Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
173 850 příspěvků, nejnovější před hodinou

Vytápění
281 182 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 786 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Voda, kanalizace, koupelny
24 515 příspěvků, nejnovější před 15 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 378 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Elektrotechnika
10 573 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
5 211 příspěvků, nejnovější před 12 hodinami

Nezařazené
853 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Utěsnění kabelového průchodu

Poslední příspěvek od Filip Patek: To mne prave zajima, zda je privod v chranicce a ze zdi cumi uz jen kabel bez chranicky, nebo zda je nedejboze v zemi ulozen navolno...

FVE jinak než podle nákresu

Poslední příspěvek od Jakub Šafanda: Nekoumal jsem tyto konkrétní panely ale já mám 13 panelů a v zimě naprázdno dávají 650V. Takže zde by to bylo 900V. Jako ne že by to nešlo ale už se to dost blíží maximu. Musí pak být na toto napětí dimenzovány rozvody, ochrany.... Já tam mám třeba i DC jističe. Co zde ale není zakreslenou jsou…

Zem-voda vs vzduch-voda

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Díky, to mne nenapadlo. Zde máte doplňující informace na co jste se ptal (p. Uhrin). Vzduchové čepadlo nemůže co do parametrů a životnosti v chladném klimatu porazit geotermální. Na to je dostaek statistických údajů od nezávislých institucí. Cenou při instalaci ano.

elektrokotel nebo olejové radiatory

Poslední příspěvek od Ivan K.: ste trapny, zase

Kúrenie-chladenie TČ+rekuperácia+klíma

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Na šrotišti dějin.

Zeptejte se a budete spokojeni.

Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Čermáková Martina s mailem "…" ??? Serióznost sama. Nebo jste si po svatbě změnila obě jména? A jak ten váš příspěvek souvisí s tématem Cena a dodavatelé energií? Skoro mám nutkání v takových případech dát ty kontaktní údaje zde zveřejněné na nějakou…

Přechod na spotové ceny a řešení připojení staršího TČ Nibe

Dobrý den, pokouším se vyřešit řízení staršího TČ (NIBE Split 270AMS - r.v. 2009) a natápění větší akumulační nádrže pomocí levné spotové elektřiny (převážně po půlnoci a víkendy). Našel by se někdo, kdo by v této problematice dokázal pomoci formou placené konzultace, případně celé zakázky?…

Kanalizace v prudkém svahu

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Něco jsem si o tom přečetl a tyto spadišťové šachty se používají kvůli tomu, aby se zpomalila rychlost média v kanalizaci, snížila se jeho kinetická energie. O zahlcování to není. Prostě aby to nevymílalo spoje, nerozrušovalo kinetickými rázy potrubí, podloží atp.

Kombinace dotovaného ohřívání vody (90.000Kč) a plynový kotel Junkers na topení

Poslední příspěvek od Filip Patek: Reseni s prednostnim rele je moc pekne, dekuji. Pomohl jste i mne. :-)

Výška terasy x parapet

Poslední příspěvek od Radek Sukup: Dobrý den, můžete se prosím podělit o výsledek instalace dřevěné terasy? Jak jste to nakonec vyřešil s tím parapetem? A ještě jsem se chtěl zeptat, zda se jedná o zděný dům či dřevostavbu? Díky.

Účinnost vs. topný faktor TČ

Poslední příspěvek od Miroslav Paták: Díky za info. Chladiva bylo z výroby o 10% méně, je doplněno má předepsanou hodnotu. Před doplněním namrzaly trubky dvě, nyní jen jedna.

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od R JJ: Našel jsem starou komunikaci s RCT, podle které jsem obě věže zprovoznil. Je to cca 15 měsíců straé takže odkaz na tehdejší verzi FW pro DC není již platný, aktuálně to provozuji s FW 5673. Pro zájemce, pozor na sériové číslo BMS/věže Třeba vám to pomůže.... 1. Both Battery Towers have…

TČ a napojení na baterii FVE

Poslední příspěvek od Robert Vrána: Tč je spotřebič jako každý jiný. Má ovšem specificky rozloženou spotřebu během roku. Mám dobrou zkušenost s využitím energie z FVE na topení pomoci tč. Zvlášt tento měsíc(únor- je tedy relativně teplo) se daří pokrýt z FVE plně spotřebu celého domu i topení z cca 50procent. Na druhou stranu je…

Fikltrace dešťové vody

Poslední příspěvek od Filip Hering: Tak jsem po 15 letech opět nahlédl do TZB Info a zajímalo by mne jak jste pořídil. Dnes bych pro Vás měl řešení filtrem před jímkou a sice od firmy Wisy. Geniální řešení mám to takuž 20 let. Občas vyčistím což je věc 5 minut.

Poddimenzované vaznice

Poslední příspěvek od Jan Čermák: Dobry den, jiz to je dlouho po umisteni dotazu, ale jak jste nakonec problem vyresil?

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.