Poslední příspěvek od Jozef Homola: Z čistě technického pohledu nedoporučují kombinovat OSB s nějakými deskami s podélně orientovaným vláknem. Navíc slepené. To může různě bobtnat, teplotně dilatovat nebo kontrahovat a tím se i "zakřivovat". OSB deska je daleko rozměrově stabilnější vůči změnám, má "hetero"…
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Musíte řešit nejen bilanci vodní páry, ale také ochranu před hmyzem a hlodavci. To je daleko jednodušší pro variantu s provětrávanou mezerou, než pro variantu bez plechu. Osobně jednoznačně hlasuji pro 1. Stačí použít střešní latě. Strop budete v mít s podobným složením, jen opačně.
Poslední příspěvek od Lukáš Maťa: Jenže jakou jinou skladbu udělat. Dost problém něco o tom nastudovat.
Dobrý den, jdu pro radu k zkušenějším :) Mám na starém domě novou vevstavbu podkroví s navýšenou nadezdívkou, v rámci toho jsem v podkroví odboural část starého komínu (původní byl zděny z cmd cihel docela maso) a napojil se na něj v úrovni podlahy nově vyzděným z plných pálených cihel…
V garáži se nám po zimě objevila houba nebo plíseň na nábytku a osb deskách. Je to bílé a žluté. Vypadá to jako pyl. Neví někdo co to je? Jako drevomorka to nevypadá.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: To jestli je vhodný záleží na spoji a předpokládaném záchytu sil (velikost síly). Bez náčtrtu neze nic doporučit.
Poslední příspěvek od Miroslav Weisnicht: Dřevěná deska je dobra. Ona si v tom byte casem zvykne a teplota a vlhkost zase tolik nekolisa. To jen ten prvotní sok ze studeného prekladiste. Dulezita je kvalitni povrchova uprava - nejlepe vice vrstev. Pak je deska skoro nenasakava. Výhoda dreva je, ze když na to něco spadne nebo se nějak…
Poslední příspěvek od Lukáš Svoboda: Dobry den, my jsme staveli s RD Rymarov Solo 117. Pomerne velky, pasivni dum, upraveny naprosto dle nasich predstav. Vybrali jsme tu firmu hlavne proto, ze narozdil od ostatnich, RDR vyborne komunikovalo a resilo nase problemy/potreby. Dum postavili nakonec za 22 kalendarnich dni (a to i stavbu…
Dobrý den, chystám se zavřít horní balkón okálového domu. Balkón je oplechovaný, ale se spádem směrem k domu. Při letních bouřkách se naplní vodou a ta pak protéká stropem do prvního podlaží do obýváku.. přes balkón jde také zima. Plánuju udělat svislý dřevěný rošt a ten zaklopit (zeď).…
Poslední příspěvek od Jarda Nezbeda: Pane Mikulášku, když nemáte skoro žádné informace, tak je těžké radit. Zkuste si nejdříve zjistit alespoň základní informace. A pokud se chcete někam pohnout, požádejte si místně příslušný úřad územního plánování (obvykle je to odbor na pověřené obci III. typu) o tzv. územně plánovací informaci.…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Mám ve větší části domu dřevěnou subpodlahu na dřevěném roštu a pak mirelon a plovoucí 8 mm. Mohu dát nějaké postupy. Rošt byl tvořen takovými mezerami aby šla vkládat tepelná izolace 0,5 m. Pokud tomu roumím, tak křížně na ty stropní desky chcete položit fošně na výšku (50x120)? Mám to ovšem na…
Poslední příspěvek od Filip Cada: Ty jsi vtipny jako stehno detrichu. Pani jiste nestoji o tve poucovani, proc a jak a kde by mela bydlet. ;-) Nech si kecy na koledu :-D
Dobrý den, rád bych se zeptal, jakou použít separační/parotěsnou fólii pro oddělení stěny a stropu podlahy při stavbě difuzně uzavřené dřevostavby. Byl jsem na jedné stavbě a mají tam daný jakoby tvrdý igelit viz fotka v příloze. Děkuji za info.
