Pokojový termostat Honeywell CM 27

Rubriky:

Reklama
JH Jozef Homola @jozef.homola před 18 roky24.10.2005 13:19:00
Pokojový termostat Honeywell CM 27

Dobrý den,
prosím o radu ohledně programovatelných termostatů. Mechanický termostat poměrně dobře reguluje plynový kotel Protherm Tiger KOO 12kw, bohužel mám problém, když chci použít programovatený termostat. Pokus použít termostat PT 20 naší výroby měl tu necnost, že spínal a vypínal kotel po 2 minutách, což mne vadilo a přepokládal jsem, že dojde ke zničení kotle množstvím cyklů. Na radu technika jsem si zakoupil termostat Honeywell CM 27 a ten má podobnou tendenci, že spíná 6 x za hodinu i když žádáná veličina teploty se zhoduje se skutečnou. Nešlo by tuto vlastnost nějak ovlivnit, tak aby termostat sepnul až se hodnota teploty odchýlí a deklarovaný krok t.j. 0,5°C. Pro informaci uvádím, že otopná soustava má ploché radiátory s malým množstvím vody (40 l)a tudíž je velmi rychlá, takže termostat i po malé chvilce pozná, že se topí a opět vypíná. Další nevýhodnou vlastností domu je, že je postaven z nových stavebných materiálů, které mají minimální schopnost akumulovat teplo a tím také vznikají problémy s uspokojivým ragulačním režimem. Jednoduše řečeno, potřeboval bych nějak ovlivnit hysterezi aby regulátor nebyl tak citivý a aby přibližně vykazoval podobný počet cyklů jako termostat mechanický nebo jen o trochu více.

Za informaci předem děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.