Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
174 882 příspěvků, nejnovější před 40 minutami

Vytápění
283 212 příspěvků, nejnovější před 45 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 872 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Voda, kanalizace, koupelny
24 831 příspěvků, nejnovější před 21 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 814 příspěvků, nejnovější před hodinou

Elektrotechnika
10 635 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 266 příspěvků, nejnovější před 15 dny

Nezařazené
906 příspěvků, nejnovější před 12 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Ukotvení břemene do zdi z plných cihel

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Na zeď z plné cihly 30 cm se dá zavěsit hodně. Má to ale. Záleží jak daleko je vyloženo břemeno a jakou bázi výškovou má konzola nebo umístění kotvících elementů. Vysvětlit to laicky taky jde. Možná něco z nauky o páce. Ta platí všude. Uvedu příklad štípacích kleští. Velké čelisti a hřebík nejde…

Tč monoblok 14kw po dvou letech

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Ondřeji,zde jsem dal ukázku nejhoršího a nejlepšího domu vzhledem k VPS - výroba podělená spotřebou. Data jsou jen za otop,bez TUV. Domy jsou na jedné ulici. Vnitřní teplota cca 22st.u obou. Obě montáže jednoduché,bez AN přímo do radiátorů. Jinak i 100m2 lze mít daleko horší parametr než ten…

Bateriové úložiště bez panelů

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: A jak se bude vybíjet? Stejně tam bude muset být střídač. Ale pokud je úložiště vysokonapěťové tak bych natáhl kabel do stodoly ke střídači co předpokládám, že tam máte. Ale pokud je baterka nízkonapěťová tak by musely být kabely silné a stejně by tam byla ztráta.

Umakart ---> Ytong (jádro v paneláku)

Poslední příspěvek od jiří haberle: je to tak, možná nějaký sendvič ale všechno to je o ceně.

Zakrytí odpadu plechem - průhyb

Poslední příspěvek od Jan Forejt: Děkuji za radu. Koukal jsem, že běžně se používá tloušťka 4-5mm, ale poklopy bývají podepřeny ze všech stra a nejsou trvale zatěžovány. Zde na tom bude ještě 5cm štěrku a na tom dlažba. Poté už to bude zatěžováno pouze námi, jezdit se přes to nebude. Když to bude takhle pod zemí, natřel byste to…

Hluk na hranici pozemku

Jaký je maximální povolený hluk na hranici pozemku rodinného domu. Jedná se o chráněný venkovní prostor určený k rekreaci, kde je požadovaná hodnota 50 dB ? Dle Nařízení vlády č. 272/2011 Sb. se nejvyšší přípustná ekvivalentní hladina akustického tlaku A ve vnějším chráněném prostoru stanoví…

Má někdo doma solární teplovzdušný panel? zkušenosti/názory

Poslední příspěvek od Zdeněk Heřman: Na portálu topím zdarma jsem zakoupil jeden teplovzdušný panel ozn. DC15 téměř za 25000, regulátor. Částečně mě tento způsob zajímal a také ze zvědavosti. Výsledek bylo zklamání. Jednak za kvalitu provedení, výkon a účinost není dobrá. Pokud díra pro přívod teplého vzduchu není uzavřená před a po…

Posouzení cenové nabídky

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Myslim si ze kdyz chcete mit doma "atomovou elektrarnu" tak to muze tak stat.. hlavne z duvodu toho ze je to moc slozity a těžký na váhu:) Průměrný ceny za montáž kondenzacni kotle s kominem je 80-100k bez zasobniku Montaz kotle na drevo je plus minus za 120k bez komina a bez aku…

zapojení nepřímotopného bojleru

Poslední příspěvek od Libor Bereš: Super.To je ono co jsem potřeboval. Díky

Domácí vodárna prosím o radu

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: Na sacím potrubí (u ponorných čerpadel na výtlačném potrubí) je zpětná klapka, který můře špatně uzavírat a propouštět.

Názor na zhutnění parkovacího stání

Poslední příspěvek od Jan Němec: Suť bych vynechal. štěrk- pokud je kulatý taky. Na tohle musíte mít drcené kamenivo. Najdete hodně skladem na netu, výška 50cm je super, ale opravdu to celé musí vyplnit kamenivo.

Dlažba

Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Mně se nelíbí ty tepelné mosty nad dlažbou. Ale k dotazům - pokud je dlažba OK lepil bych na ni, zakončení po vnějším obvodu nějakou lištou s okapničkou, pokud najdete. Předpokládám, že spád betonové plochy je od dlažby.

Automatizace kotelny

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Nemohu posoudit tu cenu,ale asi jak u tč někdo za 100 jiný za 450k. Znáte tu reklamu - příště ... už tady nebudete... Dotace neskončí. Budou akorát v jiné výši. Já nejsem ale závislý na nich,jako důchodce si dělám co mě momentálně baví,vše mám jako koníček.

RI Okna nikdy více

Poslední příspěvek od Martin K: Tak se chvíli tvářili, že reklamaci řeší. Následně od RI okna přišla odpověď, že to je věc jejich subdodavatele a oni tedy reklamaci neuznávají. Nedivte se, až budete u nich něco reklamovat, třeba že se vám zkroutilo okno a oni odpovědí, že za to mohou šroubky z "Číny" a tedy za to…

Textilie pod štěrk

Poslední příspěvek od Franta Novak: No ten beton nebyva moc kvalitni lejou se tam zbytky z betonovani stropu vencu strechy opernych zdi. Zabranuje to sedani podkladu vlneni dlazby v budoucnu, funguje jako drenaz nedrzi se tam voda , zpomaluje prorustani a taky jaksi zadruje podsypovou drt ktera se tak v prubehu let tolik nepresouva

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.