu má leda velké prd, to jest ta nikde jako břemeno zapsána není.

Tvorba sazí.

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: No vidíte, já jsem nejprve topil borovicí, ale v posledních letech preferuji bub, buk olši a břízu.

Tepelná čerpadla AUX Freedom

Poslední příspěvek od Petr -: 5x4x3m

Signalizace vybaveni vychlazovací smyčky

Poslední příspěvek od Tomáš Trinact: Děkuji za tip, ještě si to oveřím přímo na eshopu, zda to bude tak fungovat.

Střídač SERMATEC SMT-10K-TL-TH

Poslední příspěvek od Pavel Janeček: Je to zpusobeno tim, ze ted pres zimu, kdy nedochazi k nabiti baterie, tato nevi kde presne s SoC tanci a pak ji, diky strmosti krivky, padne napeti. Resenim je dobit v NT na max. a ono to, dat ji 50 SoC a nechat odpocivat. zase nejakou chvili to vydrzi.

Per-Eko KSP DUO

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: pošlete tel. na … zavolám

Kotel dakon DOR N 25

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Na 98% se vám uvolnil rošt - takže je potřeba ho zatmelit.

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: S tímto se obraťte na instalatérskou firmu, nebo na nějakého projektanta, který vám soustavu přepočítá. Já dělám především jenom servis kotlů.

Nefunkcni pruzina u podlahového topení

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Vyzkoušejte jen ten pokus s uvolněním pomocí rázů.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.