Rosení plastových oken

Reklama
Robert Štofik @robert.stofik před 18 roky12.10.2005 11:30:00
Rosení plastových oken

Dobrý den. Prosím Vás o radu a rozuzlení mého problému. V srpnu letošního domu jsem si nechal vyměnit v RD stará dřevěná kaslíková okna za plastová – 5-ti komorový systém ROPLASTO, izolační dvojsklo s pokovením, 4+16+4, vzduch, U = 1,4 W/m2K.
Nyní však nastal velký problém s rosením (doslova mi tečou proudy vody na parapetní desky !!!!). Okna se už při nočních teplotách 4 – 10 °C silně zarosí (cca 10 cm od spodního okraje a cca 2 cm po celé své výšce od bočních okrajů – rám se nerosí) – co to bude dělat při mrazu??? V celém domě topíme – teplota v noci 20 - 22 °C, ve dne 22 - 24 °C (malé děti…), změřená relativní vlhkost v místnostech je 60 %. Samozřejmě větráme min. 2 x denně po 0,5 hodině všechny místnosti v domě (pozn. topím černým uhlím a mám ho hodně…..takže o chybě větrání nemůžeme mluvit) a ráno se situace vždy opakuje!!!! Vaříme 1x denně, sem tam pokojová rostlina, 1 x týdně žehlení (4-členná rodina), koupelna se větrá. Můžete mi prosím sdělit Váš názor (co se bude dít v zimním období při stejné teplotě v místnosti) ??? Co reklamace u výrobce ??? Je hodnota 60 % relativní vlhkosti pro tento typ oken příliš vysoká (přátelé mají taky 60 %, topí obdobně, plastová okna, a mírné rosení – cca 1 cm -pozorují až při – 15 °C) ????. Pozn. dům není zateplen.

Mnohokrát děkuji za odpověď a případné řešení.

S pozdravem ing. Štofik Robert
rstofik at quick.cz

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

278 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.