Kanalizace

Řazení:Nejnovější příspěvky

Sifon k pračce, sušičce a myčce

Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Myslíte třeba toto? https://www.chudej.cz/produkt/sifon-prac… Na to se natáhne hadice a utáhne objímkou, bez těsnění.

klimatizace split

Dobrý den mohu připojit ke splitu ještě jednu jednotku když dám 4 kohouty na kapalinu a vždy jednu zavřu a druhou otevřu je to možné ?????děkuji Zdenek

Napojení trubek KG-nevhodný úhel

Poslední příspěvek od Jakub Hodan: Děkuji, zkusím změřit teploty, až bude venku tepleji. A tak s papírkem u nasávání venku také vyzkouším. Děkuji všem za rady, pomohlo :)

posunutí odpadu

Poslední příspěvek od Marek Štěpanovský: do zdi se mi to sekat nechce je tam sice zeď 24 cm ale jsou na tom betonové stropy takže se mi do toho takovi šlic sekat nechce. je to teď hrubá stavba takže si myslím že když to natáhnu ted z nuly kterou končím v desce a povedu to už v potrubí 75mm až k tomu tak to bude skované v polystyrenu.

přístup k šachtě - vyříznutí otvoru

Poslední příspěvek od Zdenek Hanák: ?

Kanalizace

Poslední příspěvek od Filip Cada: Musim napojit? Ne, nemusite :-D Nikdo vas nutit nemuze! Ale je lepsi byt napojen, to jiste.

Degradácia odvodu kanalizácie.

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Solidní firma to doslova uvádí u vodovodních baterií a jiného příslušenství, že je to odolné odzinkování. Ovšem 100% záruku zákazník nemá. Dneska se všecno taví většinou ze "šrotu" někde na "východ" a kontrola chemického složení (jakosti) je problematická. Ještě taková…

Likvidace topné vody

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Já bych se řídil údajem z bezpečnostního listu: Ekologie – všeobecné : Výrobek není považován za škodlivý pro vodní organismy ani není známo, že by měl dlouhodobé nepříznivé účinky na životní prostředí.

Kanalizace normy

Poslední příspěvek od František Moravec: ČSN 75 6101 (756101) Stokové sítě a kanalizační přípojky

Napojení vnitřní kanalizace

Poslední příspěvek od Filip Cada: Resil jsem kdysi neco podobneho, ht trubky jsem nahore fiknul flexou, udelal trychtyr, ten narval do hrdla co cumelo ve zdi, spary opatlal silikonem. Slouzi to vesele roky. Ale je to amaterstina, uznavam.

Stavba kanalizace k domu na obecním pozemku na vlastní náklady

Poslední příspěvek od zdeněk Žabička: dobrý den, v prvé řadě byste měla vědět kdo bude kanalizaci provozovat. Odhadnout cenu se nedá. Není známa zemina, hloubka výkopu... Zajímalo by mne, co si o mě budete myslet když se Vás zeptám kolik bude asi stát čtyř dvéřové auto v zelené barvě.

Jak opravit provrtanou odpadní trubku

Poslední příspěvek od Václav Hnízdil: Tak jsem nakonec navštívil Bauhaus, prošel sortiment a nakonec se rozhodl pro použití konstrukčního lepidla Soudal, s napěňovací schopností, trvale vodovzdorné. Do vyvrtané díry ve zdi, z obou stran, jsem vsunul trubičku a celou díru vyplnil. Po té, co jsem to z jedné strany vyplnil, druhou…

Výhýbka kanálu?

Poslední příspěvek od Ondřej Miňovský: Na profesionálních instalacích se používají kanalizační šoupátka (na potrubí) nebo hradítka (do šachet/otevřených kanálů). Nevím jestli je to právě to co chcete, protože se jedná o celkem drahý materiál. viz např: https://www.vag-group.com/cz-cs/vyrobky/…

kanalizace z RD stěnou nad zákl.deskou

Poslední příspěvek od Josef vavra: Technika je exaktní věda. Tedy neexistuje protichůdný názor. Vždy je to komplexní výpočet (ne laický odhad málo nebo moc, kdy realita je pak často opačná) a je na stavebníkovi, kterému řešení dá přednost.

Příprava odpadu do druhého patra

Poslední příspěvek od fugas fugas: Dobrý den, proč nedáte rovnou průchod střechou?Jak požaduje učivo pro 1ročník oboru instalatér.Pozor máte žumpu biometan je prevít !!!! F.F.

