Jak naložit s výsledky průzkumu vlhkosti zdiva?

Reklama
VP Vít Pivoňka @vit.pivonka před 15 roky20.01.2009 11:29:00
Jak naložit s výsledky průzkumu vlhkosti zdiva?

Dobrý den, tzb-info využívám pasivně i aktivněji, nicméně ani zde ani jinde se mi doposud nepodařilo získat odpověď na výše uvedenou otázku "Jak naložit s výsledky průzkumu vlhkosti zdiva"? Je mi jasné, že návrh sanace jako takové se odvíjí od konkrétní situace stavby a nelze obecně stanovit postup, nicméně bylo by možné (najde se někdo ochotný..) popsat alespoň zhruba základní "mezní" hodnoty vlhkosti zdiva pro nejtypičtější případy staveb? Tato problematika zajímá předpokládám hlavně kolegy jenž chystají rekonstrukci starších RD, rozdělil bych zájemce do 3 kategorií, historické budovy = bez hydroizolace nebo s již nefunkční, smíšené či kamenné zdivo, stěny okolo 60 - 80 cm; starší stavby = stavby okolo války budované t.j. převážně plnéá cihla, nevyhovující hydroizolace, a třetí kategorie novější stavby s poruchamy hydroizolací a pod. Mne osobně v tuto chvíly zajímá jak naložit s výsledky měření vlhkosti zdiva (sám jsem použil metodu měření rozdílu hmostnosti). Nejsem schopen zjistit, jaká čísla jsou varující, jaká se dají lehce odstranit, jaká jsou "v pohodě" - jediné číslo které znám je 5% jako hranice such0 / vlhké zdi. Většina lidí ale naměří v každém místě jinou vlhkost, rozdíly u mne jsou obrovské, někde je supersucá, někde vlhká, ale jak se laik jenž nechce "krmit rádoby-profíky" pěnězi dopátrá rozumného výsledku? Věřím, že nasměrování v tomto ohledu uvítá nejeden čtenář vašich příspěvků. Předem děkuji (pakliže pochopíte můj rychlý a zmatený dotaz..).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.