Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
174 255 příspěvků, nejnovější před 9 hodinami

Vytápění
282 412 příspěvků, nejnovější před 40 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 834 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
24 642 příspěvků, nejnovější před 22 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 695 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Elektrotechnika
10 613 příspěvků, nejnovější před 37 minutami

Ceny a dodavatelé energií
5 228 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Nezařazené
898 příspěvků, nejnovější před 14 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Uzemnění kovových zárubní

Poslední příspěvek od Jan Němec: ČSN 332000-7-701:1997 určovala, že za cizí vodivé části se nepovažují kovové zárubně dveří a kovové okenní rámy. Nová ČSN 332000-7-701 ed. 2:2007 takto jednoznačně již nepostupuje a vyžaduje na zhotoviteli projektu a montážní firmě aby posoudila, zda se na kovové zárubně dveří a kovové okenní rámy…

Pokles teploty TUV

Poslední příspěvek od Jozef Homola: V kotli je přepínací ventil mezi vodou do topení a vodou do zásobníku. Tedy jsou možné jenom 2 cesty. Název třícestný ventil je nesprávný ale používaný. TUV má prioritu před topením. Pokud tomu tak je, tak po ohřevu zásobníku může zůstat trvale otvřena cesta přes kotel a samotížný oběh je možný.…

Nový zdroj vytápění u domu s FVE, dřevo

Poslední příspěvek od Jan Němec: akumulačky když už je by bylo škoda. Ty chytré krabičky samostatně neznám, jde o SW nástavby k FVE, takže zkuste se pobavit s Vaším dodavatel FVE jestli to umí. Zatím jsem toto viděl fungovat u dvou výrobců a to Alpha a Fenix. ale spot, jak jsem již viděli dokáže zahýbat s rozpočtem doma. Na tep.…

Jak dlouho vydrží nemrznoucí směs v akumulační nádrži umístěné mimo budovu

Poslední příspěvek od René Balický: Přesně tak, nebude se topit pravidelně.

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Lukáš R: Má to označení 609ZZ prakticky identické jen jinak psáno.

Licotherm - poradna

Poslední příspěvek od Jiří Trčka: Pokud jste topil v minulosti peletami, může to být nápek v retortě. Ten je třeba jednou za čas osekat majzlíkem. Jestliže topíte pouze uhlím, bude už po osmi letech uhnitá šnekovnice. Můžete to zkontrolovat tak, že povolíte 4 velké matice (17. klíč) a vyjmete celý podávací mechanismus z…

Zkušenosti s prostředky na čištění fasády

Zdravím. Rád bych se zeptal na zkušenosti s čištěním fasády. Mám silikonovou probarvenou fasádu Weber a po sedmi letech je to na některých místech zralé na čištění - spíše saze a prach. Díval jsem se na dostupné prostředky od Weber či Ceresitu a dalších. Je v nich nějaký podstatný rozdíl třeba v…

Zateplení fasády při existujícím vnitřním zateplení

Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Taky bych to viděl mezi 10 - 15 cm - na celém díle bude rozdíl v ceně nepodstatný. Neřešil bych šedý, bílý, kropenatý... Já mám zevnitř ven 5cm polystyren, 15cm beton, 15 cm polystyren. Obyčejný bílý polystyren. (Polystyrenové tvárnice vylité betonem a zvenku navíc nalepené 10cm polyst.…

Vekra okna zkušenosti s podvodem

Poslední příspěvek od Jan Dvořák: Jenomže já jsem si nic nemyslel, byl to sprostý podvod, tvrdil že dodá okna Vekra a dodal profily Veka a výrobce je bůhvíkdo.

Chladnicka BOSCH KGE36AI40/03 nechladi ani nemrazi

Ahoj, mam cca 10 starou kombinovanou chladnicku s mrazakem BOSCH KGE36AI40/03, ktera vic nez rok stala a ted po zapnuti nechladi, ani nemrazi. Kompresor vypada ze bezi, mam pocit, ze tam slysim i nejake syceni, jako by tam chadivo proudilo, ale nechladi, ani nemrazi. Nema nekdo nejaky…

Problém s kotlem Viessmann Vitodens 111-w

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Aby nebylo pochyb jsem žádal o zpřesnění označení a proto jsem zde dal dvě tabulky výkonů a to i toho nového.

Plachtová hala zkušěnosti

Poslední příspěvek od Jarda Nezbeda: Běžte s tou reklamou někam. Píšete to po různých fórech, teď se potřebujete chytnout tady? Je to trapné.

Vypocet hrubky KVH na pergolu

Poslední příspěvek od Lubos Janek: projekt leží už na úřadě a projekt dělala firma co mi stavěla dřevostavbu. Tak hádám že o tom něco ví. Chtěl jsem bsh modřín ale to je k nezaplacení tak sem vzal smrk a stojky budou bsh modřín (není to tolik kubíků) Můj koment sem jen napsal že mám podobný rozpon, jen by to musel otočit a nedat…

Vlnité stěny bazenu

Poslední příspěvek od Jan Mrskoš: Asi se s tím dělat moc nedá, nebo se už udělalo? Nakonec by to asi nemělo moc vadit, jen esteticky. Zřejmě ty stěny za tou folií jaksi povolily? Podle toho jak to bylo provedeno. I když v bazénu normální hloubky 1,2 - 1,5 m, to není žádný velký tlak na ty stěny, to je stejné jako v jakékoliv…

Solární ohřev vody v bazénu

Poslední příspěvek od Jan Mrskoš: Proč by solární ohřev měl být pod hladinou vody? To zřejmě jen u takového, co má fungovat jen s přirozeným gravitačním oběhem bez jakéhokoliv čerpadla (což není moc účinné). Prostě to zkusit napojit na stávající systém, záleží na průřezu trubek a odporu celého ohřevu. Pokud to moc neteče,…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.