Poslední příspěvek od Jaromir here: na youtube je chlapik stavebni dozor drevostaveb. zkuste ho kontaktovat, nejake posudky na webu delal.
Poslední příspěvek od Theodor Zelený: Zkuste mykologickou poradnu na facebooku, podle správných fotek vám poradí.
Dobrý den všem, Řeším, zda může být kondenzace v šikmině v zimních měsících normálním jevem (vlastnost stavby) nebo je to spíše defekt. Jedná se o 4 roky starou difuzně otevřenou dřevostavbu (kondenzace od první zimy). Kde dochází ke kondenzaci: na podstřešní folii v šikmině, kondenzát…
Dobrý den, chystáme se koupit dřevostavbu z roku 2009 a jelikož to není příliš levná záležitost, tak se chci zeptat, jestli by někdo nedoporučil odborníka, který by byl schopen se na tuto dřevostavbu podívat a zhodnotit co půjde(samozřejmě nepůjde toho zhodnotit mnoho, protože je dům již hotov a…
Poslední příspěvek od jenda dibes: Pravděpodobně jste to natíral silnovrstvou lazurou , která se chová jak lak a slepí palubky v jednu plochu . Když se použije slabovrstvá lazura , tak ta se jen nasákne a palubky mohou pracovat . Mě třeba nátěrka doporučil klasický luxol a 1/5 fermeže. Slabovrstvých lazur je smozřejmě celá řada.
Dobrý den ...., chtěl bych poprosit o funkční zateplení - zahradního domku - nyní interiér - palubky , Skladbu lze provést pouze z interiéru ... prosím o správný návrh skladby .... Použit bude polystyrén 80 - 100 mm __??? musí být použita parozábrana ___??? můj laický návrh ...směrem…
Dobrý den ...., chtěl bych poprosit o funkční zateplení - zahradního domku - nyní interiér - palubky , Skladbu lze provést pouze z interiéru ... prosím o správný návrh skladby .... Použit bude polystyrén 80 - 100 mm __??? musí být použita parozábrana ___??? můj laický návrh ...směrem…
Dobrý den, mohu poprosit o radu. Plánuji stavbu malá chatičky pro celoroční užívání o velikosti maringotky 3x6m. Skladbu stěny plánuji takto interiér/exteriér palubka 20mm smrk instalační předstěna 30mm parotěsná folie ještě nevím jaká za doporučení budu vděčný.... konstrukce z KVH s výplní…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Větrání nějakým větším podtlakem v domě se zdivem "cihlovzduch" je problém. Mohu potvrdit z mého domu. Proto mám "několik děr" do domu a větrám 24 h určitou hodnotou přirozeně a jenom po koupeli se to posílí na 10 minut ventilátorem. Při spuštěné digestočři se navíc pootevře…
Poslední příspěvek od Zdenek Lhota: Jen uvedu priklad neb jsem shanel HS portal do pasivu. Nabidka bezramoveho zaskleni podobna tomu na obrazku, rozmer 5 x 2,45 cca 230tis. Takze si jde lehce spocitat co by stalo proskleni jako na obrazku. Podle me silena palka.
Poslední příspěvek od Jaroslav Dítě: Příčin může být několik a nejde tedy podle dvou snímků příčinu posoudit. Nejlepší bude, když vyhledáte zodpovědného a nestranného stavaře. Pokud by podle těchto údajů někdo příčinu označil, tak si bude pouze vymýšlet.
Poslední příspěvek od Martin Čech: U crawl Space podlah se vata používá standardně. Nosnost polystyrénu je myslím jednou když podlahou drží dřevěný rošt. Na polystyrén nebo vatu se žádné zatížení přenášet nebude.
Poslední příspěvek od Filip Lepík: Pane Kubíčku, moc děkuji. Dám parotěsku z vnitřní strany OSB. Ještě jsem všechny spoje OSB natřel akrylovou barvou a přelepil spoje parotěsnou páskou, tak by to mohlo fungovat. Mějte se moc fajn a ještě jednou děkuji.
