kotel 24 KTZ Tiger - občas zhasne displej, po nějaké době znovustartuje

Reklama
LK Luděk Konkáv @ludek.konkav143 před 15 roky13.01.2009 12:05:00
kotel 24 KTZ Tiger - občas zhasne displej, po nějaké době znovustartuje

Chci požádat zdejší techniky kotlů Protherm, ten můj(rok výroby 1999) až do teď chodil bez problémů, a náhle začal občas zhasínat displej (kotel se přitom uvede do klidu, jen motorek trojcestného ventilu se ještě dotočí- takže napětí má).

Nesetkal se s tímto někdo, aby mě nasměroval přesněji?

Většinou se jemným poklepem na kotel dá z této "letargie" vytrhnout, a pokouší se nastartovat. Buď se mu to podaří, nebo po cca 5sekundách(mezitím už točí motorky) něco silně cvakne v jednotce Honeywell a displej zase zhasne.

Musí to nutně být někde studeňák, nebo něco jiného by dokázalo kotel uspat a zhasnout displej?

Když se na kotel nepoklepe, tak on se za nějakou dobu(1 až 5 minut) nastartuje sám.

Bohužel poklepáním se dá závada jen odstranit nikoli vyvolat. To mě taky utvrzuje v tom, že by to nemusel být studeňák, ale něco někde uvázlého, co se poklepem uvolní(čidlo, kontakt relé, ventil?).

Občas (když má kotel zrovna náladu takhle usínat) je kolem kotle velmi slabě cítit cosi spáleného, jindy nikdy ne.

Na desce ale nic spáleného není, žádné vystřelené elyty, nic zvlástního.

Zkuste si prosím tipnout!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.