Plastová trojskla/dvojskla zkušenosti a zhodnocení

Rubriky:

Reklama
JM Jiří Mitáček @jiri.mitacek613 před 15 roky13.01.2009 15:01:00
Plastová trojskla/dvojskla zkušenosti a zhodnocení

Je tu mnoho příspěvků o oknech, ale valná většina jich je jen v teoretické rovině a tedy o ničem. Cílem této diskuze by nemělo být zhodnocení, že je důležité aby byla okna "kvalitní" případně aby byla dřevěná. Ale konkrétně jaká okna, jaký profil, jaká cena (za kolik m2), jaká zkušenost, jaké TI vlastnosti a taky datum pořízení (případně cenové nabídky). Záměrně jsem vyřadil dřevěná okna na které může běžet paralelně druhá diskuze pokud bude mít někdo zájem. V jedné diskuzi by to zbytečně vedlo k nekonečným debatám o ničem. A většina lidí je o typu dřevě či plastu rozhodnuta předem. Předpokládám, že většina příspěvků bude od lidí kteří právě vybírají, takže bude vidět alespoň cenové srovnání, ale také očekávám případné pozdější reakce od spokojených či nespokojených uživatelů.

Tak tady nějaké srovnání do začátku:
Původně jsem jako čiště orientační cenu pro projekt vzal z profilu od fi Gealan S8000 s dvojsklem u kterého jsem jako jediného měl přibližnou cenovou kalkulaci za cca 10m2 oken 32K Kč. Dneska mají na stránkách i model
http://www.gealan.cz/zakaznik/produkty/p…
s trojsklem (cenovou nabídku bohužel neznám) ale s pro mě málo plochou přední stranou, která je nevhodná pro dům s vnitřní izolací. Další favorité jsou Veka Alphaline 90 a Topline plus s plochou přední hranou, ale za to kratší zadní, takže bych rám zevnitř nemohl obalit tak dobře izolací. Další profil je od firmy Rehau a to konkrétně Clima-Design
http://www.rehau.cz/84A047E2D9DFFC9DC125…
Který má ze předu drážku na kterou by se v případě "předsazení okna dovnitř" dalo napojit snadno těsnění zamezující pronikání vody mezi zeď a izolaci. Což je asi největší problém v případě vnitřního předsazení...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

1198 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.