Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
175 151 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Vytápění
283 483 příspěvků, nejnovější před 4 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 889 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
24 956 příspěvků, nejnovější před 14 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
56 956 příspěvků, nejnovější před 55 minutami

Elektrotechnika
10 637 příspěvků, nejnovější před hodinou

Ceny a dodavatelé energií
5 275 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Nezařazené
928 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Aleš Svěrák: Mám stejný problém. Už to pozoruju delší dobu.

Premier Сasual Dating - Living Women

Embrace the freedom of casual encounters on the best dating app in town! Verified Women [URL=https://matchnow.life]Exemplarycasual Dating[/URL]

Doporučení vytápění pro starý dům(s velkou ztrátou - 80MWh)

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Čím se v tom starém domě topilo? A kolik se toho spálilo? 80 MWh to je u starého kotle tak 250q uhlí. To je tak 1q za den. 1q dokáže spálit AK o výkonu 20kW. AK mám za 8 roků jsem měnil 1 keramickou desku asi za 150Kč a vzpěru na násypce. Akumulační nádoba u AK je zbytečnost. Osobně spálím za zimu…

Půdní vestavba bez realizace věnce

Poslední příspěvek od David Novotný: Ty řady trámů s navážkou byly pod střechou s kotvením přímo do obvodových zdí. Se střechou nebyly vůbec nijak spojeny tzn. nemohly ji nijak zatěžovat. Co však zatěžovaly, tak to byly obvodové zdi. Stavební práce tehdy probíhaly na základě projektu a pod stavebním dozorem tzn. dům je obyvatelný. V…

Vlhký sklep

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Snížit relativní vlhkost. To znamená větrat ale v létě ani to nemusí pomoci, protože zvenku se dostane vzduch o vysoké teplotě a ten když se dostane dovnitř a ochladí o zdi nebo předměty tak relativně zvlhne i když má pořád v kubíku vzduchu stejné množství vody.

Topení biomasou vs. tepelné čerpadlo vzduch - voda

Poslední příspěvek od Lukáš R: Asi 25 kubíkú hmoty. PRM je to cca 33 kubíků. Aktuálně to změnit nedokážu...až snížím spotřebu, tak bude na místě uvažovat o změně. Pokračování necháme na jiný den. Děkuji za diskuzi.

vybourání příčky v paneláku

Poslední příspěvek od Jozef Homola: https://zpravy.ckait.cz/vydani/2023-01/z… Zde máte od statika a tam uvidíte co je v paneláku nosná zeď. Na obrázku jsou jasně označené nosné zdi (červeně) a ten obrázek jsem nedělal.

Skladba základu

Poslední příspěvek od Petr Toman: sterk na spodek jen v pripade, ze tam mate spatne podlozi, jinak to muze i uskodit, kor, pokud mate okolo zakladu treba jilovitejsi zem (sterkovy podsyp pak muze fungovat i jako drenaz a muze pod zaklady stahovat/drzet vodu). Jinak 15 cisel na zakladovy pas mne prijde malo.

Do podlahy XPS,EPS nebo?

Poslední příspěvek od Petr Toman: XPS je zbytecnost, postaci i "tvrdsi" podlahovy polystyren (EPS 100, EPS 150,...). Pokud chcete maximalni tepelnou izolaci na danou omezenou vysku, muzete tam dat PIR desky.

Automatizace kotelny

Poslední příspěvek od Bohdan Truska: U Atmose je důležité hlídat teplotu zpátečky a mít akumulaci. Bez akumulace by se kotel trápil na malém výkonu a nedokáže zapálit pyrolýzu. Tím se nedokonalými spalinami zanáší jak kotel, tak trpí i komín.

Pro všechny o všem

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Na rostlináře nevím,ale na spoustu spoluobčanů ano.

Špatná instalace kondenzačního kotle firmou

Poslední příspěvek od Jozef Homola: To máte spotřebu plynu i s přípravou teplé úžitkové vody? Jakou maximální teplotu vody pouštíte v zimě do radiátorů? Ten filtr se tak skutečně montovat může ale doporučeno je svisle a to z mnoha důvodů (usazování nemagnetických nečistot). Navíc v tom vašem případě je ke zdi otočena taková…

změkčovač vody

Poslední příspěvek od Phil Campbell: Není zač, rádo se stalo. Měl jsem podobný problém a po konzultaci s odborníkem jsem se dozvěděl, že pro některé typy vody je lepší použít jiný druh náplně nebo změkčovač s jiným mechanismem. Můžeš také zvážit instalaci předfiltru, který zachytí některé minerály a nečistoty dříve, než se dostanou…

záměna sanity

Poslední příspěvek od Antonín Kadlec: Takové nakupování mám rád, že najdeš všechno na jednom shopu, všechno ti přijde najednou a nemusíš každý den vyčkávat nějakého kurýra.

Zateplení podezdívky Styrodurem a krytí kamennou dýhou FLEXI-SLATE?

Zatepluji kamennou podezdívku styrodurem a jako krytí jsem uvažoval o marmolitu nebo kamenné dýze. Nemám vyřešené, zda ji přilepit pěnou nebo nějakým lepidlem Kerakoll. Navíc je šedivá a obábám se, že ji jižní sluníčko může dost rozpálit. Děkuji za Vaše poznatky a připomínky.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.