Zvolení správného výkonu kotle

Reklama
PS Petr Sklenář @petr.sklenar před 2 roky13.07.2021 15:14:00
Zvolení správného výkonu kotle

Dobrý den,
koupili jsme 100 let starý dům k rekonstrukci - cihla. Přízemí domu 70 m2 a podkroví 40 m2. V domě byl kondenzační kotel s výkonem 12 kW který byl nedostačující a elektrický bojler na ohřev vody. Dům se zrekonstruoval, nová okna, střecha, zateplená fasáda a podkroví. Nyní ve spodku domu 70 m2 podlahové vytápění ( několik okruhů + žebřík v koupelně ) a v patře dva radiatory (výkon pro 75/65/20 °C
1943 W na jeden radiátor ). Původně jsem měl v plánu koupit sestavu kotle a bojleru Protherm 25 kW a 120 l bojler. Ale bohužel kotel neměli skladem a tak jsem zakoupil Kotel Protherm v rozmezí 9 kW až 30 kW v sestavě se 120 l bojlerem. Tepelné ztráty jsem vyloženě nepočítal, ale malinko se bojím že bude kotel předimenzovaný.
Chci se tedy zeptat.
1. pokud by často docházelo k cyklaci kotle, může to mít vliv na jeho životnost nebo spotřebu plynu?
2. můžete mi někdo prosím vysvětlit co cyklování kotle je a jak k němu dochází?
3. lze cyklování kotle nějak nastavit pomocí termostatu, čidla atd?

Ke kotli budu ještě kupovat venkovní čidlo.

Děkuji za případné ohlasy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

34 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.