Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
174 214 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Vytápění
282 317 příspěvků, nejnovější před minutou

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 834 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
24 629 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 681 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Elektrotechnika
10 610 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 228 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
896 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Upgrade vytápění, kondenzační kotel + teplovodní krb

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Tento systém mi vadil již před 50 -ti léty,kdy radiátory byly jednou studené a podruhé teplé.

Plíseň kolem oken, začalo to ale minulý rok. Co s tím?

Poslední příspěvek od Radek Voříšek: V našem panelákovém bytě máme přes zimu v místnostech s teplotou 24 °C vlhkost 40 až 45% pokud pomocí dvou výkonných zvlhčovačů odpařím 4 až 8 litrů vody denně. Koncentraci CO2 držím na hranici cca 800 ppm. Takže příčina Vašeho problému je - nevětráte.

Nulové ceny spotu na OTE přes pracovní dny

Poslední příspěvek od Roman Novák: To se vracíme k tomu. Co bylo jasné už před lety. Výroba energie z FVE dává smysl pokud jsem si schopen většinu vyrobené energie spotřebovat. Z toho jsem vycházel a neočekávám, že s tím budu mít nějaký problém.

Podlahové krytiny

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Mohu Vám posloužit zkušeností z roku 1982, kdy nám do haly defektoskopického střediska byla vylita epoxidová podlaha asi 10 mm s plnivem (malé kamínky) a poté přebroušena. Vypadá to dobře ale zdravé to rozhodně není. Pracovníci kteří to dělali, tak mohli pracovat jenom 4 hodiny denně.…

Pokles teploty TUV

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Studená voda má vyšší měrnou hmotnost a vytlačuje tu teplou do nejvyššího možného bodu (v tomto případě výměník kotle). Je to podobné jako by jste dal výše a vedle sebe oba konce hadicové vodováhy a nad hladinou ty trubice propojil a jednu vodu zabarvil. Po zahřátí nějaké větve to…

Viadrus Naos K4 - error 08

Poslední příspěvek od Josef Kulhánek: Ještě jednou díky. Vypadá to opravdu na venkovní čidlo. Ten termistor v plastovém krytu (CT02 10k) má úplně uhnilé kontakty. Nové čidlo sice nemám, ale dal jsem tam na zkoušku 10k odpor a chybu už to nehlásí.

Zateplení fasády při existujícím vnitřním zateplení

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: To se zřejmě jedná o zdivo z BST tvárnic. Zde se opravdu používá sestava s vnitřním zateplením. Jenže ostatní konstrukce (podlahy, příčky nebo strop nesmí být svázány s obvodovými stěnami. Ve Vašem případě je to evidentně blbě. Vnější zateplení zde není problém, jen by jste neměl používat…

Odsavač par, kapání kondenzátu

Poslední příspěvek od Jozef Homola: S tímto problémem jsem se ještě nesetkal aby něco kondenzovalo přímo na "lapáku" výparů. Předně by se mělo vařit s pokličkou aby pára kondenzovala uvnitř hrnce a neztrácela se a ani kondenzační teplo. Jednou jsem byl pozván k digestoři pod kterou se dělaly fleky ale to v době kdy…

Vyúčtování, jeden kotel na dva byty

Poslední příspěvek od Harry Minduton: A co vám brání se odstěhovat? Ten majitel tam vás má na řetězu nebo co?

Renovace zapuštěného bazénu

Již 21. sezónu provozuji zapuštěný polypropylenový bazén 6x3x1,2m, který je od počátku zastřešený polykarbonátovými oblouky. Vodu používám z vododvodního řadu, ale je bohužel dost tvrdá (18,5°německé stupnice tvrdosti). Ne vždy jsem asi optimálně používal přípravky pro úpravu tvrdosti, a tak po…

Odvod kondenzátu z klimatizace a test vzduchotěsnosti (blower door test)

Poslední příspěvek od Marek Bednar: U rekuperaček je dobrý, že to mají specifikované v technickém listu / stavební přípravě. U klimošek např. Daikin jsem nic takového nenašel a vlastně také nevím jak to vyřešit u vnitřních jednotek Perfera floor s odvodem kondenzátu cca 2,8 metru.

THERM 18 KDZ zhášení plamene

Poslední příspěvek od Karel Brtnický: No, jo, ten "můj" měl při pokusu o měření nula, i v plošňáku i venku... Zkus ho změřit, možná by to pomohlo dalším nešťastníkům... Ale na 90% je to on...

Slovaktual ?

Poslední příspěvek od Lucie Heczková: Stavěli jsme dům se stavební firmou, která objednala okna přes DR Montáže od společnosti Slovaktual. Se stavební firmou jsme ukončili během stavby spolupráci (soudní proces) a jelikož byly vstupní dveře od prvopočátku špatné (křivý rám, netěsní, rosí se zevnitř...) reklamovali jsme přímo u dr…

DR montáže - nedoporučuji

Stavěli jsme dům se stavební firmou, která objednala okna přes DR Montáže od společnosti Slovaktual. Se stavební firmou jsme ukončili během stavby spolupráci (soudní proces) a jelikož byly vstupní dveře od prvopočátku špatné (křivý rám, netěsní, rosí se zevnitř...) reklamovali jsme přímo u dr…

NORDline WWBA 9,5kW H-B/P - zkušenosti

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Dvoupanelové mohou být dvojího provedení a to typ 21 a typ 22. Pro názornost jak se mění výkon s teplotou nátoku a teplotou vzduchu 20 a 22°C. Režim 75/65/20°C Typ 21 60x100 cm...1288 W Typ 22 60x100 cm...1679 W Režim 45/40/22°C...redukční činitel 3,19 Typ 21...403 W Typ 22...525 W…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.