vyúčtování elektřina-elektrokotel atd.

Reklama
MM Myrre MyrreH @myrre.myrreh před 3 roky27.03.2021 19:41:00
vyúčtování elektřina-elektrokotel atd.

Dobrý den všem,
mnoho témat jsem pročítal, zkoušel jsem hledat, přesto jsem se rozhodl napsat nové téma, přece jen každý případ je individuální.
Přišlo nám po roce vyúčtování elektřiny od ČEZu, s doplatkem skoro 13 tisíc, zálohy nastavené měsíčně 2 tisíce, tarif D57D, spotřeba 10666 kWh, zdá se mi tomoc, hlavně při 20ti hodinové nízké sazbě, toto vyúčtování je první za celé roční období, bydlíme cca rok a půl v novostavbě bungalov: trojsklo, 20cm zateplení, tepelné ztráty cca 5 kW, vše na elektriku - vaření, ohřev vody, vytápění elektrokotel Protherm 9kW + podlahovka, v létě klimatizace 2,5 kW, amerika lednice.
Mohl by takovou spotřebu dělat elektrokotel? v zimě jel 2-3 hodiny max, ráno, podlahovka přes pokojové termostaty, jindy za den nesepnul, pže v domě je pak přes celý den i noc teplota min. 20 °C.
prostě se nám zdá částka za elektřinu docela dost velká. Také mě překvapila cena za kWh ve vysokém a níukém tarifu - dle smlouvy je skoro stejná - koloem 3 Kč, což nechápu, pak se HDO nevyplatí.

Děkuji za jakékoliv reakce

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.