Akumulační nádrž - Adex comfort dá někdo RADY? Děkuji

Reklama
MP Milan Pacanda @milan.pacanda před 13 roky01.09.2010 17:47:00
Akumulační nádrž - Adex comfort dá někdo RADY? Děkuji

Prosím o radu. Topenář mi zapojil tímto způsobem kotel Herkules 24 a dvě 1500 litrové akumulační nádrže, bojler 160 litrů a řídící jednotka Adex comfort 03K na pokojový bezdrátový termostat bez venkovního čidla. Více na schématu. Již jsem zatopil a trochu pochopil i funkci. Máme dvoupodlažní dům a v prvním podlaží jsou litinové radiátory a klasické potrubí a v podkroví jsou plechové deskáče a měděné potrubí. Soustava běží i na samotíž – tak jsme topili ještě minulou zimu. Jinak topíme hnědým uhlím nejmenší voříšek ledvice svrchu a kotel vydrží jet tak cca 7 hodin na téměř plný výkon.
Měl bych několik dotazů:
1) Mám si nechat dodělat smyčku z výstupní teplé vody z kotle do zpátečky, aby do kotle nešla příliš studená voda (trojcestný termostatický ventil)? Je to nutné a zlepší se tím něco? Dle manuálu by měla do kotle přicházet vratná voda optimálně 60°C.
(topenář mě přesvědčoval, že to v mém případě nevadí.)
2) Mám si nechat přidělat venkovní čidlo?
3) Je lepší nastavit na Adex comfort TMIN (minimální teplotu) třeba 20°C, aby se regulace vypínala nebo je lepší nechat třeba 25°C, aby stále běžela?
4) Ještě jsem nezkoušel, bude v tomhle zapojení fungovat dochlazení kotle řídící jednotkou? Symbol D
5) Na jakou teplotu mám v kotli topit a nahřát nádrže?
6) Samotíž musím otevřít ručně, prý je nějaký ventil, který při výpadku ele. energie se dokáže sám otevřít, protože do něho nejde napětí. Prosím o co jde?
Moc děkuji každému za radu. Dekuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.