Poslední příspěvek od Jozef Homola: Dejte na sebe kontakt, zavolám.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zjednoduším to na minimum. Takto to nejde a ani nepůjde. Musela by být nová konstrukce krovu a stropu. Zasahovat do příček vazníku nebo pásnic je vyloučeno.
Ahoj, valbová střecha, vazníky, nepochozí půda. Plánuji vytáhnout fasádní polystyren mezi vazníky až pod střechu a poté na zbylý přesah vazníku kotvit osb, na to xps + omítku. Na odkazu níže píší nechat mezi střešní fólií a vytaženým polystyrenem mezeru, max. 5 cm - proč? Kvůli odvětrávání…
Dobrý den, řešíme možnost předělání současného "úložného podkroví" u valbové střechy na obyvatelné. V současnosti je řešeno příhradovými vazníky. Je technicky možné změna na například trámové vzpěry které budou podpírat střešní konstrukci - ve středové části půdy vznikne prostor bez…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: To souhlasí, že tvorba nějakého znečištění tam je a po 5-ti letech a nebo i více vemu starý vysavač a trochu to projedu. Co se týká úložnosti, něco se tam dá uložit ale nemám potřebu. Pochozí lávky jsou jenom v omezené a potřebné míře.
Poslední příspěvek od Filip Cada: https://www.stavebninyhrou.cz/parotesny-…
Poslední příspěvek od Jiří Kratochvíla: Ano, přesně na toto jsem narážel. Podívejte se, prosím, na tento článek z tohoto tzb webu, kde ukazují velmi podobnou realizaci - také falc, nízký sklon a dvojí plné bednění. Článek se prezentuje jako dobře odvedená práce. Zaměřte se z fotek ve článku na: 1) škvíra obou záklopů (mezera mezi…
Našel jsem na tomto webu článek s realizací plechové střechy o nízkém sklonu: https://stavba.tzb-info.cz/stresni-kryti… 1) Zarazilo mne (na fotografiích je to vidět), že v hřebeni je větrací mezera mezi prkny plného záklopu cca 0,5 cm. Je to v pořádku?
Poslední příspěvek od Lenka Miess: Dobrý den, reaguji na vaši diskuzi již skoro rok starou s paaní Katřinou, nicméně řešíme velmi podobný problém. Dělali nám solární panely a při montáži jim 2 ks klasické tašky Tondach 23 Jirčanka praskly. Tašku již není možné nikde sehnat, tak zkouším, jestli nemáte ještě třeba 5 ks na prodej.…
Poslední příspěvek od Tomáš Vávra: Děkuji za odpověď. Chápu že je to těžké takto poradit. Zkusím v jednom místě vyndat vatu a teplota by měla jít na parotěsu nahoru. Teď tam na parotěsu za vatou bylo cca 13 °C a 85 % vlhkost a venku přitom 3 nad nulou, takže to určitě nefunguje.. Akorát si zbytečně snížím zateplení té pozednice,…
Poslední příspěvek od Radim Toth: Mám betonovou střechu s přesahem 170cm a je OK. U terasy (7m přesah) je kovová stojka tvaru U.
Poslední příspěvek od Jiří Kratochvíla: Parotesna folie je nikoli ve strope, ale na strope. A na ni lezi vata. Odvetravanou mezeru mezi bednenim a difuzni folii pomoci mrizek predpokladam myslite mezi tim novym bednenim, nikoli tim puvodnim. Mrizky budou v hrebeni a pak v dolnich castech po cele delce strechy
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Provozní zatížení je myšlena konstrukce plus sníh a extrémní je horní limit kam až se to může navýšit aniž by bylo specifikováno čím, například nějakou odchylkou od síly betonu nebo výšky sněhu, který je tam uvažován zatím velmi střídmě (70 kp na m2). Takže ta rezerva je kolem 170 kp na m2.
Poslední příspěvek od František Moravec: Pokud nechcete atiku, co dát kolem pouze kačírkovou lištu? Při chůzi po střeše neuvidíte nic, při pohledu zespodu pouze tu lištu, která je hliníková nebo nerez. Moje střecha má sice atiku po dvou protilehlých stranách, ale spodní strana je ukončena kačírkovou lištou, přes kterou protéká nadbytečná…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Je to sice dávno ale pro výrobky jsme EPDM pryž v tloušťce cca 1 mm kupovali v GUMEXu Strážnice neb Břeclav (nevím přesně).
Poslední příspěvek od Jan Forejt: Děkuji, podhledy v přízemí dělat v plánu nemáme, takže nejbližší místo, kam lze parozábrana položit jsou stropní prkna a trámy. V budoucnu bychom chtěli podkroví pravděpodobně jen temperovat na cca 15 stupnů, ale to je třeba za 20 let, ted budeme topit na stejnou teplotu jako dole.
