Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
168 788 příspěvků, nejnovější včera

Vytápění
261 593 příspěvků, nejnovější před 9 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 846 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
23 213 příspěvků, nejnovější před 25 minutami

Obnovitelné zdroje energie
52 492 příspěvků, nejnovější před 3 minutami

Elektrotechnika
10 165 příspěvků, nejnovější před 47 minutami

Ceny a dodavatelé energií
4 537 příspěvků, nejnovější před 21 hodinami

Nezařazené
428 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Existuje vůbec FVE, která je schopna spolehlivě pracovat v režimu zjednodušeného připojení?

Poslední příspěvek od Jakub Šafanda: Ale o tom jsem vůbec nepsal. Psal jsem o tom, že při omezení exportu symetrický střídač omezuje výkon ve všech fázích stejně a to zřejmě na minimální hodnotu ze všech fází. Pokud toto ale střídač neumí a omezuje součtový výkon všech fází, pak máte pravdu, v této situaci nelze symetrický střídač…

Teplá voda neprojde topným okruhem, studená vracečka

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Nejdříve zkuste sundat hlavice a přednastavit nastavení ventilů, určitě tomu pomůžete. Topení musí správně topit i bez hlavic a pak jej můžeme považovat za vybalancované.

Studna na sdíleném pozemku

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Z kontextu dotazu plyne, že na studnu má leda velké prd, to jest ta nikde jako břemeno zapsána není.

Funguje správně?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Pokud ten ventil neteče, tak si myslím, že ho stačí rozhýbat. Případě vyndat, rozebrat a vyčistit.

regulace teploty v průběhu dne

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Pokud kotel skutečně topí přes hodinu v kuse, tak s tím nic nedělejte a ani to v podstatě nejde. Co se týká radiátorů a jeich počtu, tak v případě kondenzačního kotle jich "není nikdy dosti". Umožňují to správné topení nízkou teplotou vody a tím přispívají k vyšší kondenzaci vodních par…

Tvorba sazí.

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: No vidíte, já jsem nejprve topil borovicí, ale v posledních letech preferuji bub, buk olši a břízu.

Rekonstrukce části patra - TN-C-S síť

Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Doporučuji opačný postup než jaký plánujete. Nejdřív najít revizáka a udělat to podle toho co on schválí a vlastně i doporučí, než hledat revizáka na hotovou instalaci. Na tohle totiž co elektrikář, to názor. Jeden nepřipustí rozdělení PEN jinde než v domovní rozvodnici, jiný bude spíš…

Tepelná čerpadla AUX Freedom

Poslední příspěvek od Petr -: 5x4x3m

Signalizace vybaveni vychlazovací smyčky

Poslední příspěvek od Tomáš Trinact: Děkuji za tip, ještě si to oveřím přímo na eshopu, zda to bude tak fungovat.

Střídač SERMATEC SMT-10K-TL-TH

Poslední příspěvek od Pavel Janeček: Je to zpusobeno tim, ze ted pres zimu, kdy nedochazi k nabiti baterie, tato nevi kde presne s SoC tanci a pak ji, diky strmosti krivky, padne napeti. Resenim je dobit v NT na max. a ono to, dat ji 50 SoC a nechat odpocivat. zase nejakou chvili to vydrzi.

Per-Eko KSP DUO

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: pošlete tel. na … zavolám

Kotel dakon DOR N 25

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Na 98% se vám uvolnil rošt - takže je potřeba ho zatmelit.

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: S tímto se obraťte na instalatérskou firmu, nebo na nějakého projektanta, který vám soustavu přepočítá. Já dělám především jenom servis kotlů.

Nefunkcni pruzina u podlahového topení

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Vyzkoušejte jen ten pokus s uvolněním pomocí rázů.

Krb v OP a digestoř v kuchyňském koutě

Poslední příspěvek od Tom Raich: Máme v obýváku propojeném s kuchyní Romotop Evora akum s externím přívodem vedeným v základovce cca 3m. Vím, že pokud neotevřeme okno alespoň na větračku, tak je digestoř schopna vytáhnout vzduch z kamen i přes těsnění zavřených dvířek. Holt to má sílu.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.