Rozvod vody v domě

Řazení:Nejnovější příspěvky

Napojení požární vody-

Od Petr Königsmark: Dobrý den, pokud se nepletu, tak stagnující voda v odděleném požárním vodovodu odpovídá třídě tekutiny 2 a pro takovou třídu je dostačující kontrolovatelná zpětná armatura (klapka).

Tlak vody v soustavě

Od Pavel Wolf: Těch typů výtoků je několik, Když opatrně ten výtok odšroubujete klíčem aby jste si neodřel chrom tak tam bude nějaká gumička tu v lepším železářství seženete. Je také důležité odstranit vodní kámen který může způsobovat netěsnost.

Starý dům - přívod nové vodovodní přípojky - prostup základem

Od zdeněk Žabička: Přípojky se provádí obvykle podle přílohy. V plynofikovaném území musí být podle vyhlášky prostup plynotěsný.

Možný únik vody

Od Josef Vavra: Myslím si, že je zbytečné cokoliv vysvětlovat. Nesmí dojít ke změně tlaku opravdu znamená, že systém musí být ideální. Jinak, pokud se alespoň minimálně orientujete v oboru, má vliv změna teplot, roztažnost, rozpustnost plynů i deformace materiálů. To vše působí výrazné změny a dochází ke změnám…

Čištění vodovodních trubek směsí vody a stlačeného vzduchu

Od Mirek Svejda: Taky tomu nevěřím. Navíc starší rozvody mohou být poškozené rzí a pokud by to čistě náhodou opravdu fungovalo, budete mít problémy s průsaky.

Tlakový ráz po instalaci nového čerpadla

Od Jozef Homola: Hlasité rány u zpětné klapky mají v podstatě dvě příčiny. Nárůst tlaku od zpětného toku a vznikk a zánik kavitačních bublin rychlostí zvuku (kolaps). Zajímavé bylo zjištění že i pryžové klapky vydávají "kovový zvuk". Je-li zpětný tok už rozběhlý, tak pár milimetrů před dosednutím klapky…

Vlhkost pod sprchovou vaničkou

Od Josef Vavra: Kondenzací to být nemůže. Sprchujete se teplou vodou, ta logicky prohřeje vaničku a sáláním vanička prohřeje i podkladovou vrstvu betonu. Navíc prostor je uzavřený. To nejsou vzduchové polštáře na zemině, jako v jiné diskuzi http://petr.homolka1995.sweb.cz/tzb/voda… Někudy tam natekly litry vody…

Kde začíná vodovod patřící k bytu

Od Ondřej Miňovský: Paní Dvořáková, vlastnictví a další náležitosti vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu a jejich přípojek definuje zákon č. 274/2001 Sb. - najmě paragraf 3 viz https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-274… Zde se mimo jiné tvrdí, že vlastníkem přípojky, tj. vedení přípojky od zásobního řadu,…

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.