Poslední příspěvek od Ondrej Bzonek: A ještě jsem zapomněl k dotazu doplit parozábranu. Dávat ji kvůli vlhku ze spodních pokojů? Jakmile se bude dole bydlet, dal bych parozábranu do stropu, ale zatím tam nebude. Je vhodné ji tedy mazitím dát třeba nad trámy nebo to jsou vyhozené peníze. Vím, že OSB vlhkost nepustí, ale ať se třeba…
Poslední příspěvek od Lukas Francl: Snih ve zlomu neni a nebyl ani vcera a presto se tam objevila dnes rano voda. Pravdepodobne to ma souvislost s prudkym destem a extremnim vetrem, ktery zde vcera v noci byl az 100 km/h. A dle udaju z hydrometerologicke stanice zde v noci prselo 10mm/hod. Chalupa stoji na volnem prostranstvi.…
Poslední příspěvek od Lubos Janek: No mám difůzně otevřenou dřevostavbu, ale střechu mám uzavřenou. Skladba je OSB, parozábrana, 400mm esp 100, klíny, netkanou a pvc... Normálně se dá potom chodit a i konstrukce se soláry je na tom.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Tento váš popis a nákres není pro mne vyčerpávající co do popisu situace. Chtělo by to lépe nakreslit třeba od ruky s popisky a dát i příčný řer mezi dvěma vazníky. Vrtak nějaké otvory a kde, si nemumím představit. Pokud chceme na větrání využívat aeraci přirozenou nesmí to mít žádné…
Poslední příspěvek od Martin Goja: Děkuji, za odpovědi. Ty drážky jsou kolmo ke spádu, blbě jsem fotil. Myslel jsem třeba na latě od shora dolu natáhnout nějakou parozábranu, když nepůjde ze spodu vlhkost tak se tam nebude nic srážet?? Nebo dodatečně nastříkat plechy ze spodu tenkou vrstvou pur pěny? Nalepit tam nějakou…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Bez nákresu se asi těžko "domluvíme". Mimo jiné když něco poisujete, tak směr odkud kam. PVC krytina se nešroubuje ani netluče hřebíky. Pokud se nějak kotví, tak to musí být překryto a přilepeno. Viz obrázek pro představu jak se kryje LIDL střecha.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Něco Vám přečtu z knížky "Ochrana dřeva" (J. Bailer, Z. Týn), kterou jsem si koupil když ke mne na půdě dolehly vrzavé zvuky chroupání dřeva. Vyřešil jsem to injekční stříkačkou a napustil do otvorů chemii. Moc jich těch tesaříků nebylo asi tak 3 až 4. Pomohlo na 100%. Co jsem tam dal už…
Poslední příspěvek od Petr D: Ještě jsem koukal na netu a našel jsem tento detail řešení půdy: https://www.imaterialy.cz/rubriky/materi… Podle obrázku to vypadá, že parotěsná fólie odděluje jenom obytnou část/tepelnou izolaci. Tedy je tam, kde ji mám teď i já. Na půdě by tedy stačilo mezi krokve vložit da
Poslední příspěvek od Michal Trailin: Dobry den Impregnovane drevo nemoze byt v kontakte z foliov nakolko ju latky ktore su pouzive v impregnacii poskodzuju. Je jedno ci uz je rezivo suche alebo nie. Vlhkost dreva pouziteho na stavbu krovu hovori norma jasne malo by to mat 18-20% a drevo sa nasledne samo dosusi na vlhkost okolia.…
Dobrý deň, rekonštruujeme 100 ročný vidiecky, nezateplený dom. Riešime skladbu stropu a jeho zateplenie. Dom má 100 m2, z toho 60 m2 tvorí tradičný trámový strop (omietka, rákos, dosky, dutina, horný záklop z prekladaných dosiek, škvára). Zvyšných 40 m2 stropu nad hospodárskou časťou domu…
Poslední příspěvek od Jiří Lábadi: Děkuji za odpovědi. Myslel jsem si, že proveditelnost bude hodně obtížná. Zkusím sehnat někoho ochotného přijet se podívat. Ale nevidím to moc nadějně. Termíny jsou, buď za půl roku možná nebo rovnou není zájem:-(
Poslední příspěvek od JIRI Sedlák: Mezi prkny podbití zmizely spáry, prkna a trámy byly mokré (důvod: na podbití byla neprodyšná lepenka, na ní eternitové šablony a prostor půdy byl "hermeticky" uzavřen). Jakmile jsem dodělal průduchy nad pozednicemi vlhkost zmizela.
