Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
175 655 příspěvků, nejnovější včera

Vytápění
283 975 příspěvků, nejnovější před 15 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
28 923 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Voda, kanalizace, koupelny
25 087 příspěvků, nejnovější před 9 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
57 074 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Elektrotechnika
10 659 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
5 317 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
970 příspěvků, nejnovější před 21 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Teplota chromatičnosti led osvětlení

Poslední příspěvek od Pavel Nedbal: Nemohu si pomoct, nejlepší jsou halogenky

koaxiální vedení

Poslední příspěvek od Pavel Nedbal: Vážený pane Zbyňku P., já ty rozbočovače koupil u … Ale je to taky dávno - pokud nemáte již vyřešeno, myslím, že stále fungují. Je nutno volit takové rozbočovače, aby každá zásuvka měla od zdroje stejný útlum. Moje schéma, které jsem vám poslal před devíti lety, stále dobře…

Prasklá betonová jímka

Poslední příspěvek od Jaroslav Korytar: V tuto chvíli není možné foto pořídit, praskliny jsou o šířce cca do 5 mm, v některých místech jsou 2 praskliny nad sebou v rozpětí do 100 mm, s opravou počítám podle potřeby vody od září až října.

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Petr Němec: Dobrý den pánové, Mám dotaz na hlavy pomazané. Mám RCT DC 6 + 3x baterii a uvažuji o rozšíření. Mé baterie mají 155 cyklů, na bazoši jsem našel baterie s 250 cykly. 1, Pokud je připojím, bude to v pořádku, nebo se moje baterie přizpůsobí těm více opotřebovaným, a vlastně více kapacity…

grand max plus II - HAAS SOHN

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Ty kamna by měli mít ochranu zpátečky a vy by jste měl přikládat tak 5kg dřeva za hodinu, potom je předpoklad že kamna mají výkon těch 15 kW. Obsah výměníku kamen s tím nemá nic společného. Rychlost roztopení závisí na obsahu vody celé soustavy. Jak jsem asi pochopil roztápíte el. kotlem.

Umístění kotle Immergas

Poslední příspěvek od Deborah Dobešová: Aha, vidíte, taky k zamyšlení.. asi takhle, nový byt má 75m2, budeme mít 3 radiátory, a v koupelně zebrik, sousedi dole, nahoře, zleva i zprava, bytovka nově zateplená, okna par let starý. Nejsme energeticky nároční, domácnost 2 dospělí a malé dite. V zimě v aktuálním bytě skoro netopime, radeji…

Pro všechny o všem

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/… https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekono…

hurdis

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zkuste to objasnit co je podlaha a kde a zda se nejedná o podlahu na stropě z Hurdisek. Tam se pak vejde i trubka 100 mm pokud jsou "I" nosníky 180 mm. Samozřejmě musí to běžet podél nosníků a ne napříč.

Tepelná ztráta

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Zavolejte,v neděli jezdím po zákaznících,za půl hodiny jsem u Vás. 777126983

Heluz Family 50

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Přes dvacet let

Prosba o radu - radiátory na sraz k sobě

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Nemusíte mít obavy, dlouhé radiátory až do 3 m jsou k dispozici, máte na výběr 2000 a pak 2300. Možná, že tak dlouhý ani nebudete potřebovat. Jenom pozor na volbu ventilu aby měl dostatečnou průtočnost. Kdybychom znali potřebný tepelný výkon (starého), tak Vám nějaké vyberu.

Skladba podlah nad hurdis stropem

Poslední příspěvek od Ladislav Karvatko: omlouvám se ale mám dotaz projektant napsal že máme dát odpadní roury od sprchyprostě komplet koupelnu do podlahy to by bylo v pořádku kvůly spádu atd.. ale podlaha je z hurdis a podle mě je hloupost přeci.jak by jste to řešil vy?děkuji za opdověd

Návrh zateplení řadového opukového domu

Dobrý den, řešíme venkovní zateplení přes 300 let starého řadového domu. Přízemí je z opuky lepené hlínou v tloušťce zdi okolo 80 cm. Patro je přistavěné z tvárnic před 50 lety v tloušťce zdi 28 cm. Patro je zateplené před 20 roky polystyrenem 8 cm. Dům není podsklepený a nemá základy. Celé roky…

Viadrus U22

Poslední příspěvek od David Pernický: Připojím zkušenost, teta vyměnila po 15 letech tekoucí U26 5 článek za U22 economy 34kw 4 roky zpět. Starý kotel zjevně zlikvidoval režim topení, když ještě žil děda. Palivo hlavně buk a při mrazech černé uhlí, topení celodenní na max 50°C, kotel a komín samý dehet. Economy už mají s AN 1000l po…

Vzduchotechnika v profi kuchyni - netáhne to

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Kdybych znal výkon motoru, tak jsem schopen určit jaké množství vzduchu může odtáhnout. Problém je už ten, že dva různé lapáky jsou napojeny na jeden odtah. Jeden může být s vyšším odporem než druhý. Pomohla by také fotka v ventilátoru a to zda je to axiální, diagonální nebo radiální. Pokud ten…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.