Problém s kondenzáciou na/pod WC

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Udělejte si pár pokusů s nějakou tenkostěnnou skelnou nádobou (laboratorní kádinka) do které namícháte podle ponořeného teploměru vodu určité teploty. Například 15°C a položíte to na nějakou izolační podložku na podlahu. Po několika sekundách se to buď zarosí nebo ne. Z toho se dá spolehlivě…

Koupelna

Poslední příspěvek od Josef Vavra: Prolijte spáry penetrací. Přestanou být pro vodu propustné.

Nová kanalizační přípojka

Poslední příspěvek od Stanislav Petružálek: No nevím ale jestliže máte hlavní řád napojen na čističku, tak tam nesmí být napojena dešťová voda !

Výpočet maximální hodnoty vypouštění dešťových vod

Poslední příspěvek od zdeněk Žabička: Podle ČSN 75 6760 je odtok ze střech a teras i = 0,03 l/s. m2 (300 l/s.ha). Měřením meteorologické stanice Letiště Ruzyně bylo dosaženo intenzity 297 l/s.ha.

Výška umístění odpadu pračky

Poslední příspěvek od Jaroslav Lysák: Moc děkuji.

Napojení KG mezi dva pevné body

Poslední příspěvek od Ondřej Miňovský: Pane Jando, myslím, že jste to udělal dobře, tu přesuvku jste taky mohl v klidu použít (to se ve skutečnosti běžně používá). Hlavní překážka hladké průchodnosti bývá pouze nedostatečný podélný sklon, u 110 byste měl dodržet minimálně 3 cm na běžný metr. Navíc v "dolní části" potrubí…

Panelova stupačka Odpad - Prasklina

Poslední příspěvek od Pavel Krenek: Ano, už jsem pochopil že tiché potrubí je nesmysl. Oblížně se shání. A každy říkal že vyměnit jen část nefunguje. Dal jsem tam normální trubku. Pokud to bude slyšet moc, tak udělám dodatečnou izolaci. Někde psali o použítí tlumení co se dává do aut.

Duvod sifónu v stene

Poslední příspěvek od Rastislav Vozak: A má niekto prosím nejaký nápad, ako ho nechať prístupný keď v tom mieste bude zrovna vaňa?

Problém s vedením kanalizační přípojky

Poslední příspěvek od Stanislav Petružálek: Mám zhotoven projekt,kde jde přípojka těž do L ale projektant žádnou rev.šachtu nenakreslil ale mám použít dvě kolena 45 st. Ale pro jistotu si tam šachtu udělám! Hlavní rev.šachta průměr 100cm je na pozemku obce.

utěsnění spojů kanalizační trubky

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Proč tam nejde použít těsnění, je jedno o jaký projekt jde. Musíte napsat o co jde konkrétně.

Doporučení čerpadla pro tlakovou kanalizaci

Dobrý den, rád bych se tu zeptal zkušenějších na doporučení nějakého konkrétního modelu čerpadla pro tlakovou kanalizaci. Z domu mám veškeré odpady svedeny do jímky cca 1m krychlový. Z této jímky vede hadice do revizní šachty ve vzdálenosti cca 60 metrů, převýšení je maximálně 5 metrů. Dále už…

odečet ze stočného

Poslední příspěvek od Josef Vavra: To si musíte dohodnout s místním dodavatelem. Jemu je v podstatě jedno, odkud ty peníze dostane. Viz jiný případ https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region… Záleží jakou skutečnou spotřebu máte a kolik Vám počítají. Viz alespoň částečný popis zde https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-428 Přílo

Havárie přípojky.

Poslední příspěvek od Ondřej Miňovský: Pane Holube, zkuste kontaktovat vodoprávní odbor na vám příslušném stavebním úřadě. Možná Vám v takové situaci vyjdou vstříc. Je sice pravda co jsem psal výše, ale můžete argumentovat i tím, že (vaše) přípojka pod komunikací je v havarijním stavu právě proto, že přes ní vede obecní komunikace.…

Vzduchová kapsa na odpadním potrubí

Poslední příspěvek od Zdeněk Syrovátka: Bohužel není sestupné cesty ať v zemi či vzduchem. Definitivně se to vyřeší na podzim instalací nové žumpy a do té doby to musí stačit. Chyba byla v tom, že jsem konec hadice měl jen volně položený pod víko žumpy, které je bůhví proč vytažené asi 40 cm nad zem. Kromě toho tam byla ještě přebytečná…

Přečerpávání vod

Poslední příspěvek od Ondřej Miňovský: Paní Brázdová, vidím, že máte analytické myšlení, takže jste jistě na dobré cestě. Ujasnit problematiku a dobře promyslet koncept nakládání s vodami by vám jistě pomohl vodohospodářský projektant, kterého bych vám doporučil oslovit, před tím, než začnete něco čerpat. A teď k tomu co píšete…

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.