Poslední příspěvek od Jiří Kubíček: Dobrý den, vůbec není relevantní, kde na světě se staví domy s parozábranou a bez parozábrany, záleží na konkrétním klimatickém pásmu a průběhu venkovních teplot a vlhkosti během roku v exteriéru. V našich končinách při složení SDK + minerál + EPS jednoznačně parozábranu potřebujete, jinak na…
Dobrý den, prosím o radu - na ocelový podvozek (U-profily) - výška cca 80 cm od země chci umístit difuzně otevřenou dřevostavbu. Uvažuju následující skladbu podlahy: 1) Cetris desky - 15 mm 2) smrkový rošt + izolace - 100 mm (nebo možná míň) 3) OSB3 15 mm 4) parobrzda (má smysl? - nebo…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: 8 mm vruty jsou zbytečné a tam se musí už předvrtat menším otvorem i tá část kde bude závit, zatímco ty jiné přitahované části jsou předvrtané na průměr dříku. Velký šroub taky znamená větší oblast "rozdrceného dřeva". Idální spoj je když jenom vytvoří s nějakým přesahem závit. Nejsou-li…
Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Nenapsal jste jak je domek velký, ale hlavně nerozumím proč chcete OSB desky chránit proti vlhkosti. Jakou třídu desek máte? Pokud to je OSB III tak bych to vůbec neřešil, a pokud je chcete mermomocí natřít tak je těch možností spousta, já bych použil nějaký transparentní lak.
dobry den, potreboval bych vyresit nasledujici problem. na vstupu na terasu je to jen zadelane nejakou lepenkou a zamaznute nejakou mazaninou. standardni schod udelat asi nemuzu,beton co je na terase byl dodelan pozdeji a cele si to lehce seda. napadlo mne nejaky dubovy hranol. a ukotvit na…
Poslední příspěvek od Jan Sobota: Rozumím, díky za vysvětlení a tipy. V zimě schválně experimentálně ověřím tu možnou kondenzaci pod střechou. :) (Co se týče stěn, budu ještě muset vytahat nějaké hřebíky a teprve prozkoumat co je vlastně za těmi palubkami v hlavní místnosti, pak asi bude mít větší smysl se nad tím celkově…
Poslední příspěvek od Martin Beneš: Dobrý den Já natíral podbití, přístřešek na stání a pergolu tenkovrstvou lazurou od Milesi na doporučení od mého truhláře. Je to již třetí rok a není vidět rozdíl. Tak sní vesele pokračuji výplň do pojezdové brány, branky teď plotové dílce absolutní spokojenost. Kupuji teak dělám dvě vrstvy s…
Poslední příspěvek od Ondrej Sulak: Nikdo neví?
Dobrý den, nastehovali jsme se do stareho rodinnehodomku z 50.let a postupne ho rekonstrujeme. Ted pracujeme na koupelne a zajimala by me skladba steny. Konkretne jak ji udelat, aby drevo vydzelo dal v takovem stavu, jako je ted po 70.letech. Tloustka obvodovych sten je cca 14 cm. Tramkova duta…
Poslední příspěvek od Jan Drozd: Ten sklon k borcení bych u nás neviděl jako problém, jelikož ten BSH hranol bude z jedné strany rovněž usazen vezdivu, takže to ho nepustí k nějakému zborceníl, myslím. Pane Homola, mockrát děkuji za konzultaci, dost jste mi pomohl - nakonec jsme ještě ještě vymysleli trochu jiné řešení, kde…
Poslední příspěvek od jakub střelák: děkuji za reakci pane Kubíček, právě toto dilema řešíme, jestli venkovní stranu uzavřeme dřevovláknitou deskou a bude na ní omítka, nebo odvětrávaná mezera s palubkovým obkladem... palubky vypadají u chaty lépe, nicméně je to starost navíc. Nicméně hlavním požadavkem je tepelná pohoda (v létě…
Poslední příspěvek od Jiří Kubíček: Dobrý den, jestli se v tom domku bude v zimě občas topit a přebývat, měla by na vnitřní stranu konstrukce přijít parozábrana, tedy třeba SDK, parozábrana, tepelná izolace, venkovní palubky.
