Zatepleni dřevostavby polystyrenem

Reklama
CT Cyril Tichý @cyril.tichy před 16 roky03.01.2008 10:46:00
Zatepleni dřevostavby polystyrenem

Dobrý den,
Stavím dřevostavbu systémem Two-by Four. Tloušťky 14 cm + OSB3 (PD) z každé strany, vnitřní OSB3 je ještě posichrována parozábranou (uvnitř zdi pod OSB3) – snad jsem to dobře vysvětlil. + v domečku bude fungovat rekuperace

Chci dělal další venkovní zateplení domečku.
Nejdříve jsem uvažoval o vatě (18 cm ORSIL UNI), která by stála asi 65.000,- Kč + obložení celého domečku plastovými nebo dřevěnými palubkami. Cena těchto palubek + práce by byla asi 250.000,- (domek má půdorys 14x9 m, přízemí + podkroví).

Proto začínám uvažovat nad zateplením polystyrenem.
A teď nevím, zda bych měl použít
1. obyčejný fasádní nebo stabilizovaný ve dvou vrstvách (9 cm+9 cm), cenu polystyrenu bych viděl tak na 70.000 Kč, nebo
2. navrtat OSB3 desky, aby eventuální vlhkost z vnitřku „zdi“ mohla pronikat k polystyrenu a tam použít pouze jednu vrstvu systému BAUMIT OPEN (18 cm) (90.000 Kč) + perlinka a lepidlo k tomu určené

Co byste navrhli? Je mi jasné, že vata je nejlepší řešení, ale také nejdražší (včetně palubek).

Fasádu z polystyrenu bych si dělal sám.
Ještě nevím, jak „bych polystyren přidělal na OSB desky, zda lepidlem nebo přidělal plastovými „skobami“ (co dělat, když přichycení polystyrenu „skobou“ bude pouze do OSB desky, která má tloušťku 12 mm?, čili NE do trámu)

Jaké byste použili „skoby“ na přichycení polystyrenu k OSB desce? Ja bych to viděl na hmoždiny do sádrokartonu, co se rozvíjení jako květina, jen nevím, zda se vyrábí i plastové a zda jsou dlouhé natolik, aby mohly fixovat polystyren o tloušťce 18 cm.
Pokud tu již někde takový dotaz je, tak mi dejte, prosím, do odpovědi link na ten dotaz, asi špatně hledám.

Díky Cyril

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

37 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.