Poslední příspěvek od Jan Forejt: Ještě si myslím, že je ve hře varianta, kdy místo polystyrenu připevním mezi krokve OSB desky na výšku. Z vnější strany se poté přilepí polystyren při zateplování a z vnitřní mohu vatu přiložit až přímo na OSB. Nevidí v tom někdo zásadní problém? Nevím, zda tím nevytvořím tepelný most z horní…
Dobrý den, jak udělat odvětrání rovné střechy? Mám klasický dům kde je nově udělaná přístavba s rovnou střechou. Skladba střechy je izolace, záklop z prken, difúzní fólie, kontralatě, latě, prkna, dřevotříska, PVC fólie. Ze předu bude klasické nasávání ale jde mě hlavně o to kde udělat odvod.…
Chystám se na montáž dřevěného stropu přízemní přístavby (...ponese plochou zelenou střechu). Dřevěný strop sestává z KVH trámků, na nich pohledová překližka, na ní nalepené OSB. Pak už parozábrana, tepelná izolace atd... Co mně zajímá, tak jestli před montáží nějak ošetřit ty KVHčka…
Poslední příspěvek od Petr Toman: Nějaké zkušenosti s konkrétními materiály ("obyč polyš", XPS, kamenná vlna, dřevovlákno,...)? Už jsem viděl např. xps, do kterého byla vytlačená nopovka ze souvrství zelené střechy. Tak si pak říkám, jak to ve skladbě zelené střechy funguje s mnohem méňe na tlak odolnými materiály…
Dobrý den, budu dávat tašky tegalit stár a měl bych pá otázek ohledně oplechování. Jedná se o řadový dům kde oba sousedi mají vyšší přístavbu takže budu ukončovat oplechováním k jejich zdi ( výška zdi nad mou střechou je 1,5m a k hřebeni se snižuje). Stačí klasické ukončení jako je na obrázku…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Chybí půdorys. Zeptám se, proč jsou tam ty modré hranoly? jak jsou dlouhé, na čem leží. Ona ta vysoká nadezdívka je problematické místo.Pár obrázků co mám na mysli.
Poslední příspěvek od Filip Cada: Ono samozrejme pred tremi ctyrmi roky by ta cena byla jina... Kdyz se dnes podivate, kolik stoji paleta ytongu, lepidlo, atd... tak ta vase cena neni uplne spatna.
Poslední příspěvek od Michael Vybíral: Dobrý den, jestli se mohu zeptat, jaký máte cca rozpočet? Mám v plánu něco podobného. Domek 6x4 z ytongu 20cm šířka. Pultová střecha, plechová střecha. Díky Vybíral
Poslední příspěvek od Ivan: Pokud je krytina zachovalá, a zdá se v pořádku, očistit tlakovou vodou, ošetřit mechostopem a natřít - nejlevnější řešení, které vydrží roky. Renovace je vždy levnější než rekonstrukce.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Vzdávat něco 40 cm a šířkou 5 cm nepovažuji za vhodné. Jakékoliv posuny dilatačí ať teplem, větrem nebo vlhkostí to nadstavené "ulomí". Udělat ze dřeva, oplechovat nebo pobít asfaltovým šindelem.
Poslední příspěvek od Filip Cada: Pokud mate nejasnosti, poradte se s projektantem. Pripadna vypln mezi tramy muze byt zbytecna.
Poslední příspěvek od Jan Luskac: Dekujeme za nazor a posilame klicenku Ale abych aspon ja odpovedel na dotaz - opravdu nemusim nic rozdelovat a rodice tam nebydli Jsou tri moznosti 1.neresit,rekonstruovat a bydlet 2.rozdelit dum na jednotky 3.rozdelit dum kompletne se svymi pripojkami a pozarnimi okruhy a k tomuto bodu…
Poslední příspěvek od Tomáš Smetana: Dobrý den , řeším na své střeše stejný problém a zajímalo by mě jak jste uspěl? Dával jste nakonec vruty nebo hřebíky? Dekuji za odpověď
Poslední příspěvek od Miroslav Weisnicht: Myslím, ze to je betonová KM Beta - Hodonka. Určite to není keramicka. A je tam i docela malý sklon střechy.
Poslední příspěvek od rudolf erben: díky za odpověď
Dobrý den, plánuji opravu střechy z asfaltových (Kanadských) šindelů. Stáří střechy je 16 let a místy (obzvláště na jižní straně) dochází k odlepování a vydrolování šindelů. Rozhodl jsem se, že střechu opravím svépomocí použitím nátěru. Máte zkušenosti, případně doporučíte nátěrovou hmotu? Děkuji.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Chápete to správně. Průhyb roste s třetí mocninou délky. Ještě několik metrů a "zlomí" se to samo a bez zátěže. Dřevo na rozdíl jiných materiálů má hodně proměnné parametry. Zhruba se dá posoudit podle hmotnosti a podle počtu let na 1 cm. Takže jakékoliv výpočty předem jsou orientační…
Poslední příspěvek od Matěj Dostál: Do domu neprší, za mě velký+. Jinak asi musíte být konkrétnější.
Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Je to STODO...
Poslední příspěvek od Jarda Nezbeda: Stavba na ohlášení neznamená, že nebude třeba statický posudek. Může být třeba a nemusí, podle druhu stavby.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Na 3 sloupky by ta vaznice měla mít jiný rozměr. Ty převislé konce můžou se kroutit (klopení) jak zátěží, tak přirozeným vysýcháním protože mají velký štíhlostní poměr tedy 2:1 (160/80 mm) a je dobré tomu nějak zabránit.
Poslední příspěvek od Petr Muzikář: Děkuji
Vyberte způsob sdílení