Tepelné čerpadlo vzduch vzduch

Reklama
Tom áš @tom.as před 18 roky05.01.2006 12:19:00
Tepelné čerpadlo vzduch vzduch

Stavím podkrovní domek Porotherm 44 tepelně izolační malta obytná plocha 180m2 tepelné ztráty v projektu s 5cm izolace 8,4kW Tu izolaci ale asi nebudu dávat, chtěl bych totiž dům obložit cihlovým obkladem, nevím ale o kolik se mi zvednou tepelné ztráty. V oběktu chci instalovat elektrické topení. Přízemí a koupelny topný kábel ostatní sálavé topné panely a navíc do tří místností 27m2,35m2,54m2 klimatizace s tepelným čerpadlem. V přízemí bude krbová vložka hned vedle schodiště. Rozvody teplého vzduchu nechci dělat z důvodu přenosu zvuku . Teplo se i tak bude tlačit nahoru samo. Regulaci chci ponechat na jednotlivých přímotopech prostě termostat si ten svůj úsek uhlídá. Tak že mám takovou vizi topit klimatizacemi s tepelným čerpadlem dokud to půjde, poté elektřina a ve špičkách a o vánocích krb. Co vy na to? Je to blbost nebo reálná možnost jak za rozumné peníze dostat do domu tepelné čerpadlo. Vím že klimatizační jednotky mají velice rozdílné užitné vlastnosti i cenu Já se díval snad už po všem ale v rozumné ceně/výkon energetická účinnost A, topí do -15 jsem našel jen Hitachi SUMMIT - invertor ceny bez daně podle topného výkonu 2,5kW...15900,- 3,4kW...17600,- 4,2kW...21000,- 6,5kW...31800,- Prosím o vaše názory nebo zkušenosti s něčím podobným.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

877 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.