Dobrý den, rád bych se zeptal, jakou použít separační/parotěsnou fólii pro oddělení stěny a stropu podlahy při stavbě difuzně uzavřené dřevostavby. Byl jsem na jedné stavbě a mají tam daný jakoby tvrdý igelit viz fotka v příloze. Děkuji za info.
Poslední příspěvek od Tomáš Lízl: Dobrý den, děkuji za odkaz na minimální tloušťku mezery. Dřevovláknitou desku mám na mysli tuto - https://www.dek.cz/pobocka-lovosice/prod… Izolaci jsem si vybral tuto - https://www.konopi-izolace.cz/katalog/co… V tloušťce 24, sklá
Poslední příspěvek od Filip Lepík: Dobry vecer, obema Vam moc dekuji. Zda se mi to skvele reseni, super. Pouzit zavitove tyce by me nenapadlo, a je to celkem snadne reseni. Jeste jednou moc dekuji a mejte se fajn. FL
Dobrý den, mám dotaz k natavení hydroizolace na základovou desku u dřevostavby. Má se hydroizolace zarovnat s hranou základové desky nebo má mít přesah cca 20 cm, který se nataví směrem dolů k ztracenénu bednění a na to se nastaví svislá hydroizolace? V projektu tento detail nemám zkreslený a…
Zdravím, koupili jsme chatu a chtěli bychom ji předělat k trvalému bydlení. Spodní patro je zděné , vrchní patro je dřevo. Stěny jsou "papírové", takže svrchní dřevo půjde pryč. Mohu Vás poprosit o co nejvíce informací? Nevím, zda je nutné ohlášení, projekt. Jaký vybrat materiál na…
Poslední příspěvek od petr fiala: Dobrý den pane Kubíček Můj mail je … Děkuji za ochotu Fiala
Dobrý den rád, bych správně sestavil půdní vestavbu v dřevostavbě. Nyní je stav - půda neizolována. Skladba střechy: krokve, bezpečnostní folie, lat 6*4 cm - provětrání, OSB desky, bezpečnostní folie IKO (zeleno černá), a finální IKO šindel. Větrání střešní části je řešeno hřebenovým celo…
Poslední příspěvek od jenda dibes: Postavil jsme před cca 10 lety dřevostavbu na víkendy . Starou chatu zboural a novou postavil od základu . V podlaze 10cm polyš , stěny 15cm vata a strop 20cm . Obyčejná okna 1,1 (bau bau) . Žadný problém s vlhkostí není . Sádroš vydává a pohlcuje vlhkost naprosto luxusně . Spíše mám problém s…
Poslední příspěvek od Jiří Kubíček: Zevnitř máte EPS a dřevo, což jsou oba materiály s velkým difúzním odporem a působí jako parobrzda, co dáte z venkovní strany je celkem jedno, i když osobně bych spíše zauvažoval o minerálních nebo dřevovláknitých deskách, protože by to bylo mnohem lepší z akustického hlediska, ale samozřejmě…
Poslední příspěvek od Jiří Kubíček: Zdravím, asi by se uvedená fólie použít dala, protože je kontaktní, jinak nevím co myslíte tím "dát parozábranu pod vatu", každopádně parozábrana může být pouze na vytápěné straně konstrukce, nemůžete jí dávat na ochlazovanou stranu konstrukce.
Poslední příspěvek od Jiří Kubíček: Nevím, jakou přesně fólii jste tam dávali, ale je rozdíl mezi parozábranou, parobrzdou nebo difúzní kontaktní nebo difúzní nekontaktní fólií. Když ta konstrukce bude difúzně uzavřená, musela by být na vnitřní straně parozábrana. Jelikož ale budete mít v konstrukci vatu s pojistnou kontaktní…
Poslední příspěvek od Jiří Mitáček: Maximální šířku bych jako problém neviděl. Já osobně u dřevostaveb dávám celkem 4vrstvy. V rámu 3vrstvy a jedna kontra na zakrytí tepelných mostů. Co se týče hutnosti, ta je důležitá hlavně jako izolace vůči hluku. Pro běžné frekvence se hodí nejlépe od cca 40-60Kg/m3 Hutnější vata taky méně…
Vyberte způsob sdílení