Vzduchtěsnost, statika - sendviče

Reklama
MM Michal Matuška @michal.matuska před 15 roky19.06.2009 13:22:00
Vzduchtěsnost, statika - sendviče

Dobrý den
Zajímala by mne vzduchotěsnost mého navrženého sendviče pro obvodovou stěnu rd. Chci se přiblížit pasivnímu domu. Můj úmysl byl a je co nejtenší nosnou zeď, proto jsem ji navrhl tloušťky 15cm ztraceného bednění. Dům bude obdélnikového tvaru a tipu bungalov o rozměrech délka-15m, šíře-9m a výšky-cca3m.
Skladba zdiva bude zevnitř ven: Ytong tl.5cm, izolace Neopor tl. 30cm, ztracené bednení tl. 15cm. Vrstvy budou nalepeny na sebe. Celková tl. zdiva bude 50cm. Jedná se o vnitřní zateplení. Izolace- podlaha 30cm polys., stěna 30cm Neopor, strop 45-50cm neopor - vata.
Bednění tl.15cm je vyarmováno a vylito betonem, jednalo by se něco jako monolit (bedneni jsem kvůli ceně za vypujčení zrušil, vyjde levněji ztr. bed.) Na to se nalepí polys. Neopor tl.30cm a dále 5cm Ytongu. Zatím jsem si zjištoval kondenzaci, která vyšla dobře, jen ve dvou zimních měsících se tam něco málo vysráží, ale je to tak malé množství, že hned se dostane opět ven.
Četl jsem zde spousty témat a vycházím z nápadů z tohoto fora. Ale co se týče vduchotěsnosti jsem se nikde nedočetl.
A teď to hlavní: ?????????
1. Je schopná tato nosná zed 15cm udržet rd, zda po statické stránce bude dostačující? Zeď je dlouha 15m a nemá příčky. Nachylnost na vyboulení.
2. To hlavní, jak na tom bude vzduchotěsnost????????? Chci rekuperaci.



Zatím je to jen v návrhu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

126 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.