Rozvody odpadního vzduchu - ATREA

Reklama
TD Tomáš Dvořák @tomas.dvorak před 16 roky24.05.2008 10:41:00
Rozvody odpadního vzduchu - ATREA

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na provedení a materiál rozvodů odpadního vzduchu. Atrea doporučuje vše rozvádět ve vnitřní obálce budovy tepelně izolovanými hadicemi, opatřenými SDK zákrytem. Toto se mi však zdá v určitých případech dosti neestetické, ne každý snese SDK "kastlíky" pod stropem.

Zajímala by mě možnost vést odpadní vzduch stejně jako vzduch přívodní podlahovými kanálky vždy nad stropem daného podlaží v podlaze a odvádět vzduch talířovými ventily osazenými ve stropě napojenými na tyto kanálky. Tímto bude vidět vždy jen ventil ve stropě.

Zajímalo by mě:

Pokud zvolím pozinkované potrubí, hrozí riziko koroze tohoto potrubí kvůli chloru obsaženému ve vodě? A i kdyby, vadí vůbec koroze u potrubí odsávaného vzduchu, když tento vzduch nevracíme do místností a průtočná plocha zůstane stejná? Je nutné toto potrubí tepelně izolovat, popř. jakou min. tl . izolace?

Pokud zvolím plastové potrubí (např. MULTIPLAST), nehrozí problémy při betonáži (zborcení stěny tíhou betonu), u betonu se to dá řešit KARI sítí, ale u anhydridu nevím.

Je nějaký problém řešit rozvody v podkroví izolovanými hadicemi nad kleštinami, vím, že tím poruším vnitřní obálku budovy, ale pokud se provede dokonalá těsnost těchto prostupů a rozvody se na půdě zaizolují min. 5cm izolace proč ne ?

Nikde jsem zde nenašel diskuzi, kde by se právě toto řešilo. Vždy jen přívodní vzduch.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.