Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
168 788 příspěvků, nejnovější včera

Vytápění
261 594 příspěvků, nejnovější před 2 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 846 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
23 213 příspěvků, nejnovější před 28 minutami

Obnovitelné zdroje energie
52 493 příspěvků, nejnovější právě teď

Elektrotechnika
10 166 příspěvků, nejnovější před minutou

Ceny a dodavatelé energií
4 537 příspěvků, nejnovější před 21 hodinami

Nezařazené
428 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Existuje vůbec FVE, která je schopna spolehlivě pracovat v režimu zjednodušeného připojení?

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Za prvé, pokud chcete hybrid, tak na zhruba 3,5-4 MWh ročně je 7 kWp v panelech prostě moc. Optimální hodnota jsou 4 kWp, možná o chlup víc, ale né 7 kWp. To je moc. Je to už z logiky věci, 7 kWp vyrobí za rok 7 000 kWh, a vy chtě nechtě spotřebujete teoreticky max. 365 x 10 = 3650 kWh. Ve…

Rekonstrukce části patra - TN-C-S síť

Poslední příspěvek od Ivan K.: nepochopili sme sa, tu nejde o to, ako a ci mate chraneny bojler ale ako to mate "rozfazovane", alebo to je byt, alebo dom ? a preco ked prerabete , nedate vsetky zasuvky cez ten prudovy chranic ? dodrzujete selektivitu isticov ? naozaj vam dobre radim, dajte si to "osvedcit"…

Teplá voda neprojde topným okruhem, studená vracečka

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: Pak to je jasná věc. Určíte máte termostatické ventily. Pod hlavicemi jde seřizovat průtok radiátory a to je potřeba udělat. Pokud máte všude stejné ventily (od jednoho výrobce), Tak sem vložte nějakou takovouto fotku ventilu se sundanou hlavicí.

Studna na sdíleném pozemku

Poslední příspěvek od Harry Minduton: Z kontextu dotazu plyne, že na studnu má leda velké prd, to jest ta nikde jako břemeno zapsána není.

Funguje správně?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Pokud ten ventil neteče, tak si myslím, že ho stačí rozhýbat. Případě vyndat, rozebrat a vyčistit.

regulace teploty v průběhu dne

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Pokud kotel skutečně topí přes hodinu v kuse, tak s tím nic nedělejte a ani to v podstatě nejde. Co se týká radiátorů a jeich počtu, tak v případě kondenzačního kotle jich "není nikdy dosti". Umožňují to správné topení nízkou teplotou vody a tím přispívají k vyšší kondenzaci vodních par…

Tvorba sazí.

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: No vidíte, já jsem nejprve topil borovicí, ale v posledních letech preferuji bub, buk olši a břízu.

Tepelná čerpadla AUX Freedom

Poslední příspěvek od Petr -: 5x4x3m

Signalizace vybaveni vychlazovací smyčky

Poslední příspěvek od Tomáš Trinact: Děkuji za tip, ještě si to oveřím přímo na eshopu, zda to bude tak fungovat.

Střídač SERMATEC SMT-10K-TL-TH

Poslední příspěvek od Pavel Janeček: Je to zpusobeno tim, ze ted pres zimu, kdy nedochazi k nabiti baterie, tato nevi kde presne s SoC tanci a pak ji, diky strmosti krivky, padne napeti. Resenim je dobit v NT na max. a ono to, dat ji 50 SoC a nechat odpocivat. zase nejakou chvili to vydrzi.

Per-Eko KSP DUO

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: pošlete tel. na … zavolám

Kotel dakon DOR N 25

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Na 98% se vám uvolnil rošt - takže je potřeba ho zatmelit.

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: S tímto se obraťte na instalatérskou firmu, nebo na nějakého projektanta, který vám soustavu přepočítá. Já dělám především jenom servis kotlů.

Nefunkcni pruzina u podlahového topení

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Vyzkoušejte jen ten pokus s uvolněním pomocí rázů.

Krb v OP a digestoř v kuchyňském koutě

Poslední příspěvek od Tom Raich: Máme v obýváku propojeném s kuchyní Romotop Evora akum s externím přívodem vedeným v základovce cca 3m. Vím, že pokud neotevřeme okno alespoň na větračku, tak je digestoř schopna vytáhnout vzduch z kamen i přes těsnění zavřených dvířek. Holt to má sílu.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.