Sanace sklepních zdí

Reklama
Jan Šrámek @jan.sramek před 15 roky15.08.2008 09:57:00
Sanace sklepních zdí

Zdravím všechny, kteří mohou odborně poradit.

Řeším sanaci sklepní zdi. Podlaha sklepa je 120 cm pod úrovní dvora, zdi jsou aktuálně chemicky nainjektované, natřené minerální stěrkou Aquafin-1K a chystám se je nahodit sanační omítkou Schomburg Thermopal SR44. Zvenčí je vykopaná propast kolem domu až na základy, v plánu mám samozřejmě drenáž, trubky, štěrk, atd.

To co mi vrtá hlavou je jak naložit venkovní zdí tak, aby sanace měla smysl a aby vlhkost v řádu let ustoupila pryč. Pracovník, který mi dělal chemickou injektáž, radí, že mám zeď zarovnat běžnou omítkou, natřít bitumenovou stěrkou Combiflex C2 a na to dát nopovou folii nopy směrem od zdi do dvora (?!). Jiný odborník radí zeď jen zarovnat, nechat ji dýchat a dát na ni nopovou folii nopy směrem ke zdi.

Je důležité nechat zeď dýchat? K jaké variantě mám přistoupit?

Děkuji za všechny názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

15 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.