Kotle pro vytápění

Řazení:Nejnovější příspěvky

Thermona 18 KDZ nebo 25 KDZ

Od Kopic Daniel: diky za reakce a potvrzeni domnenky

Zavzdušněný kotel Junkers

Od Jozef Homola: Jaký máte průtok vody kotlem alespoń orientačně? Jakým výkonem jede oběhové čerpadlo? Koilk otopných těles odebírá výkon?

Náhrada starého stacionálního kotle destila DP25

Od Ondřej jjj: Je to nejlevnejsi kotel na trhu, mozna par let vydrzi.. panther od prothermu je lepsi ale taky o 10k drazsi.. samozrejme vse se kupuje pak zvlast.. jinak at vam da i poradny mag.filtr

Ray9k zhasnuti kontrolky, snizeni teploty OV, pokles tlaku

Od Andrea Slavikova: Oukej. Moc dekuji. Pisu si to na seznam dotazu:) :D fakt diky. Clovek je pak klidnejsi:) kazdopadne topi, jen obcas rachta a pri zapnuti chvilku slysim vodu, ale to je pry taky normalni. Kazdopadne pana vyzpovidam, za ty prachy a Vam moc dekuji za rady:)

Junkers - Dopuštění topného okruhu

Od Ondřej jjj: Uz ho Dlouho nikdo neotacel, ja pouzivam plochy sroubovak, jde to tim lip

kotel THERM 23 standard

Od Pavel Pavlo: Na stránkách Thermona .cz v dolní části je kolonka - ke stažení. Tam si můžete v archivu návod najít a stáhnout.

Zapojení krbových kamen s teplovodním výměníkem do stavající soustavy s kotlem

Od Jaroslav Dítě: Poslední vstup do této diskuze

Dakon FB2 automat

Od Pavel Wolf: Ono to není o nízkoteplotní korozi ale o lepším dohoření spalin. Určitě není dobré když plamen pere do studené stěny výměníku.

Junkers ZSC - tlačítko ECO

Od Ondřej jjj: To je chyba desky, to nepujde, teoreticky to eko nikdy nefungovalo

Tiger 24 (12) KTZ /v.17 Chyba F1

Od Ondřej jjj: Verte ze umim.. ale bezte mu to opravit ne? Vsak jste nejlepsi opravar tady :D nebo jen umite kecat a davat rady ktery jsou prakticky nerealny? Typu hledani slaboproudare?

Vaillant VU INT 246/3-5 ztráta tlaku chyba F.22

Od pigous pigo: Velmi pravděpodobně máte opravdu prasklý výměník. Poznáte to snadno tak, že uzavřete výstup a vstup pro topení a kotel dotlakujete. Na odvod kondenzátu do odpadu dejte nádobu a počkejte až tlak klesne. To všechno při vypnutém kotli.

Komplet pro výměnu?

Od Ondřej jjj: Osobne bych se drzel navodu kotle a nedaval trojcestak, kotel ho neumi ridit(teoreticky) ohrev vody je resen pomoci dalsiho cerpadla + zpetna klapka.. tedy doporucuju koupit 1cerpadlo na topeni, druhy na zasobnik Pak ten filtr je nejaky mega spatny.. jak mini filtr? Kotel ma pripojeni v coulu..…

prasklinka ve spalovaci komore kotle

Od Josef Hodboď: Dobrý den, byť se trhlinka nachází na spodním, nejchladnějším konci spalovací komory, nebude podle mne postačovat teplotní odolnost lepidla do 120 C. Navíc je otázka, jak dané lepidlo snáší měnící se tahové a smykové zatížení vznikající při změnách teplot ve spalovací komoře. Samořejmě, můžete to…

Výměna kotle Junkers ZR18-3, byt 57m^2 za kondenzační

Od Josef Vavra: Záleží na nastavení hystereze termostatu uvnitř kotle. Většinou bývá kolem 10 stupňů. Pak kotel může klidně topit i plným výkonem do několika radiátorů. Ve výpočtu máte stav, kdy kotel o výkonu 18 kW topí do 5 kW radiátorů. Průměrně topí 3,3 kW a sepne 5x do hodiny. Můžete upřesnit. Nejspíš…

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.