Poslední příspěvek od Lubos 550: Dobry den, v takom pripade sa upevnuju profily k podlahe a stropu.
Zdravím , dělám momentálně příčky v podkroví které je již opláštěno Sdk a příčky kotvim do sadroše. chtěl bych se zeptat co si myslíte o kotveni horního UW do sadrokartonu pomocí spiralové plastové hmoždinky místo molly kotvy. Když jsem se pověsil na CW profil a poradně zacukal do stran tak se…
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: V době, kdy jsme dělali rekonstrukci baráku po dědovi jsem zažil situaci, že jsem na půdě vytrhl pár prken, abych se dostal k trámům. Do trámu jsem kopl a celý strop spadl. Ještě štěstí, že dole nikdo nebyl.
Poslední příspěvek od Filip Cada: No vida, to vypada celkem dobre. :) Urcite lepsi nez akrylat.
Poslední příspěvek od Dětřich Danek: Vzal jste v úvahu, že izoluje nepohyblivý vzduch, a pokud tedy vyplníte jednotlivé komůřky čímkoliv, snížíte tepelně-izolační mohutnost zdi?
Dobrý den, rád bych se zeptal na doporučení na konstrukci krátké příčky. Mám v plánu postavit příčku do koupelny z porobetonu 100mm. Boční stěny jsou cihlové. Šířka bude 2 metry. Otvor na dveře by měl být cca 30 cm od stěny. Rád bych se zeptal, zda je správná varianta jak jsou nakreslil v nákresu…
Poslední příspěvek od Filip Cada: Dobry den. Pokud je vse tak, jak pisete, tak bych osobne nehledal problem ve strope. Nejde zvuk do topeni? Nejde zvuk od rozvodu vody (zejmena teple)? Jak se zvuk zmeni, kdyz jsou otevrena okna?
Poslední příspěvek od Pavel Krenek: Jedny dvere budou zasuvne do pouzdra. Není moc místa na zdění. Leda malý kousek na leve straně. Zatím uvažuju o variantě mělké dražky. A pokud bude dost hluboká dam tam trčící šrouby a zacementuju. A k těm šroubům to potom přikotvím.
Poslední příspěvek od Matěj Dostál: Dupot to moc nezachrání, ale třískání talířů jo :D
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Ano, ale doporučuji tam několik CD profilů napříč dát. Vyrovnání je jednodušší a rychlejší.
Dobrý den, potřeboval bych poradit s vhodnou skladbou omítky na strop. Nabízí se asi varianta lepidlo s perlinkou,vyrovnat jádrovou omítkou mk1 a pak štuk. Další varianta je sdk podhled. Sdk bude asi dražší ale myslím, že bych ho nějak zvládl udělat sám, zatímco zedníci budou chtít cca 250kč/m2…
Máme zateplený strop a vatu mezi krokvemi. Teď budeme zateplovat pod krokvemi a na CD profily připevníme pomocí oboustranné lepící pásky parozábranu, kterou musíme ihned zaklopit SDK deskami, protože lepidlo údajně dlouho parozábranu na profilech neudrží. Pak se vyleje anhydritová podlaha.…
Máme zateplený strop a vatu mezi krokvemi. Teď budeme zateplovat pod krokvemi a na CD profily připevníme pomocí oboustranné lepící pásky parozábranu, kterou musíme ihned zaklopit SDK deskami, protože lepidlo údajně dlouho parozábranu na profilech neudrží. Pak se vyleje anhydritová podlaha.…
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Ano, kotvili jsme do patek a místo klasických přímých závěsů jsme použili "Stavěcí třmen", protože mají pevnější základnu. Ještě doplním, že se jednalo o cca 12 m2, ale to snad není podstatné.
Dobrý den, Mám strop z dutých PD stropních panelů šířky 50cm, délky 5m (viz. obr.). Místnost je cca 5x5m. Chystám se na montáž rasru pro sádrokartonový podhled. Je problém z pohledu statiky stropu, když do těch PD desek navrtám díry pro rastr 50cm x 1m. Vychází mi to cca 5 děr do každého panelu v…
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Program je jen zdánlivě složitější. Nejsložitější je poskládat složení a to je prakticky stejné. Po startu zadáte jméno úlohy. Nasledně stiskňěte Zadání. Tam si poskládáte složení konstrukce a samozřejmě tam máte rozsáhlou databází a tak si jen vybíráte z materiálů a v tabulce jen vyplňujete sílu…
Poslední příspěvek od František Pokorný: Koupil bych si domů vlhkoměr. A k těm plísním: 1. Nejprve je třeba plíseň zlikvidovat 2. I po likvidaci plísně pokud budou znovu vhodné podmínky pro růst plísně, tak se dříve či později znovu objeví
Poslední příspěvek od Alena Hladikova: My jsme kdysi pouzili 2K lak na zed za varnou desku. Vse se dalo v pohode setrit. Na tu sikminu bych dala nejaky lak treba SPS Lak na omítku extra matný.
Poslední příspěvek od Jaroslav Korytar: Děkuji za informaci, dost důležitou.
Poslední příspěvek od Jaromir here: co Pir panely?
