Bezpečnost a revize v elektrotechnice

Řazení:Nejnovější příspěvky

Zapojeni světla

Poslední příspěvek od Josef Vavra: V nejhorším vypadne na tepelnou pojistku za několik vteřin.

Teplota od zdrojů světla a foukaná izolace

Poslední příspěvek od Jan Němec: Vyberte si světla a podle jejich instalačních podmínek to vyhodnotíte. Obecné řešení není. Dokud nebyly LED z drivery, dál jsem na každé světlo kameninový květináč a bylo to. určitě by to šlo i dnes. ale opravdu manuál konkrétního světla je nade vše.

Přívod nástěnného svítidla

Poslední příspěvek od Josef Vavra: Norma to neřeší. Světelné jističe jsou jen proto, aby při zkratu v zásuvkách nezhasl celý dům. Díky špatné selektivitě ale stejně vypadne jistič až na ulici.... Zapojte to do nejbližšího rozvodu.

vlhkost v elektroměrovém rozvaděči

Poslední příspěvek od radimir radimir: Nasypal jsem písek a je to ok

Lhůty pravidelných revizí

Poslední příspěvek od Josef Vavra: A co řešíte? Pokud je to jen doporučení, tak není závazné. Závazná není ani revize. Druhý den může být všechno jinak a i revidované zařízení Vás může zabít. Zkuste se mrknout třeba zde https://diskuse.elektrika.cz/index.php/t… a chovejte se tak, aby zařízení bylo bezpečné i bez revize. Když se…

Vypadava zdroj | switch | AKU ?

Poslední příspěvek od Aleš Bobek: AD-155C: •výstupní napětí CH1: nastavitelné 48-58V DC •Výstupní proud CH1: 0-2,7A •výstupní napětí CH2: 53,5V DC •výstupní proud CH2: 0,5A Otázka jakou spotřebu mají kamery a switch při daném napětí..

Může být roháč nad zásuvkou?

Poslední příspěvek od Jan Němec: No já ne. Elektriku vždy nad vodu a pokud možno ne pod sebe. U montážních podmínek pro kuchyně to je vždy, stejně třeba i bidetů. Krásně je to popsáno v článku zde https://voda.tzb-info.cz/16222-stavebni-…

Zemnič u pergoly

Poslední příspěvek od Jan Němec: Udělal bych ho ne kvůli hromosvodu, ale lepší zemi pro proudové chrániče, které asi v té instalaci budou. Je to pár metrů železa za pár kaček.

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.