Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
168 787 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Vytápění
261 461 příspěvků, nejnovější právě teď

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 845 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
23 210 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Obnovitelné zdroje energie
52 485 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Elektrotechnika
10 161 příspěvků, nejnovější před 19 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
4 536 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Nezařazené
428 příspěvků, nejnovější včera

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

umístění venkovní jednotky čerpadla vzduch-vzduch

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Tepelné čerpadlo vzduch - vzduch je podle mě klimatizace. A jestli chcete použít klimatizaci "TČ" v létě na chlazení tak opět není výhodné umísťovat venkovní jednotku na půdu protože se bude půdní prostor ohřívat a bude se zhoršovat účinnost čerpadla COP.

Dakon DUA 28AE - netopí do radiátorů, do kohoutku vodu ohřívá.

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Kdysi mi plynař také rozhýbával čerpadlo .. a od té doby jede už min. 15 let ... Tedy jelo, ale před několika týdny jsem plynový kotel definitivně odstavil a odpojil ho i od el. sítě - jinak by se čerpadlo vždy 1x denně krátkodobě protočilo aby nezatuhlo (turbokotel Buderus a uvnitř je Wilo -…

Teplota zpatecky u kotle

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: To je 3cv, takže čerpadlo za 4cv je zbytečné. Přesněji řečeno, nemá tam co dělat, protože škodí. Jinak ale platí co jsem napsal. O teploty se starají ventily v rozdělovačích, tak nastavete na výstupu 4cv teplotu kolem 45 až 50C.

Zkušenosti s CLIMAX a.s.

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Závada se projevuje ale je možné že poté co už v minulosti to bylo nadměrným teplem přetvořeno.

Akumulační nádrž Atmos

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: My se ale shodneme na tom že to jsou vyhozené peníze.

Podlahové vytápění

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Prej že je elektrika drahá.

ZAPOJENÍ TČ SPOLU S KOTLEM NA TUHÁ PALIVA

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: To potom ten obrázek moc nepasuje. Jaký je výkon TČ a kotle?

Lokalni rekuperacni jednotka - loznice bez okna

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Aby to fungovalo střídavě, tak by musel být ten pokoj "nafukovací". Už po pár vteřinách bude v pokoji podtlak nebo přetlak a ventilátor bude "mlít vzduch" bez výměny. Ventiátor jeden může být ale musí být další díra. Pokud chcete eliminovat přeslechy, tak od toho jsou…

recenze Malina FVE ?

Poslední příspěvek od František Vondruška: Dobrý den, dostal jsem taktéž nabídku na FVE od Maliny, s tím že mě budou platit nějakou zprůměrovanou částku cca 6 Kč za kWh do té doby než mě FVE namontují, takže třeba moje virtuální FVE by vyrobila 2 MWh, zaplatí tedy 12000 Kč.Dobrý ne !!?

Hučení při ohřevu vody Thermona 28TLXZ

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Osobne bych to taky viděl na bordel v 3cestaku, pokud ne tak zda nejsou ucpany hadicky od kotle do bojleru a pokud ani to ne proste vymenit spalinovy vymenik

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: A ještě jedna ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=_QRbLxNm…

Armex Energy

Poslední příspěvek od ivan vlach: Lidi ruce pryč od této společnosti, patří do kategorie energo šmejdů používající ty nejbrutálnější praktiky. Jednou někde získají váš podpis a pak opakovaně vypovídají smlouvu o dávkách energií vašemu současnému dodavateli. Bezostyšně falšují podpisy na plných mocích a smlouvách. Dopisy posílají…

životnost termostatických hlavic

Poslední příspěvek od Petra 123: super díky moc! bála jsem se, abychom jí neublížili :)

Otopná soustava pro tepelné čerpadlo

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Ano to máte pravdu to odděluje ale to je potřeba hlavně když se pan domácí zamiluje do zónové regulace (která je k prdu).

HE3DA proč se sériově nevyrábí?

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Je zajímavé, že se rozhoduje o postavení továrny u Plzně na baterky a nikde se neobjevilo, že kdyby "stát hledal", tak zjistí že už jedna fabrika stojí.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.