Poslední příspěvek od Jakub Horák: Dobrý den, neodpovím, ale přidávám se k dotazu. Také řeším zda dát rigips systém - sákrokarton nebo sádrovlákno fermacell. Rigidur - sádrovlákno od rigips je nyní dražší než Fermacell. Děkuji za jakýkoliv názor.
Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Praskliny na styku SDK a okenních rámů bych zatmelil akrylovým tmelem, ten zřejmě opět popraská a to tím víc čím je zateplení na styku okna a stěny resp. střechy méně izolující. Zkusit použít silikon může být risk, pokud to výrazně popraská bude se hůře opravovat. U spodní části střešního okna…
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda můžu a případně jak, udělat dvojitý rastr pro opláštění šikminy. Moje představa je taková, že mezi krovy bude jedna vrstva izolace, na krokvových závěsech vodorovný rastr z CD profilů a pod ním druhá vrstva křížem k té mezikrokevní. Přes tento rastr bych rád…
Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Po zkušenosti s akrylovým tmelem, který po pár letech popraskal, jsem to v dalších místnostech řešil pomocí rohové pásky, trochu jsem zápasil s jejím nalepením, ale praskat to nebude
Prosím o radu, jak správně přichytit UD profil k šikmé desce, viz. přiložený obrázek. Dalo by se to řešit nějakým "šikmým" šroubem, ale zajímá mě, jestli je nějaké nefušerské řešení.
Poslední příspěvek od Tomáš Hudeček: Zdravím, jen jsem chtěl dodatečně ještě jednou poděkovat. Dávál jsem ty Fischerky + do středu do opatrně vyvrtané díry i tu kovovou hmoždinku pro klid duše proti tomu požáru a to by snad udrželo i slona. Takže děkuji!
Poslední příspěvek od Jozef Homola: http://www.cihelnapolom.cz/cs/cihla-duti… Z této cihly mám až na jednu příčku v domě všechny a jsou zvukově lepší jak ta jedna z pěnosikátu (hluk vodovodu je silně slyšet).
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat radu a odborný názor ohledně nové skladby podlahy. Po malých částech rekonstruujme starší RD s plánovanou půdní vestavbou. Dům je po rekonstrukcí přízemní a je vytápěn pomoci tepleného čerpadla. Rád bych TČ využil i pro podlahové vytápění půdních prostor,…
Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Bez záklopu mě napadají jen tvrdé desky, PIR, PUR (obojí hodně drahé), XPS (dražší než EPS), tvrdá minerální vlna (cenu neznám, ale určitě dražší než obyčejná "výplňová", z uvedených myslím nejlepší poměr cena/vlastnosti). Zamyslete se nad stavem krytiny a zkuste si nebo si nechejte…
Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Příčka neměla být postavená na podlahové krytině (parketách), ale na nosné podkladní vrstvě. Pokud jste postavili příčku tak jak se má co se týče kotvení podkladního profilu do (ve vašem případě) parket, tak se pod příčku nedostanete, bude třeba odbourat podlahu od kraje příčky. Mimochodem ani…
Poslední příspěvek od Josef Vavra: Otevřením cihly zespodu se nabízí ještě lepší řešení - vsazení předehnutého roxoru. Pokud si tu celou zeď nerozboucháte sbíječkou, tak má sama o sobě vysokou pevnost a ten horní zbytek funguje jako klenba. Na obrázku je každá šipka nahoře klidně tuna, Nosník či roxor nese jen ten malý…
V rodinném domu, v budoucí ložnici, chci zřídit kazetový stropní podhled, cca 24 m2. Nosnou konstrukci použiji AMF Ventatec. Její zavěšení do stropní konstrukce stávajícího stropu z hurdisek chci realizovat ukotvením plastovými hmoždinkami typu UX, které se v dutině hurdisky "zauzlují".…
Zdravím, dělám rekonstrukci staré stodoly a stavím v ní bydlení, stodola má základ z kamenných pasů do 1m dále je zděná z cihel na "niky,, tudíž potrebuji stavět kolem obvodových stěn predstěny ze sadrokartonu abych niky schoval (žádné dozdívaní a omítky není možné z důvodu dřevěné podlahy...…
Poslední příspěvek od Tomáš Hluštík: Odstraňte stávající sádrokarton v dostatečné ploše umožňující zhotovení nosné konstrukce, novou parozábranu napojte na stávající a doplňte chybějící sádrokarton. Napojení nebude po přebroušení vidět. Určitě lepší než něco řešit "laparoskopicky" pod sádrokartonem.
Poslední příspěvek od Jiří Kubíček: Ono to s tím rosným bodem není tak jednoduché. Zde by hodně záleželo na tom, jakou sílu izolace a o jakém difúzním odporu byste na té vnitřní straně použil, aby někde u té cihlové zdi i při 20 cm venkovním zateplení docházelo ke kondenzaci. Kdybyste tam dal minerál, který nemá skoro žádný difúzní…
Poslední příspěvek od Alex Matouš: Děkuji Vám za cenné rady. Přeji pěkný večer.
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Tak tady se přiznám, že nevím jak se toto řeší a nic podobného jsem nedělal. Můj názor je, že pokud tam nedáte izolaci a parotěs, bude na trámech kondenzovat vlhkost a postupně dojde k jejich zničení. Proto bych se je snažil maximálně zaizolovat. Asi bych pro jistotu koupil PIR desky a ty bych…
1 z 1
Vyberte způsob sdílení