vlhnutí komínu pod střechou

Rubriky:

Reklama
LH Leoš Horák @leos.horak před 15 roky12.01.2009 23:55:00
vlhnutí komínu pod střechou

Mám na novostavbě vystavěný komín-cca 2 roky.Je to klasická stavebnice.Pod úroveň střechy z tvárnic.Zkrz střechu a nadstřešní část je provedena z betonových prstenců.Vložka je obalena izolací.Můj problém je v tom ,že když se teplota blíží k nule a níže ,tak začne ze spár vytékat vlhkost,která se pak následně vsakuje do tvárnic a postupuje níže.První rok jsem myslel že může být v domě ještě zvýšená vlhkost.Po dalším roce se to opakuje.Je to zřejmě známka toho že se na komíně sráží vlhkost (či teplo),které se dostane přes stropy na půdní prostory.Nyní jsem 10 dní nebyl doma takže jsem měl nastaveno topení na 19 stupňů a vlhnutí ustalo.Jakmile jsem začal v domě více topit (cca 23stupňů)vlhkost se opět objevila.Myslím že by mělo být jedno zda je 19 nebo 23 stupňů.Nevím si s tím rady.Pod taškami je folie Bramac.Tak už teď mám podezření zda folie nezadržuje příliš teplo které pak nemůže odcházet a jediné místo kudy se snaží odejít jsou studené prstence kde se to pak vysráží.Podotýkám že v komíně netopím-je to příprava na pozdější krb.Topím plynem kde mám zvlášť komínek na odvádění spalin a nachází se na opačně straně než je zmiňovaný komín.S firmou jsem to probíral,jediné co udělali,tak pod střechou ve vložkách vyřízli 2 otvory aby se ochlazoval vzduch stoupající od spodu.Přijde mi že si s tím nevědí rady-navrhují znovu vystavět prstence,ale nevím zda je to řešení.Prosím o radu či názor na problém a případné řešení.1 foto přiloženo

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.